Kayıt Ol

Merlin

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
Ynt: Merlin
« Yanıtla #210 : 24 Ekim 2010, 20:26:43 »
3. Sezon 7. Bölüm için;

Spoiler: Göster
Merlin mi izliyoruz, Gwen&Arthur aşkı mı belli değil..
İçimi baymaya başladı bunların romantizmleri.. Çok yapay geliyor bana yahu.

Bu arada Angel Coulby gibi bir oyuncuyu oynatma sebebini açıklamış yapımcı;

Çirkin Betty tarzı bir şey yapmayı düşünmüşler önce, işte kız giderek güzelleşecekmiş vs. Lakin sonradan bunun ne kadar kötü bir fikir olduğunu da farkına varmışlar..

http://www.youtube.com/watch?v=urbmfUiOeio&feature=related

Ahahah bu videoda da Bradley James'e Gwen karakterlerinin yada kişinin neden izleyiciler tarafından hoşlanılmadığı sorulmuş..

"Pek benim tarzım birisi değil fakat eminim ki bir çok erkek hayranı vardır" diyor kıkırdamalar arasında..Lakin Gwen için mi Angel Coulby için mi bilemedim.

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #211 : 06 Kasım 2010, 01:41:34 »
03 x 08

Sonunda adam gibi bir bölüm izleyebildik.

Özlemişim yahu Merlin ile Arthur'un maceralarını.. Romantizm, romantiz nereye kadar? Baymak üzereydi şahsımı. Neyse ki bu son bölümdeki macera konvoyu birazcık olsun keyiflendirdi. Nihayet Morgana'nın yanında da onun büyü işleri ile haşır neşir olduğunu bilmediğini düşündüğü birisi var. İşler biraz biraz dengeleniyor sanki

Ayrıca bu bölümde Merlin dizisinin ilk bölümünde Arthur ve Merlin'in kavgalarından birinde çalan "Fight In The Market'ı duymak beni çok neşelendirdi, Merlin ile Gwaine karakterinin kaçışında.

Çevrimdışı deanna

• **
  • 324
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #212 : 06 Kasım 2010, 18:10:18 »
4 bölüm birden izlemek de süper mi oldu ne. Fakat son bölümü ayrı bir keyifle izledim. Sonunda azıcık macera yaşadılar.

03 x 08

Aynen. Şükür.

Arthur'la Merlin'in atışmalarına bayılıyorum.
-Do you want us to help you? Or do you want to do this "aloooonne"?
-Merlin!

Edit: Ha bir de; hala Angel'ın ismi Bradley'den önce geçiyor ki.

.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #213 : 08 Kasım 2010, 01:18:39 »
4 bölüm birden izlemek de süper mi oldu ne. Fakat son bölümü ayrı bir keyifle izledim. Sonunda azıcık macera yaşadılar.

03 x 08

Aynen. Şükür.

Arthur'la Merlin'in atışmalarına bayılıyorum.
-Do you want us to help you? Or do you want to do this "aloooonne"?
-Merlin!

Edit: Ha bir de; hala Angel'ın ismi Bradley'den önce geçiyor ki.

Ahahahaha o "aluuuuuun" kısmına ben de çok güldüm.
Cidden ilk sezonların tadını unutmuşuz. Merlin ve Arthur'un yaşadıkları, maceraları..Merlin'in koruma çabaları..Arthur'un tınlamaması vs. Çok iyi geldi bu bölüm. Şimdi 9. bölüm gelmiş bakalım o ne anlattıracak..

Angel Coulby dikkatimi çekti evet.. :hemk

Ve 9. bölümü de izledim..

Bu bölüm de pek aman aman izlenir değildi lakin benim derdim bölümün sonundaki 10. bölüm fragmanı.. Yine bir Gwen-Arthur romantizmi izleyeceğiz ve işin kötüsü Gwen'in ölmeyeceğini de gayet iyi biliyoruz. O kızın ölmeyeceğini bile bile diziyi izlemek tam bir yapmacıklık akıbeti olacak benim için ama en azından Bradley James'i göreceğiz o bölümde.. Bu bölümde pek göremedik..Gördüklerimiz de yeterdi gerçi yine muzur muzur takılıyrodu ama olsun..Şimdiden 10. bölümün yasını tutmaya başlıyorum. :P

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #214 : 15 Kasım 2010, 05:04:35 »
3 x 10 bölümü ile ciddi çok eğlendim.

