Kayıt Ol

Fantastik Edebiyat Sözlüğü !!!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Fantastik Edebiyat Sözlüğü !!!
« : 03 Şubat 2009, 11:33:34 »

Merhaba sevgili rıhtım takipçileri,

Sitemiz yine bir ilke imza atıyor. Sadece "Fantastik Edebiyat" anlamında ülkemizde açılan ilk sözlüğü gurulra sunuyoruz. Ekşi sözlük baz alınarak yapılmış bu sözlükte sadece ama sadece fantastik konular açlılacak ve ilgilendiğimiz dünyanın göz kamaştırıcı güzelliğine sizlerin yorumları ile gidilecek.

Sizi sözlüğe almadan önce bir kaç uyarıyı, duyuruyu ve kullanımı buradan belirtelim.

Birincisi üye olduğunuz zaman yazılan kuralları okumanızı istiyoruz, neden derseniz diğer sözlüklerden farklı olarak küfürlü konuşmak veya Türkçe'yi düzgün kullanmak ile ilgili bazı durumlarla dikkat çekmekteyiz.

Ana temamız şu anda Gece Teması olarak ayarlanmıştır. Fakat üye olduktan sonra Kontrol Paneli kısmından hızlı tema seçimi ile Turanj, Eski, Kahve gibi temalarımızıda kullanabilirsiniz. Hangisinde rahat ediyorsanız artık.

Şu anda bir kaç özellik devre dışı. Üyeleri sadece girdiği entryler ile tanıtılma yoluyla sözlükte daha çok bilgi vermeyi amaçlıyoruz. Zaten dedikya, fantastikle ilgili burası. Bunlar filmler, kitaplar, animeler, yönetmenler, yazarlar vs. gibi fantastik konuyla alakası olan herşey olabilir.

Ayrıca üye olan arkadaşların, çaylak modundan çıkıp yazar olabilmeleri için en az 5 entry girmeleri gerekir.

Sözlükte olan son duyuruları yine Kontrol Paneli kısmından takip edebilirsiniz.

Daha önceki başlıkları görmek için en kolay yöntem Karma butonuna tıklamaktır.

Yazar girişi içinde tıklamanız gereken yer Söyle dost ve öyle gir!

İşte sözlüğümüzün linki; sozluk.kayiprihtim.org

Not: Kısa süreliğine Dün butonu çalışmayacaktır, bu durum en kısa sürede düzelecektir. Daha önceki açılan başlıklar için Karma linkini kullanabilirsiniz

Not 2: "Fantastik Edebiyat Sözlüğü" Kayıp Rıhtım alan adı altında açılmış olmasına karşın, siteden bağımsız olarak yürümektedir.

Kullanım:
Bilmeyenler için kullanımda bir kaç bilgiyi size aktaralım ki daha sonradan sıkıntı yaratılmasın.

- Bunlardan ilki; bir başlığa yorum yaparken, yaptığınız yorumda önemli bir şeyden bahsediyorsanız bunu gizli bakınız içine almanız önemli bir husutur.

Örneğin; raistlin başlığında şöyle bir yorum yapacaksınız:

Alıntı
kyrnn dünyasındaki en önemli karakterlerden biridiri. fistandantilus'tan sonra gelmiş geçmiş en büyük büyücüdür. ayrıca caramon'un kardeşi ve mızrak kahramanıdır.
Bu yorumda kyrnn, fistandantilus, büyücü, caramon ve mızrak kahramanı kelimeleri fantastik anlamda önemli yerlere sahip olduğundan gizli bakınız içinde verilebilir. Bunu yapmanız içinde (gbkz: ) özelliğini kullanmak. (gbkz: caramon) gibi. böylece entryi girdiğiniz an caramon bir link olarak çıkacak, tıklayan kişi caramon adlı başlığa yönelecektir. Kısayolları yazacağınız alanın altında butonları kısa yol olarak kullanabilirsiniz. Firefox kullanıcıları butonlara tıklayıp gelen uyarı kutucuğuna yazabilirler, internet exploler kullanıcıları ise yazılarının seçip sonrasında tıklamaları yeterli olacaktır.

Aynı durum (bkz: ) ve (u: ) kodları içinde geçerlidir.

- Yeni başlık açmak için aklınızda bulunan entryi üstteki Başlık kısmına yazıp Getir butonuna tıklamak. Eğer böyle bir girdi yoksa "E madem yok, o zaman ben açayım" adlı bir buton gelecektir karşınıza.

