Kayıt Ol

Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi
« : 03 Nisan 2009, 10:26:24 »

Değerli site sakinleri,

Kayıp Rıhtım olarak gün geçtikçe yeni projelerle karşınızda olmaya devam ediyoruz ve işte yepyeni bir proje ile daha karşınızdayız! Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi olarak adlandırdığımız ve bundan böyle http://oyku.kayiprihtim.org adresinden ulaşabileceğiniz bu yeni projemizde her ay sizlerin; belirlediğimiz kurallar çerçevesinde yazdığınız öyküleriniz yayınlanacak ve okurların beğenisine sunulacaktır.

Her ay güncellenecek olan öykü seçkisinde; farklı konular baz alınarak ortaya çıkan hikayeleriniz, editör incelemesinden geçip bir sonraki aylık seçkide yayınlanacaktır. Kurallar çerçevesinde gönderilen tüm yazılar okur beğenisine sunulacak ve o ayki en beğenilen öykü "Dönem Seçkisi" dediğimiz 6 ayda bir düzenlenecek yarışmadaki, 6 öyküden biri olmaya hak kazanacaktır. Son olarak; "Dönem Seçkisi" diye nitelendirdiğimiz yarışmada birinci seçilen öykümüzün sahibi ise Kayıp Rıhtım'dan süpriz hediyeler kazanacaktır.

Haziran ayında öykülerin yayınlanmaya başlayacağı bu ilk seçkimizin ana teması "Göl" olarak belirlendi. Fantastik literatür dahiline giren (bilim-kurgu, korku gibi diğer yakın türler dahil) ve "Göl" kavramını içinde barındıran hikayelerinizi en geç 24 Mayıs'a kadar kayiprihtim@gmail.com adresine göndermeniz gerekmektedir.

Bunlar haricinde belirlediğimiz temadan fazla sapmamanız, Türkçe yazım kurallarına dikkat etmeniz, öykülerinizin yayınlanma oranını oldukça yüksek bir seviyede tutacaktır.

Kalemlerinizdeki maharetin bol olması dileğiyle...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi !!!
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2009, 11:56:34 »
Hadi bakalım, gelsin hikayeler. :P

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2009, 13:13:34 »
Heycan yaptım ben :P. 6 sayfa çok uzun geldi bana ya xD. Minimum 6 sayfa demişsiniz ama, oku oku bitmez yahu.

Kısa olsun, daha çok kişiye şans tanınsın olmaz mı?

Anladığım kadarıyla herkes katılabiliyor.

Onur'u güzel projesinden dolayı tebrik etmek istiyoru :) (ablan kurbaaaaan olsunn!). Eminim birçok kişi de içinden ona teşekkür ediyodur. Yazığ çizen, ama hep defterlerde saklı kalanlar için, ortaya atılmak adına iyi bir fırsat

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Nisan 2009, 15:49:32 »
Word sayfası olarak düşündüğümüzde ve seçkiyi aylık olarak yayınladığımız göz önünde bulundurulursa 6 sayfadan az olan hikayelerin de kısa kaçacağı kanısına vardık. Şimdilk böyle iyi gibi, başlayınca bakalım nasıl bir kanı oluşacak bunun hakkında.

Spoiler: Göster
Hayır yani bir de sen söylüyorsun 6 sayfanın uzun olduğunu, inanamıyorum. :D

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Nisan 2009, 17:43:43 »
Spoiler: Göster
Hakkaten heee xD ben bile böyle diyosam artık! gözüm korktu birden ama. kafamda iyi oturtamadım ayzacağım şeyide ondan. yoksa,"sen kalk 9 sayfa sırf inceleme yaz, 6 sayfa hikayemi yazamıyorsun çık dışarı!" diyorum kendi kendime  ;D. yazcaz artık bir şeyler.

bu göl zor oldu bee :P

bana yazdığın şeyi niye gizledinki? sana uydum bende gizledim nedense  :ayh

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Nisan 2009, 18:34:00 »
Asgari sayfa olmasın azami olabilir 15 mesela. Şahsen 6 sayfa hikaye çook nadir yazarım, herkesin üslubu uzun anlatıma sahip olmayabilir.