9. bölümün sonunda verdiği fragmanda "yapış yapış romantik bölüm izleyeceğiz yine" tepkimi yedirtti bana.

O ne tatlı bir yaşlı Merlin'di yahu? suratını sürekli ekşitmesi, Uther ve Arthur'a içindeki bütün kini kusması. bayıldım! özellikle idam zamanı geldiğinde zaman kazanmak için "daha fazla itiraflarım var" dediğinde arthur'un da "bu birşeyi değiştirmez, seni iki kez idam edemeyiz" cevabı ile bulduğunu sandığı süper fikrinin geri tepkisi sonucundaki büzüşük surat ifadesine şukela bir kahkaha patlattım.

ve Gwen idam suçu ile sürüklenerek götürülürken arthur ile olan öpüşmesi yine şahsımda "ööeeh" tepkisi oluşturdu. Bradley James'in duygu dolu mimikler sunması oyunculuğunu gözümde yine yükseltti.

Merlin'in yaşlı halini de görüp, kitaplara yansımış olan tarzını dizide izleyebilme şansını yakaladık.

Sadece bana mı öyle geliyor bilmiyorum lakin Colin Morgan 3. sezonda inanılmaz bir performans sergilemekte. mimikleri ve oyunculuğu profesyonelliğe doğru ilerliyor. 3. sezondaki fiziksel farklılığı da saçlarını kestirmesi olmuş. adamımız kepçe olsa da bu saç tipi kesinlikle daha çok yakışıyor.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #215 : 15 Kasım 2010, 20:15:08 »
3. sezon 10. bölüm ile ilgili yüksek dereceli spoiler içeren gif'ler barındırır;

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #216 : 18 Kasım 2010, 20:53:17 »

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #217 : 21 Kasım 2010, 21:35:09 »
3 x 11

Harry Potter oyuncu kadrosunu bu dizide görmeye bayılıyorum. Dudley de çok iyi kilo vermiş. Aslında bu rolde Daniel Radcliffe oynasaydı çok ilginç bir manzara olurdu.. Hoş Dudley'nin de oynaması ilginç olmuşi nitekim mauggleların önde gideniydi..

Beğendim sayılır bölümü..En azından romantizm tüten bir bölüm değildi, Gwen yoktu. Lakin bir sonraki bölüm cidden güzel olacak gibi..Hayat kadehi tekrar gündeme geliyor.

Çevrimdışı Larien

• **
  • 133
  • Rom: 0
  • Söyle dost..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #218 : 29 Kasım 2010, 09:14:37 »
3 x 12 çok iyiydi ya bir sonraki bölümü sabırsızlıkla bekliyorum.
Why, the Past should ever be forgot?

Çevrimdışı Larien

• **
  • 133
  • Söyle dost..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #219 : 06 Aralık 2010, 15:17:43 »
3x13, 3.sezonun son bölümüydü, mükemmeldi. Umarım 4. sezon çok bekletmeden aynı güzellikte gelir.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #220 : 13 Aralık 2010, 15:47:47 »
ekşide gördüğüm bir yorum. Acayip güldüm.

