Kayıt Ol

Anket

Talihsiz Serüvenler Dizisi'nde en etkilendiğiniz kitap hangisi?

Kötü Günler Başlarken (The Bad Beginning)
4 (9.5%)
Sürüngen Odası (The Reptile Room)
5 (11.9%)
Uçuruma Bakan Pencere (The Wide Window)
3 (7.1%)
Bitik Orman (The Misarable Mill)
1 (2.4%)
Katı Kurallar Okulu (The Austare Academy)
4 (9.5%)
Alacakaranlık Bulvarı (The Ersatz Elevator)
5 (11.9%)
Karga Laneti (The Vile Village)
1 (2.4%)
Dehşet Hastanesi (The Hostile Hospital)
1 (2.4%)
Karnaval Ucubeleri (The Carnivorous Carnival)
1 (2.4%)
Kaygan Yamaç (The Slippery Slope)
0 (0%)
Mantar Mahşeri (The Grim Grotto)
1 (2.4%)
Evvelki Tehlike (The Penultimate Peril)
3 (7.1%)
Son (The End)
13 (31%)

Toplam Oy Verenler: 38

Talihsiz Serüvenler Dizisi

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kitap Arka Kapakları
« Yanıtla #30 : 17 Şubat 2008, 16:54:55 »
Arka kapağı okuyunca (özellikle son kitapta) neler oluyor diye kuşkuya düşülüp okunan kitaplar :P Paylaşım için saol LL^^m

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı JeLiBoN

• *
  • 3
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tüm Talihsiz Karakterler
« Yanıtla #31 : 24 Şubat 2008, 19:04:09 »
ilk üç kitaptan oluşan bir film vardı,5. ve 9. kitaplarıda okudum,süperdi.

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 25 Şubat 2008, 13:45:09 »
Dewey Akıbet nedense en sevdiğim karakter..
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı LinkinLady

• **
  • 258
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 14 Mart 2008, 20:59:34 »
Arka kapağı okuyunca (özellikle son kitapta) neler oluyor diye kuşkuya düşülüp okunan kitaplar :P Paylaşım için saol LL^^m
Bir şey değil BB'm...

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 10 Nisan 2008, 18:23:50 »
Sunny ayy çok severim onu bişeyleri ısırması falan hele o yılanda ahanda kız gidiyor demiştim :D

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Ynt: Talihsiz Serüvenler Dizisi'ndeki Favori Kitabınız Hangisi?
« Yanıtla #35 : 10 Nisan 2008, 18:25:00 »
Sürüngen Odası neden bilmiyorum ama çok seviyorum onu :D

Çevrimdışı Ashley

• **
  • 158
    • Profili Görüntüle
    • Kingdom Hospital
« Yanıtla #36 : 21 Mayıs 2008, 18:34:22 »
2. kitap çünkü bitek orda azıcık mutlu hissetmişlerdi kendilerini

Çevrimdışı Ashley

• **
  • 158
    • Profili Görüntüle
    • Kingdom Hospital
« Yanıtla #37 : 21 Mayıs 2008, 18:39:13 »
eline sağlık ii araştırmışın + karma hakkım olunca sana verecem söz :D

Çevrimdışı Ashley

• **
  • 158
    • Profili Görüntüle
    • Kingdom Hospital
« Yanıtla #38 : 21 Mayıs 2008, 18:41:07 »
paylaşım için çook teleşşürler ellerine sağlık

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #39 : 21 Mayıs 2008, 19:14:27 »
Tekrar göz attım ve Karnaval Ucubeleri diyorum. :)

Çevrimdışı Eragon_Shadeslayer

• *
  • 33
  • Rom: 3
  • InTo The Sky to WiN or diE...!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 09 Haziran 2008, 14:53:41 »
eline sağlık ii araştırmışın + karma hakkım olunca sana verecem söz :D

Teşekkürler ama fazla araştırma yapmadım.. Hepsi zaten aklımdaydı.. Yıllardır takipçisiyim..

Hayatı Cid'Tİ'ye Almak Lazım...