Ana tema işine de pek birşey diyemiyorum; yani yarışma için olabilir, yarışma olmayan seçkilerde ana tema olmasın bence.

Hikaye süper bir tür; "İnsanlar hikaye yazmaya vakit bulamadığı için roman yazar..."   ;D

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Nisan 2009, 19:10:10 »
Vatana millete hayırlı olsun :P Başarılar herkese :D :D
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Nisan 2009, 23:03:55 »
En az 7 sayfa sınırını kaldırdık. En fazla 15 sayfa dışında bir sınırınız yok.
try again fail again fail better

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Nisan 2009, 13:25:31 »
Arkadaşlar literatür derken yazacağınız hikayenin konusu bilim-kurgu, korku, kurgu, gerilim gibi yakın türler de olabilir. Yanlış anlaşılmasın.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #9 : 04 Nisan 2009, 13:59:15 »
Maile yolladığımız ürünler süre bitiminde hep beraber siteye mi konulacak? Yoksa uygun gördüklerinizi mi sadece? Tahminimce 6-7 tane olacak hikaye sayısı ama emin olmak zor tabi  :) hepsi birden sitede yerini alırsa her birini minimum 5 sayfa kabul etsek, toplam 35-40 sayfalık bir derlemenin okunma yüzdesi yüksek olmayacak, her ne kadar çok büyük özen gösterilmiş olsa da, uzun lafın kısası elinize geçenleri mümkün mertebe çabucak siteye koymanızı önereceğim zira aksi taktirde okunmayacaklar...

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Nisan 2009, 23:15:55 »
Okunma sıklığını şu an için ön planda tutmuyoruz, şimdilik katılımcılar arasında güzel bir etkinlik olacaktır. Gün geçtikçe büyüyecektir kitle.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Nisan 2009, 17:06:01 »
Arkadaşlar buradaki asıl amaç yarışma değil aslında. Her ay, en hikayeyi seçmek ve altı ayda bir düzenlenecek olan yarışmada hediyeler vermek sadece işin eğlence ve motivasyon kısmı. Bizim buradaki amacımız, belirlediğimiz konu üzerinde sizlerin kalemlerinizi nasıl kullanacağınız ve ortaya ne gibi şaheserler çıkaracağınızdır.

Kimse okumak zorunda değil tabii, bölüm için yapıyor olduğumuz sayfada eski hikayeler de dahil yazılan çizilen tüm öyküler yer alacaktır. Her gönderilen hikayenin yayınlanma durumunda gelince, konuyla alakasız ve diğer kurallara uymayan olduğunda yayınlanması pek tabii düşülünemez. Bunun haricinde "Denemeler"in ötesine geçebilmek, yazarlarımıza daha anlamlı ve önem gösterdiğimiz bir platform oluşturmak öncelikli amaçlarımız arasındadır.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 23 Mayıs 2009, 16:27:30 »
Yarın (yani 24 Mayıs pazar) sonmuş. Ben de son anda dün yazıp yolladım. Hadi Kayıprıhtım uyuma! Bu kadar üyemiz var doldurun şu öykü seçkisini. (ben diyorum da daha dün ayzıp yollayan da benim :P).

Göl temalı öyküleri merakla bekliyoruz ^^.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #13 : 24 Mayıs 2009, 17:22:54 »
Ben de dün yolladım öykümü. Pek tatmin etmedi ama olduğu kadar. :) Bu arada illa yetiştirmeye çalışan arkadaşlar varsa haber etsinler, onlara göre son gönderim tarihinde 1-2 günlük bir oynama yapılabilir belki yönetici arkadaşlar tarafından. :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 24 Mayıs 2009, 17:34:38 »
İyi yapmışsın Darly. Başka gönderen ya da göndermeye niyeti olan var mı?
DÜn toplu msnde yazarım diyen arkadaşlar vardı ama ne oldu?

Bir yanlış anlaşılma olmuş sanırım, konu illa "göl" olacak diye bir şey yok. İçinde göl geçsin yeter. Ana konuyu "göl" üzerine kurmak zorunda değilsiniz.