şimdi tabii insan ister istemez düşünüyor neden gwen’in erkekler arasında bu denli revaçta olduğunu. fakat bana öyle geliyor ki üzerine kafa yorulması gereken esas mesele bu durumun bir kısım izleyiciyi neden kıllandırmış olabileceğidir. nihayetinde dizideki hemen hemen herkesin bir özelliği, bir güzelliği varken son tahlilde gönül işlerinin göbeğine düşen insanın neredeyse her seferinde gwen olması biraz da olsa şüphe uyandırıcı. şimdilik tüm bu güzellik işlerini es geçiyorum –gwen’in genel kanıya göre ortalamanın altında bir güzelliğe sahip olduğu artık aşikar- zira estetik kalıplarının şu ya da bu şekilde kırılmasını biz bir grup insan hararetle destekliyoruz. buna rağmen gwen hala ortak bir beğeni nesnesi olmaktan uzak duruyor. öncelikle guinevere etliye sütlüye karışmayan, arthur tarafından sevilmekten başka önemi olmayan, ne büyü bilen ne de dövüşebilen bir kızcağızdır. yani gerçekten, gwen’i sevip sevmemekten de öte, çoğu zaman içleniyorum bir kadının sadece taşaklı bir adamın sevgisiyle önem kazanıyor oluşuna, hatta daha da ileri gidip seksist buluyorum bu durumu. nasıl oluyor da bir lancelot, bir gwaine, bir arthur ve muhtemelen ilerleyen bölümlerde daha kimler kimler bu kıza halleniyor? pisliğin yeryüzündeki tecessümlerinden biri olan cenred bile kızı kaçırdıktan sonra bir tur kokluyor tecavüze meyledercesine, neden? dizide bu denli göz önünde olup da bir o kadar vasıfsız olan tek karakter gwen, nasıl oluyor da bu kadar önemli adam tarafından sevilerek dizide var olmayı garantiliyor?
bana öyle geliyor ki gwen’in mevcut aşk olayının bu denli garipsenmesinin en önemli nedeni güzellik meselesinden de öte diğer dizi karakterlerinin konumlarının onunkisine nazaran çok daha stratejik ve vazgeçilmez olmasıdır. yani dizide her bölüm gördüğümüz karakterler o denli önemlidirler ki gwen gitgide önemsizleşir. şöyle ki;

merlin: tüm o sense of humour’unun, hoş edepsizliklerinin, neşeli ve her daim fırıldak tavırlarının yanı sıra ilerinin muazzam büyücüsü bir adam. düşün yani fantastik edebiyattaki çok mühim yerini geçiyorum, adamın adından dizi yapmışlar; tüm olaylara bir şekilde temas etmeyi başaran bir karakter, bildiğin seçilmiş kişi. taliesin’den tut balıkçı kral’a, ne kadar önem arz eden adam varsa hepsi bir şekilde merlin’i tanıyor, merlin’e uzun vadede bel bağlamış, adamın öneminden haberdar. ayrıca adam bir dragonlord; düşün ki memlekette üç beş tane ejderha var, işte bu adam onlarla konuşuyor bir de koskoca hayvana emirler veriyor vay babam. hadi hepsini geçiyorum, adamın büyü gücüne sahip taşaklılar arasında çağrıldığı başka bir ad var yani öyle diyeyim ben sana, emrys diye adı var adamın içinde sadece bir tane ünlü harfin olduğu. bugün bir lynyrd skynyrd sırf adından dolayı dahi ne denli karizma bir grupsa emrys de aynı şekilde öyledir.

prens arthur: bir kere adam camelot prensi, geleceğin efsane kralı arthur. yani bu adam sırf tahta layık olduğunu kanıtlamak için götünü eline almayı göze alarak balıkçı kral’ın mızrağına göz diker, her türlü turnuvaya, yarışa elinde bayrakla en önde katılır. öyle bir adam ki bu arthur, ola ki bir turnuva esnasında ölse cesedi dövüşmeye devam edip yine de birinci gelecek; öyle bir adam. bunun yanı sıra tüm bu “cesur adam” duruşunun ötesinde, gücünü göstermek isteyişinin makul ve çoğu dönemde soylu sayılabilecek nedenleri var. adam istiyor ki kral olmayı hakettiği meşrulaşsın, halkı ona güvensin, babası kendisiyle gurur duysun. vakti zamanında sırf babası gecenin bir yarısı türkiye'den arayıp “bizi gururlandır evladım” tematikli bir konuşma yaptığı için binbir türlü sıkıntıyla boğuşarak yurt dışında aylar geçirmiş birisi olarak diyebilirim ki prens arthur ruhani anlamda kendini adamış bir kimsedir ve bu nedenle kendisi, amiyane tabirle, taşakları on beş kilo çeken bir adamdır. öte yandan prens arthur iyi eğitim almış fevkalade bir savaşçı, onu da es geçmeyeyim. yani adam the eye of phoenix iliğini kemiğini emerken bile büyülü ejderhalara sataşıyor, şu büyü bilmez haliyle bile götünden ışık saçmış kadar oluyor dövüşürken, helal olsun.

