Kayıt Ol

Miras - Inheritance

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Rom: 1
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
Ynt: 4.kitap ELDUNARİ
« Yanıtla #60 : 19 Nisan 2010, 22:58:07 »
Ben de bakıyom resmi sitesine en son 2009'da haber yayınlamışlar. Sözde hemen çıkarcaktı 4. kitabı biz Brisingr'ı bitirene kadar. İsyan çıkarıcam ha!
bi arakadş ilk çıktığında eldesti okumuş sonra brisingrın yayımlanması baayğı uzayınca seriden soğumuş briisngrıda okumamış...yani paolini zamanlama hatası yapıp okuyucu kitlesini sinir ediyor...
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;
Benim mahrem-i esrarım sensin.

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı mai_lowlight

• *
  • 6
  • Rom: 0
  • Yolda.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 17 Mayıs 2010, 19:59:11 »
ben artık kitaptan umudumu kestim
ne zamandan beri çıktı çıkacak diye söyleyip duruyorlar
yazar da nedendir bilinmez bir türlü yazamadı
zaten daha adam yazıcak da çevrilecek de bence 2 yıl sonra fln anca çıkar

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 17 Mayıs 2010, 20:56:26 »
Ben 2010 sonu yada 2011 martına kadar çıkar diye umut ediyorum...
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı serhat303

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 19 Mayıs 2010, 23:08:31 »
arkadaşlar üzülerek bildiirimki 4. kitapta eragon ölecek :(
googledan eldunari yazıp girddiniz 3 siteye girin ingilizce olarak eldunarinin 38 bölümü yazıo orda
son bölümde eragonun öldüğü yazılıydı sitede şu http://www.fanfiction.net/s/4585314/38/Eldunari

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 19 Mayıs 2010, 23:13:57 »
arkadaşlar üzülerek bildiirimki 4. kitapta eragon ölecek

Sevinçli haberi ben veriyim o zaman başkası da aynı siteyi göstermişti yine aynı şeyi söylüyorum. Sitenin adı fan fiction yanı FAN işi. İnanmayın! İnandırtmam ;) Serhat 303 sen de üzülme.

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 19 Mayıs 2010, 23:24:31 »
ya zaten eragon ölebilirmi kardeşim öyle bir ihtimalmi var??....
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı maud

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 20 Mayıs 2010, 00:05:45 »
Her şeyden geçtim, 4. kitabın adı Eldunari değil, olamaz. Ben kendi adıma, hiçbir fantastik eser serisindeki bir kitabın, kendinden önceki kitaplarda adı geçen bir nesne, mekan ya da herhangi bir şeyin adını aldığını görmedim. 
Ve Eragon'un ölme ihtimali elbette ki var. Ölümsüzlüğe sahip olmadığı sürece. :) Baş karakter ölemez diye bir kural yok ki... Ama ölecek ya da ölmeyecek diyemeyiz; çünkü buna dair resmi sayılabilecek bir açıklama, röportaj, ipucu,... hiçbir şey yok. Paolini ortadan kayboldu resmen. Bir kazaya kurban gittiğinden, öldüğünden falan şüpheleniyorum...
Kaderine başkaldır. Tabii kaderinde kaderine başkaldırmak yoksa.
Kader nedir? Madem ki yazılanı oynuyorsun, yazılanı bilmeden yaşayarak, seçimlerinle, düşüncelerinle kendi yolunu çizerek yaşadığın hayatın, senin kaderin olmuyor mu aslında? O zaman ben ona inanmamakta özgürüm. Kader yok, hayat var. Amaçlar ve seçimler var. Ve kimileri için belki inançlar. Benim için değil.

Çevrimdışı brisingr

• 655
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 20 Mayıs 2010, 10:45:42 »
İyi de Brisingr ilk kitapta da geçmişti. 3. kitabın adı çünkü 3. kitaptaki kılıcın adı. 4. kitapta da bence bolca Eldunari ile karşılaşacağız. Bir ihtimal olabilir Eldunari. Ama Paolini'ye kalmış bir şey ;)

