Kayıt Ol

Drizzt Do' Urden

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Drizzt Do' Urden
« : 24 Ocak 2009, 23:52:29 »
Drizzt Do’Urden

Erkek Drow: 10 level savaşçı / 1 level barbar / 5 level Mielliki korucusu

Kılıç Kıyısında, Kuzeyde artmakta olan ününe rağmen yeryüzünde yaşayan, savaşlarda ölümcül olan, müthiş bir çeviklik ve büyülü iki palayla dövüşen ve kendi tarafında savaşmak üzere bir başka boyuttan oniks bir heykel sayesinde büyülü bir panter çağırabilen bu drow, Drizzt Do’Urden hala bir gizem olarak kalmaktadır.

Mielliki’ye tapar ve doğduğu şehir olan Menzoberranzan’daki drowlara, Lolth’a tapınanlara savaş açmıştır. Arkadaşı olarak bir tek kuzeyin insan savaşçıları Wulfgar ve Cattie-Brie ve cüce Bruenor Battlehammer (mithril salonun yönetimini yeniden ele geçirmesine yardım ettiği arkadaşı)’ı beller. İblis Errtu ve saf güç Lolth’a meydan okumuş, Faerun’deki belki de en ölümcül kiralık katil olan Artemis Entreri’yle savaşmış ve yeryüzündeki zorlu hayatını böyle sürdürmüştür.

Başkalarına düşünceli ve duygusal yaklaşan Drizzt, kendisini en yüksek ideallerde tutar ama bunları karşı taraftan beklemez. İhanet ve tehlikeye karşı her zaman tetiktedir. Az konuşur ama anlaşmalarında kibarlığa uygun davranır. Gruplara ve mekânlara kabul edilme, geniş arkadaş çevresi yapmaya hasret olan bu mükemmeliyetçi drow, arkadaşlarına (Lolth’un lanetinin ve drowların kendisini takip etmesi yüzünden) getirdiği tehlikelerle avlanmıştır. Bu yüzden gayet insancıl olan tutumlarını, davranışlarını gaddarca vahşice görmeye başlamıştır.

Yüzeydeki ilk zamanlarında, Alustriel ona sempati beslemiş, yakın davranmış ancak kendi şehri Silverymoon’a almaya cesaret edememiştir. Kahramanlıkları, Kuzey’de Kılıç Kıyısı’nda onu yavaş yavaş kabullenilen biri yapmaya başlamıştır.

D&D 3.5 Edition Forgotten Realms Campaign Settings aslından çeviren Herr Mannelig
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Drizzt Do' Urden
« Yanıtla #1 : 30 Ocak 2009, 13:03:16 »
Emeğine sağlık, hoş bir tekrar oldu. Her ne kadar Unutulmuş Diyarlar'ın en sevdiğim karakteri diyemesem de Karaelf Üçlemesi'nde çok keyifli dakikalar yaşatmıştı bana. :)

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2009, 15:07:08 »
Aynen en sevdiğim karakter değildir ama çok tutulan bir karakter bu yüzden onun bunun ağzından değil de yaratılan campaign settingste geçen Drizzt nasıldır nedir ne değildir paylaşıyım dedim.Kısa bi yazıydı zaten kalanında skilleri, featleri falan yazıyordu gerek görmedim onları yazmaya.

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Ocak 2009, 18:12:03 »
Ooo sevilmezmi drizzt yha adamım benim :D severim ben onu ve dövüşlerini bi de şu Cattie-Brie ile işi ilerletebilse :P
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2009, 18:32:44 »
Severim, sayarım.  :P

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Ocak 2009, 14:45:49 »
İç çatışmaları beni etkileyen en önemli unsurdu. Annesini dinleyip babası Zak'in yolunda gitmeseydi bile önemli biri olacaktı, en azında Do' Urden Evinin yükselişi için. Güzel çeviri, teşekkürler. Bu yönüyle de bakmak güzel oldu.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #6 : 02 Şubat 2009, 13:39:50 »
İç çatışması benim içinse çoğu zaman nefret kaynağı oldu. Madem acıyacaktın neden öldürüyorsun?!

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Şubat 2009, 14:01:31 »
Madem acıyacaktın neden öldürüyorsun?!

