Kayıt Ol

Percy Jackson ve Olimposlular

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
Ynt: Percy Jackson ve Olimposlular
« Yanıtla #345 : 16 Ağustos 2011, 18:19:05 »
O serinin adı Olimpos Kahramanları, kayıp kahraman ilk kitabın ismi.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı TylerDurden

• *
  • 12
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #346 : 28 Ağustos 2011, 00:01:45 »
Bende bu serinin bütün kitaplarını okuyup bitirdim, gerçekten tadı damağımda kaldı. Ayrıca Melez Dosyaları diye bir kitabı daha var onuda okumanızı öneririm. Labirent Savaşı ve Son Olimposlu kitapları arasında geçen kitapta bahsedilmeyen 3 olaydan bahsediliyor. Ama biraz çocukça sayılabilir. Bulmacalar, karakterlerden bahseden bir bölüm var. Okunmaya değer olduğu kısmına gelinirse tartışılır :).

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #347 : 31 Ağustos 2011, 16:54:41 »
Ben onu da okudum. Hikayeler ve karekter röportajları dışında pek okunması gerekmiyor ama yine de okuyun.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Percy Jackson

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #348 : 12 Eylül 2011, 19:37:50 »
Tüm seriyi bitirdim . Hepsi 'de birbirinden harikaydılar . Ama şöyle birşey var . Olimpos kahraman da Percy 'i ikinci plana atmış yazar . Bu biraz kötü olmuş . Son kitapta büyük ihtimal Percy herkezin karşısına çıkacaktır . Fakat serinin ikinci kitabında Percy hafızasını kaybetmiş şekilde karşımıza çıkacak . Bizimkilerle ne zaman karşılaşır olacagına gelince, bence son kitapta dediğim gibi . Ben bir istekte bulundum .Fantastik bölümüne OLimpos kahramanı eklensin diye . İnşallah kabul edilir .

Çevrimdışı Moonstone

• *
  • 34
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #349 : 12 Eylül 2011, 22:18:22 »
Ben Şimşek Hırsızı'nın filmini izlemiştim. Harikaydı. Kitaplarını da okumak istiyorum uzun zamandır.

Çevrimdışı Percy Jackson

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #350 : 14 Eylül 2011, 10:10:04 »
Ben Şimşek Hırsızı'nın filmini izlemiştim. Harikaydı. Kitaplarını da okumak istiyorum uzun zamandır.

Sana bir sır verimmi filmide güzel olacak ama en güzeli kitapları harbi ciddiyim :) eğer koleksiyon yaparsan kitapları okuyup anlarsın beni :)

Çevrimdışı Sonsuzluk_Büyücüsü

• *
  • 2
  • Percy Jackson&Olimposlular Fan Club<3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #351 : 01 Ekim 2011, 20:12:08 »
ben ben ben..
Tüm seriyi okudum,Olimpos Kahramanları serisinide okudum ki zaten 2. seride daha 1 kitap çıktı 2.'si de 11 ekimde amerikada yayınlanacak.(İkincisi yani Neptün'ün Oğlunun karakterleri Disney H.o'da açıklanıyor.)
bu seriyi o kadaar çok seviyorum ki ne diyeceğimi şaşırdım.basit cümlelerle ifade etmek istemiyorum.daha öncede demiştim fan sitesine üyeyim.Yazarıda çook seviyorum.kitaplarının hepsini okudum adam king:D
Filmde bir harikaydı annabeth'i pek yakıştıramadım ben ama percy,logan'la tam uyuşmuş.
Neyse..
Forever Percy Jackson!

Ben Kronos Ve Rhea'nın
Soyundan Gelen Bir Melezim..
Ben Yüce Tanrı Zeus'un
Kanını Taşıyan Bir Yarı-Tanrıyım..
Şimdi Benimle Uğraşmadan Önce
Son Bir Kez Daha Düşün Bakalım...

Çevrimdışı nina_dobrev

• *
  • 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #352 : 07 Ocak 2012, 08:04:56 »
Tüm seriyi ve olimpos kahramanlarını okudum ve hepside harikaydı. şimdi 2. serinin 3. kitabının çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum. (3. kitabının adı Athena'nın İşareti.)

Çevrimdışı askgulduuf

• *
  • 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #353 : 19 Ocak 2012, 13:24:55 »
Yazarın bütün kitaplarını okudum. Harikalar, tavsiye ederim. :)

Çevrimdışı percy_percy

• *
  • 16
  • areopagites
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #354 : 19 Temmuz 2012, 00:04:19 »
En  güzel  kitap  :)
areopagites

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #355 : 05 Ağustos 2012, 00:32:17 »
Aslında ilk 4 kitabını orta halli bir zevkle okudum fakat sonra sarmadı.Yani şimdiki çağda geçen mitolojik maceradan medet ummamaya karar verdim.Pek sarmıyor artık ama elimdeki kitabı bitirip ona atlıyacağım.Rick Riordan yazar olduğu için kendini okutturuyor.(Bir Stephen King, R.A Salvatore,Robert Jordan kadar olmasada)

« Yanıtla #356 : 25 Ekim 2012, 22:39:13 »
Percy Jacksonve son olimposluyu bugün bitirdim. Neyseki Olimpos Kahramanları'nın 3 kitabı çıkmış! yoksa nasıl dayanırdım inanın bilemiyorum.. Bir seriye geç başlamanın en güzel yanıda bu işte, en azından kitapların çıkmasını beklemek zorunda kalmıyorsunuz :)