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 20 Mayıs 2010, 15:09:45 »
Her şeyden geçtim, 4. kitabın adı Eldunari değil, olamaz. Ben kendi adıma, hiçbir fantastik eser serisindeki bir kitabın, kendinden önceki kitaplarda adı geçen bir nesne, mekan ya da herhangi bir şeyin adını aldığını görmedim. 
Ve Eragon'un ölme ihtimali elbette ki var. Ölümsüzlüğe sahip olmadığı sürece. :) Baş karakter ölemez diye bir kural yok ki... Ama ölecek ya da ölmeyecek diyemeyiz; çünkü buna dair resmi sayılabilecek bir açıklama, röportaj, ipucu,... hiçbir şey yok. Paolini ortadan kayboldu resmen. Bir kazaya kurban gittiğinden, öldüğünden falan şüpheleniyorum...
Ben hiçbir kurguda baş karekterin öldüğünü görmedim...ayrıca brisingr geçiyodu diğer kitaplarda... Paoliniye kızıyoruz ama rowlingde son 3 kitabı 2 senede bir çıkarttı...daha brisingr çıkalı 1.5 sene oluyo ekim 2008de çıkmıştı...ben 2010 sonuna kadar sabırla bekeyein diyorum...
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı maud

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 20 Mayıs 2010, 22:33:43 »
İyi de Brisingr ilk kitapta da geçmişti.
Haha, kendime inanamıyorum. Daha Miras Döngüsü için örnek verirken "hiçbir eserde görmedim" diyorum gözümün önündeki şeyi görmeden.. Yani aslında demek istediğim şu, eğer 4. kitabın adı Eldunari olursa herkesin kolayca tahmin edebileceği, basit bir isim olur. Ama taa 1. kitapta geçen 'brisingr'ı 3. kitabın adı olarak görmeyi kimse ummazdı. Hele ki Eragon'un kılıcının ismi olması gibi bir bağlantıyı kurmak Paolini'den başka birinin düşünebileceği bir şey değildi. Çünkü zaten Paolini'nin işi de tam olarak bu: Eserinde orijinal şeyler kullanmak, okuyucusunu şaşırtmak, onu hiç tahmin edemeyeceği şeylerle karşılaştırıp ters köşeye yatırmak... (Ölüm Yadigarları'nı hatırlayın. Hayranlar onlarca isim ileri sürdü. Böyle bir isim kimin aklına gelebilirdi?) Bu yüzden son kitabın adı Eldunari olmamalı.

Ben hiçbir kurguda baş karekterin öldüğünü görmedim...

Evet, ben de hiçbir fantastik kurguda baş karakterin öldüğünü görmedim. Çünkü onlar olağanüstü varlıklar, her güçlüğün üstesinden gelir ve kahraman olurlar, değil mi? :) Sanki olması gereken buymuş gibi... Ha bir de tabii hikaye baş kahramanın ağzından anlatıldığı için de öldürmeyi göze alamıyorlar belki (ki bu saçma bir gerekçe, gayet çözümlenebilir bir durum). Ya da çoğunlukla hayranların tepkisini çekmemek için. Özellikle seri halinde devam eden, çok tutan eserlerde. Bilmiyorum bence gayet baş karakterler de ölebilir. Sorun olmaz, çok da güzel olur. Görkemli bir son olur. Efsanevi olur.
Kaderine başkaldır. Tabii kaderinde kaderine başkaldırmak yoksa.
Kader nedir? Madem ki yazılanı oynuyorsun, yazılanı bilmeden yaşayarak, seçimlerinle, düşüncelerinle kendi yolunu çizerek yaşadığın hayatın, senin kaderin olmuyor mu aslında? O zaman ben ona inanmamakta özgürüm. Kader yok, hayat var. Amaçlar ve seçimler var. Ve kimileri için belki inançlar. Benim için değil.

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 20 Mayıs 2010, 22:44:38 »
Ben hiçbir kurguda baş karekterin öldüğünü görmedim...

ben gördüm.Batlamyus'un Kapısı'nda.ama daha fazla spoiler vermeyeyim şimdi.

Çevrimdışı Vinrael

• **
  • 114
  • Rom: -2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 23 Mayıs 2010, 18:39:43 »
 bir bakıyoruz herif 5000 sf. yazmış :D
Meacla of the House of Fëanor

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 23 Mayıs 2010, 19:29:58 »
bir bakıyoruz herif 5000 sf. yazmış :D
Yazarlığını beğeniyorum ama o kadar yazacak yetenek yok onda...
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı Vinrael

• **
  • 114
  • Rom: -2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 23 Mayıs 2010, 19:38:28 »
 Dalga geçiyordum zaten xD
Meacla of the House of Fëanor

Çevrimdışı sinevina

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 24 Mayıs 2010, 14:05:24 »
aynı brisingr'ı çok devam ettirdiğinden dolayı bir 4.kitap olması gibi, devamının geleceğini düşünüyorum arkadaşlar.. çünkü zaten paolini'nin açıklamasına göre brisingr'ı bölmüştü ve 4.kitabın yarısı oluşmuştu...