Tipik fantastik cümleyi söylüyorum; Öldürmezsen yaşayamazsın :P Bir de ne olursa olsun Drizzt'in içinde de kötülük var. Genlerinde öldürmek var bunu kolay kolay atlatamaz ki :P

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Şubat 2009, 14:27:13 »
Aslında, Nefertari, bunun tersine vurgu yapılıyor. Drizzt'in genlerindeki vahşilik, Karanlıkaltı'nda kaldığı sürede ortaya çıkıyor ama bu da bir yaşam iç güdüsü.

Unutulmuş Diyarlar'ı pek bilmiyorum ama şöyle bir tahminde bulunmak istiyorum. Drowlar yüzeyden kovulup Lloth'un emrine girdiler değil mi? O zaman en baştan Lloth'un hizmetkarı değillerdi. Genlerinde kötülük yok aslında sadece kültürlerinde kötülük var. Yoksa genlerinde mi var, bilemiyorum :P
try again fail again fail better

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Şubat 2009, 15:09:56 »
Drizzt bazı yönlerden bana Steel Brightblade'i hatırlatır.İçinde her daim(bence)Zacknafien'İn drowlardan uzak iyiliği ve Malice'in gücün tepesinde olma arzusu vardı.Yaniiçinde Steel gibi çatışan bir iyi ve bir kötü var.

Drizzt kötü mü peki?Hayır.Ama,düşmanlarını kesip biçerken kendine hakim olmuyor.Ne zamanki savaş bitiyor "Ben ne yaptım!"diyor.İçindeki gücün farkında ve bundan dolayı sorumluluğu da büyük.Ne olursa olsun bir iyi karakter kendisi.Bu bakımdan Steel'den ayrılıyor.

Hep bir arayış içinde olan bir karakter.Kendini orda oraya atıp,her kavgada ölür müyüm demeden atılması bunu gösteriri bence.Belkide ölüp,drowluğundan kurtumak istiyordur.Bunu da sıkça düşünürüm.Yoksa neden kendini bu kadar düşüncesizce kavgalara atsınki

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Şubat 2009, 16:15:42 »
Drizzt'in öldürme içgüdüsü tamamen benliğinin ikinci yanı olan avcı tarafından yapılıyor bence. Ayrıca öldürmekten daha çok kendisini savunma isteğiyle daha doğrusu yine farkettiyseniz bir çok yerde elleri kendisinden gelen bir dürtüyle saldıran kişiye karşı koyuyor. Ve her seferinde de pişman oluyor.

Avcı ve Drizzt'i farklı kişiler olarak gördüğümden kendisinin birine isteyerek zarar verebileceğini düşünmüyorum. Amras Ringeril bir konuda haklı aslında. Belkide tanrıça tarafından böyle olmaya zorlandılar. Sonuçta bukadar çirkinliğe tanrıçalarını mutlu etmek için katlanıyorlar.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Şubat 2009, 21:09:32 »
Kesinlikle genlerinde değil kültürlerinde olan bir şey kötülük drowların. Drizzt'e gelirsek Ranger ile Barbarian çok farklı sınıflar ve çatışmanın kaynağı da bunların role play'inden kaynaklanıyordur.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 10 Kasım 2009, 10:03:43 »
Ümit Kireççi'nin yazmış olduğu Drizzt Do’Urden ve Faşizm adşı yazıya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #13 : 10 Kasım 2009, 14:07:03 »
Ümit abi çok güzel bir yazı hazırlamış gerçekten. Yeniden Unutulmuş Diyarlar'a dönesim geldi. Yine de Orc ırkına yakıştırılmaya çalışan bu -medenilik- etiketini pek bir yadırgadığımı belirtmeden de edemeyeceğim. Bu bütün orklara Tolkien'in orkları gözlüyle bakmamdan kaynaklanıyor herhalde.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 12 Nisan 2010, 20:47:48 »
Evet arkadaşlar bu gerçeği sizden daha fazla saklayamayacağım. Drizzt Do Urden aslında bir Moğol:

http://www.freewebs.com/cowvengance/drizzt.gif

http://img515.imageshack.us/img515/5517/27093677xa5.png