En kısa zamanda Melez Dosyaları'nı almayı düşünüyorum daha sonra da Olimpos Kahramanlarına başlayacağım. Ve belirtmeden geçemeyeceğim; Athena'nın İşareti'nin kalınlığını görünce neredeyse sevinç çığlığı atacaktım!  :D

Not: Kardeşimin "çocuk kitabı okuyorsun" diye benle dalga geçmesine deydi doğrusu  ;D

Çevrimdışı Buzmavisi

• **
  • 136
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #357 : 09 Kasım 2012, 20:45:12 »
Merak edip kitaba göz gezdirdim. Şimşek Hırsız’ına. Filmini daha once izleyip sevmemiştim. Kitap tamamen genel izleyici kitlesine göre yazılmış. Aslında Harry Potter’a çok benziyor. Tabii ondaki derinlikten eser yok maalesef.

Ayrıca daha kitabın başlarında ana karakter annesini yitiriyor, bir parça gözyaşı, bağırma, çağırma, isyan etme yok. Hiç inandırıcı gelmedi. Hadi diyorsun ki kitapta o kadar fantastik şey var, bu mu inandırıcı değil yani? Ne kadar fantastik olursa olsun anne olgusu hep aynıdır. Bir çocuk bir parça gözyaşı dökmez mi annesi ölünce, öyle şey mi olur? Valla yeni bir HP gibi seri buldum diye seviniyordum ama böyle ayrıntıları nasıl atlıyor yazarlar aklım almıyor.
Yepyeni bir fantastik serüvene hazır mısınız?
Anatolya Efsaneleri İlk iki bölüm pdf:http://www.mediafire.com/?uadhvz1vcgmqkct

Yeni Töre'nin ikinci yasası:
Umutlar, inançlar ve dilekler içlerinde bir parça mantık barındırmıyorlarsa hayatları kolayca mahveden boş yalanlara dönüşürler.

Çevrimdışı Arthur515

• **
  • 101
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #358 : 09 Kasım 2012, 21:20:10 »
Merak edip kitaba göz gezdirdim. Şimşek Hırsız’ına. Filmini daha once izleyip sevmemiştim. Kitap tamamen genel izleyici kitlesine göre yazılmış. Aslında Harry Potter’a çok benziyor. Tabii ondaki derinlikten eser yok maalesef.

Ayrıca daha kitabın başlarında ana karakter annesini yitiriyor, bir parça gözyaşı, bağırma, çağırma, isyan etme yok. Hiç inandırıcı gelmedi. Hadi diyorsun ki kitapta o kadar fantastik şey var, bu mu inandırıcı değil yani? Ne kadar fantastik olursa olsun anne olgusu hep aynıdır. Bir çocuk bir parça gözyaşı dökmez mi annesi ölünce, öyle şey mi olur? Valla yeni bir HP gibi seri buldum diye seviniyordum ama böyle ayrıntıları nasıl atlıyor yazarlar aklım almıyor.

Aynen banada öyle gelmişti ama mitoloji ve günümüz yaşamını harika bi şekilde harmanlamış rick riordan.Ya bide yanlış hatırlamıyorsam minatorun tekini öldürüyor o gazla ki güçlerini falan daha bilmiyor.

Spoiler: Göster
bide annesi tam olarak ölmüyor,tekrar geri geliyordu sonra

Çevrimdışı Buzmavisi

• **
  • 136
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #359 : 09 Kasım 2012, 22:25:18 »
Spoiler: Göster
Haklısınız kitabı pek bilmiyorum ben ama o sırada annesini ölü sanıyor. Burada her ne kadar olağandışı biri de olsa en ufak bir ağlama belirtisi yok, bir isyan, bir duygu fırtınası, on iki yaşındaki bir çocukta. Robot gibi biri olsa gerek, tanrı oğlu olunca öyle olunuyor herhalde. Neyse açıkçası böyle şeyleri nasıl düşünmezler anlamıyorum. Hadi yazar düşünmedi, editör mü yok memleketlerinde.

Ben bir keresinde bir kitap okuyordum. Kitap böyle bir çeşit gerilim-korku tarzında, hatta bir Türk yazarındı. Kitap güzel gidiyordu, ortalıkta milleti öldüren bir kiralık katil falan var vs... Adam bara gidiyor, neyse bir bakıyor ki gölgesi yok. Tabii biraz şaşırıyor kendince. Sonra garson çocuk gelip diyor ki "Aaa abin senin gölgen yok. Bak şurada oturan adamın da gölgesi yok. Git onunla bir konuş istersen." :))

Ben bunu okuyunca kitabı okumayı direk bıraktım. Bu kadar saçma bir diyalog olamaz. Biraz karşısındaki insanın kafayı sıyırmasını bekliyor. Ne bu böyle, sanki "Abi cep telefonum çalındı da," der gibi. "Gölgem yok."
Yepyeni bir fantastik serüvene hazır mısınız?
Anatolya Efsaneleri İlk iki bölüm pdf:http://www.mediafire.com/?uadhvz1vcgmqkct

Yeni Töre'nin ikinci yasası:
Umutlar, inançlar ve dilekler içlerinde bir parça mantık barındırmıyorlarsa hayatları kolayca mahveden boş yalanlara dönüşürler.