- Üyeler arasında birbirinize mesaj atabilirsiniz. Bunun için yukardaki butonlardan Mesajlarım'a tıklamanız yeterlidir.

- Bilgilerim kısmında kişisel ayarlarınızı düzeltebilir, gönderdiğiniz girilere bakabilirsiniz.

- Yeni başlık açmak için aklınızda bulunan entryi üstteki Başlık kısmına yazıp Getir butonuna tıklamak. Eğer böyle bir

girdi yoksa "E madem yok, o zaman ben açayım" adlı bir buton gelecektir karşınıza.

- Üyeler arasında birbirinize mesaj atabilirsiniz. Bunun için yukardaki butonlardan Mesajlarım'a tıklamanız

yeterlidir.

- Bilgilerim kısmında kişisel ayarlarınızı düzeltebilir, gönderdiğiniz girilere bakabilirsiniz.

Her türlü sorunuzu ve görüşünüzü bu başlık altında yazabilirsiniz.
Herkese iyi eğleceler...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Ynt: Fantastik Edebiyat Sözlüğü !!!
« Yanıtla #1 : 03 Şubat 2009, 13:48:14 »
"Söyle dost ve öyle gir"den siteye giriş yapılıyor Hakan abicim eğer dediğin gibiyse bi hata var galiba. Zaten mevcut bi üye ol butonu var üye olmak için :D

Ama hayırlı olsun, güzel bişey olmuş (:.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2009, 14:02:48 »
Zaten aklımdan geçende oydu, sadece bunu ekranan yansıtamamışım, ne bağrıyorsun. :P

Üye girişi bölümü tamam. :D

Çevrimdışı Sophié

• 836
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2009, 14:08:30 »
Bağırmıyorum ben halka yanlış bilgi ulaştırıyosun diye uyarıyorum sadece, tağam mı? :P

too much sugar 
tb

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #4 : 03 Şubat 2009, 15:09:51 »
Hayırlı olsun, gene bir ilk olması da ayrı bir şey tabii ki. :)

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Şubat 2009, 20:50:22 »
kayıp rıhtım kayıp rıhtım oley oley :ole :king

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Şubat 2009, 10:22:48 »
Güzel, duyuruyu yapmışsın. İlerledikçe katkılar arttıkça gerçekten faydalı bir şey olacaktır bu. Fantazi Edebiyat'ı hakkında geniş bir veri tabanına sahip olmamızı sağlayacaktır.
try again fail again fail better

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Şubat 2009, 17:35:09 »
Sözlükte oluşan bir kaç küçük sorunda düzeltilmiştir arkadaşlar. Yavaş yavaş yeni eklentilerle de geliştirilecektir.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Şubat 2009, 10:57:48 »
şu sözlük için bi banner,bir logo yap yahu :).bloguma koyucam demiştim ama hala ortada bişey yok:)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Mart 2009, 17:19:41 »
Sözlüğümüze yeni tema gelmiş ve bir kaç değişiklik yapılmıştır arkadaşlar. İyi entryler.

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Mart 2009, 17:54:06 »
Ben mi yanlış bi zamanda giriyorum bilmiyorum ama ne zaman girsem bir online yazar ben varım anlamadım gitti o_O

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Mart 2009, 17:43:06 »
Şu anlık aynı anda giriş yapan üye sayısı az fakat her gün yeni yeni entryler gönderilmeye devam ediliyor. Şu anda istatistiklerde düzelmiş durumda.

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 11 Mart 2009, 17:45:44 »
Tamam bir sefer denk geldim zaten.

« Yanıtla #13 : 13 Mart 2009, 17:38:38 »
sözlük'le iletişimim sürekli kesiliyor cinnet geçirmeme neden oluyor : )

sözlük'ün dosyalarını kurcalama yetkisi olanlar kodların içinde fazla dolaşmasınlar ki bizde bir şeyler yazabilelim :)
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 16 Mart 2009, 19:26:03 »
Sözlüğümüz tam anlamıyla yenilenmiştir arkadaşlar. Bir çok ek özellik ile sorunlu alanlarda giderilmiştir. Eğer gördüğünüz sorunlar vs. varsa lütfen bu başlık altında belirtin.

Şimdi buradan buyrun!