89T Life Style

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 09 Haziran 2008, 14:59:03 »
Vay bee :D Büyük uğraş. Tebrik ederim. + nı verdim. Güle güle kullan .

Çevrimdışı Ashley

• **
  • 158
    • Profili Görüntüle
    • Kingdom Hospital
« Yanıtla #42 : 09 Haziran 2008, 16:11:12 »
sonunda + karma hakkımı kullanabildim hayrını gör =)

Çevrimdışı Eragon_Shadeslayer

• *
  • 33
  • Rom: 3
  • InTo The Sky to WiN or diE...!
    • Profili Görüntüle
13 Shocking Secrets You'll Wish You Never Knew About Lemony Snicket
« Yanıtla #43 : 16 Haziran 2008, 21:48:27 »

13 Shocking Secrets You'll Wish You Never Knew About Lemony Snicket kitabından kısa birkaç bilgi..

1. Lemony Snicket is not who you think he is. (Lemony Snicket olduğunu düşündüğün kişi değil.)
Kişisel Yorum: Lemony Snicket'ın hikaye boyunca sahip olduğu gizemli hava burda da böyle dile getirilmiş..

2. Lemony Snicket is one of three siblings. (Lemony Snicket üç kardeşten biri.)
Kişisel Yorum: Lemony Snicket, Jacques Snicket ve Kit Snicket, üç Snicket kardeşi bildiğimiz gibi..

3. Lemony Snicket's niece is an orphan. (Lemony Snicket'in kız yeğeni bir öksüz)
Kişisel Yorum: Lemony Snicket'in kız yeğeni Beatrice Snicket. Kit Snicket'ın kızı. İsmini Lemony Snicket'in büyük aşkı, Kit Snicket'ın da arkadaşı olan Beatrice Baudelaire'den alan bu kız The End kitabında annesi Kit'in, The Penultimate Peril kitabında da babası Dewey'nin ölümüyle öksüz kalmıştır.. Vasiyleri de Baudelaire öksüzleri olmuştur..

4. Lemony Snicket is wanted for arson. (Lemony Snicket kundakçılıktan aranıyor.)
Kişisel Yorum: Lemony Snicket bir GİT (VFD) üyesi olduğu için örgüt içindeki hizipleşme sonrasında çıkarılan yangınlarda suçun onun üstüne kaldığını düşünüyorum.. Çünkü kitaplarda da sürekli bu ima ediliyordu..

5. Lemony Snicket grew up with a terrible villain. (Lemony Snicket berbat bir suçlu ile beraber büyüdü.)
Kişisel Yorum: Lemony Snicket'in birlikte büyüdüğü suçlu Kont Olaf olabilir diye düşünüyorum.. Çocukluk arkadaşı olma ihtimali yüksek.. The End kitabında Olaf ve Kit ölmeden önce birbirlerine yakınlarının söyeldiği iki farklı dizeyi söylemişlerdi.. İkisinin de Lemony Snicket'a ait olma olasılığı yüksek.. Olaf hizipleşmeden önceki arkadaşının, Kit de erkek kardeşinin sözünü söylemiş olabilir.. Yani bence Olaf ve Lemony örgüt tarafından kaçırılan, hizipleşmeden önce yakın arkadaş olan, birlikte büyüyen iki kişi..

6. Lemony Snicket attended boarding school.  (Lemony Snicket bir yatılı okulda bulundu.)
Kişisel Yorum: Bu okulun Sert Kaya Temel Eğitim Okulu olma ihtimali aşırı derecede yüksek.. Çünkü Baudelaire kardeşler Katı Kurallar Okulu kitabında bu okulda kalmışlardı ve Lemony Snicket okulun berbat bir yer olduğunu sürekli vurgulamıştı.. Müdür ve öğretmenleri de anlatım tarzından orasının onun okulu olduğunu düşünebiliriz.. Orası da zaten yatılı bir okul..