morgana: her ne kadar çemçük ağızlının teki olsa, bir süredir bana inatla madonna’nın gençlik hallerini hatırlatsa ve üçüncü sezonun başından beri kuşa çiçeğe gizemli-ve-kötülük-dolu gülücüklerinden atsa da kendisi uther pendragon’un kızıdır ve geleceği görür. dolayısıyla mühim bir kimsedir, güçlüdür. bugün ortalıkta bir merlin olmasaydı camelot milyon kere yerle bir olmuştu morgana yüzünden, bunu da bilelim. ayrıca bu denli kötü olmak ve bu kötülüğün yer yer izleyiciye makul geliyor olması bile morgana’yı önemli bir karakter yapmaya yeter gibime geliyor. büyünün idamla cezalandırdığı topraklarda babasının evinde misafir gibi yaşayan bir büyücünün iç dünyası muhakkak ki bomboktur veya bombok olmaya mahkumdur. velhasılıkelam morgana, bilhassa büyü hususunda taze olduğu dönemlerde morgause’un da etkisiyle, tehlikeli ve dolayısıyla önemli bir karakter.

gaius, uther pendragon, lancelot ve gwaine: artık entry iyice kafa siker korkusuyla bu insanlara kısaca değinip geçeceğim, zaten buraya kadar okuduysanız o bile gönlümü uzunca süre okşar. bu adamların hepsi de, üstelik bazıları tek tük ortaya çıkmalarına rağmen, önemliler. öncelikle gaius, ah o porselen dişli gaius, lokman hekim olduğu için önemli. bugün nasıl ki bir world of warcraft instance’ında healer elzem öğeyse, gaius da aynı derecede gereklidir. zaten merlin’in bir nevi babası, vasisi, koruyucusu, dert ortağı. adam papatyadan panzehir yapıyor öyle diyeyim. uther desen kral, hani bir deus ex machina olamayacak kadar kusurlu fakat ne de olsa arthur’un babası ve muazzam çakal, önemli o yüzden. lancelot dediğin adam da nereden baksan aile şerefi filminden fırlamış bir karakter; iyilik, şan, şeref, cesaret. gwaine desen arthur’a denk güçte fakat ondan çok daha az sıkıcı bir çeşit flaneur, canımızdan bir parça adeta.

şimdi biz dizi boyunca tüm bu adamları izliyoruz; akıl oyunları, büyüler, afili dövüş hareketleri havalarda uçuşuyor. sonra gwen çıkıyor sahneye ya ağlıyor ya arthur’la öpüşüp koklaşıyor sonra da gidiyor. hadi önceki sezonlarda babasını idam ettiler bir olaylar döndü kızın üzerinden ki o zaman dahi bizatihi gwen üzerinden dönen mesele var mıydı açıkçası hatırlamakta güçlük çekiyorum fakat artık bu sezon ne zaman gwen çıksa kan dolaşımım yavaşlıyor bu amaçsız sahnelerden. ha ileride gwen daha sağlam bir karakter haline gelir, o zaman tekrar konuşuruz.

Çevrimdışı Larien

• **
  • 133
  • Söyle dost..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #221 : 13 Aralık 2010, 17:14:24 »
:D Adam çok güzel anlatmış..

üçüncü sezonun başından beri kuşa çiçeğe gizemli-ve-kötülük-dolu gülücüklerinden atsa da
Burası çok doğru, her seferinde sinsi, kötülük dolu bir gülümseme atmaya başladı.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #222 : 20 Aralık 2010, 15:22:30 »
3. sezon 10. bölüm ile ilgili yüksek dereceli spoiler içeren gif'ler barındırır;

Yahu Bonthey bana da bir Nimueh gifi yapar mısın? Ya da Morgana? :P Kötüyüm ben galiba :D

Çevrimdışı zeynepdurmaz

• *
  • 23
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #223 : 21 Aralık 2010, 14:30:22 »
4. sezon ne zaman çıkacak bilen var mı?

Çevrimdışı Larien

• **
  • 133