7. When he was a baby, Lemony Snicket was kidnapped by a secret organization.  (Lemony Snicket bebekken gizli bir örgüt tarafından kaçırıldı.)
Kişisel yorum: Zaten serinin son kitaplarında GİT(VFD)'in henüz bebekken kişileri ailelerinden ayırıp örgüte yararlı bir üye haline gelene kadar yetiştirdiğini anladık.. Dewey ve Olaf buna örnek.. Lemony Snicket da bir Gönüllü İtfaiye Takımı(Volunteer Fire Department) üyesi olduğuna göre o da kaçırılmış olmalı..

8. Lemony Snicket was fired from The Daily Punctilio. (Lemony SnicketKülyutmaz Postası'ndan kovuldu.)
Lemony Snicket Külyutmaz Postası'ndan sürekli yalan haber yazan, sahtekar ve berbat bir gazete oalrak söz ediyor.. Bir dönem bu gazetede çalışmış ve onlarla aynı düşünceleri paylaşmadığı için kovulmuş olmalı.. Bu yüzden de sürekli bu gazeteyi kitaplarda yerin dibine sokuyor..

9. Lemony Snicket helped Beatrice commit a serious crime before her death. (Lemony Snicket ölümünden önce Beatrice'in mantıksız bir hareket yapmasına yardım etti.)
Kişisel Yorum: Lemony Snicket'ın kitaplarda bahsettiği bir durum var.. Beatrice Baudelaire'in ölümünden kendini sorumlu tutuyor.. Oklarla ilgili bir hadise yaşanmış sanırım.. Esmé Squalor'un da bu işte parmağı var ama olayı tam olarak anlatmadı kitaplarda.. Ama biricik aşkı Beatrice'in ölümünden kendini sorumlu tuttuğunu biliyoruz.. Ölümünde onun yanlış bir iş yapmasına yardım etmiş olmalı..

10. Lemony Snicket was disguised as a bullfighter when he was captured. (Lemony Snicket yakalandığında bir boğa güreşçisi kılığındaydı.)
Kişisel Yorum: Kitaplarda Boğa Güreşçisi ile ilgili bir yer aklıma gelmedi ama belki de ben hatırlayamadım.. Eğer varsa öyle bir bölüm farklı şeyelr düşünebiliriz.. Ama Olaf gibi tüm GİT üyelerininin sürekli kılık değiştirdiğini biliyoruz.. Özellikle kaçar durumda olanların.. Bu yüzden bu da normal..

11. Lemony Snicket's work is filled with secret messages meant for his associates. (Lemony Snicket'ın işi iş arkadaşları için gizli mesajların ne anlama geldiğini çözmek.)
Burda Lemony Snicket'ın GİT'teki görevi anlatılıyor sanırım.. Gizli mesajları çözmek onun işi.. Zaten Baudelaire kardeşler kitaplarda sürekli gizli şifreleri çözmekle uğraşıyor.. Bunun için farklı yollar bulmak zorunda kalıyorlar.. Aslında kitaplar gizli mesajlardan, kelime oyunlarından, sırlardan oluşuyor.. Bunun için bu da Lemony'nin görevi..

12. Lemony Snicket has a tattoo of an eye on his ankle. (Lemony Snicket'ın ayak bileğinde bir göz dövmesi var.)
Kişisel Yorum: GİT'in sembolünün göz olduğunu biliyoruz.. Tüm üyelerin ayak bielğinde göz dövmesi olduğunu da biliyoruz.. Bir Git üyesi o da zaten..

13. He is finished. (O bitti.)
Kişisel Yorum: Klasik gizemli ve talihsiz Lemony Snicket finali..

Hayatı Cid'Tİ'ye Almak Lazım...

89T Life Style

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Ynt: 13 Shocking Secrets You'll Wish You Never Knew About Lemony Snicket
« Yanıtla #44 : 16 Haziran 2008, 22:09:04 »
Nedense çok eski bir dostu yenide nanmiş gibi oldum okuduğumda. Kitapları bitirdiğimdede böyle olmuştum. Nedense Lemony'i hep sevmişimdir. Huzur içinde yatsın (öldü mü ki? Ama he is finished diyo?)
#rekt