Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Film?

Falas

Katılmıyorum
« Yanıtla #255 : 27 Haziran 2009, 18:18:10 »
Güneşi Gördüm

Kesinlikle izlenmesi gereken, Mahsun Kırmızıgül'ün mükemmel bir şekilde yazıp yönettiği, ülkenin gerçeklerini bir tokat gibi yüzünüze çarpan film.

Güneşi gördüm filminin mükemmel bir şekilde yazılıp yönetildiği kanısında değilim. Aksine senaryo çok amatörce ve düşünüyorum da yardımcı yönetmenler olmasaydı Mahsun Kırmızıgül bu filmi daha ne kadar berbat edebilirdi. Sinemasına gittiğim halde hoşuma gitmedi. Senaryoda bir nizam olur, nizam adına bir şey göremedim.

Türkiye'nin gerçeklerini tokat gibi yüzümüze de vurmuyor malesef. Bazı sakıncalardan olacak çok önemli noktaları teğet geçmek için büyük çaba sarfedilmiş. Filmde şu hava var:Öyle yazalım ki, hiçbir kesimden tepki görmeyelim; gerçekleri tüm pislikleri ile ortaya serseydi, illa ki bir kesimden büyük tepki alırdı.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: En Son İzlediğiniz Film?
« Yanıtla #256 : 29 Haziran 2009, 14:33:46 »
Filmin neden sadece sağ ve sol görüşlü olan tarafları ile yorum yapılıyor yahut tüm film buna göre değerlendiriliyor, anlayamıyorum?

Alıntı
kimsenin kendisinden kubrickçilik, tarantinoculuk, ridley scottçılık beklemediği mahsun kırmızıgül kesinlikle türk sineması için bir şanstır.. kendini üst düzeyde geliştiren bu adama destek verilmesi elzemdir diye düşünüyorum.. şahsi fikrim mahsun kırmızıgül bu ülkenin yılmaz güney'i olma yolunda emin adımlarla gelmektedir.. yalnız ve güzel ülke adına iş yapan, emek harcayan adamların çok daha fazla destek alması gerekmektedir.. en azından recep ivedik denen film ve kahramanından daha fazla entry girilmelidir bu adamlarla alakalı..

geçişlerini beğenmezsin, görüntü yönetmenliği iyi değildir, tekniği zayıftır vs vs.. bunların hepsini anlarım da adam neden ajitasyon ve demogoji ile suçlanmakta, onu çıkaramıyorum.. kardeşin kardeşi vurması, vurmak zorunda bırakılması, eğitim denen şeyin büyük şehirlere elli tane üniversite açmak değil de köylere, kuytulara götürülmesi gereken en önemli olgu olduğu, insanların seçimlerinden dolayı toplumdan nasıl dışlandığı, yıllarca emek verilen, kalkınması için ter dökülen güzel ülken tarafından hayvan muamelesi gördüğün ama aslında dışarda bu işlerin hiç de öyle yürümediğinin farkına varmak, yıllar süren savaşlar, ekonomik çöküntüler, saçma sapan politikalar, cuntalar, örümcek beyinler yüzünden 28 sene önce terk edilmek zorunda kalınan ülkenin bugün hala aynı olması hatta daha da vahim bir hal alması... bunlar ve benzerleri zaten bilinçli her türk evladının gözünün önünde olan ve farkındalık duyduğu şeyler.. adam bunları anlattığı için ajite eden oldu, demogojist oldu.. bunlar hepimizin bildiği ve belki de sesli düşünemediğimiz olaylar..

her şeyden öte bir sanat eserinin insana verdiği, ilettiği duygu önemlidir nazarımda ki mahsun kırmızıgül bunu oldukça başarılı bir şekilde aktarmıştır.. yıllardır ağlamayan, ağlamayı beceremeyen ve iyiden iyiye kendinde bir sorun olduğunu düşünen bu yazının sahibini bile defalarca ağlatmayı başarmıştır.. işte olay bundan ibarettir..

biz ancak dışardan birilerinin dürtmesiyle birbirimize sahip çıkan, biz olan bir milletiz.. ancak dışardan birileri bizim canımızı yakacak ki biz o zaman kardeş olduğumuzu, aynı havayı soluduğumuzu, aynı takımları tutup aynı kadınlara aşık olduğumuzu, aynı yemeği yiyip aynı suyu içtiğimizi fark edebilelim.. gerisi hep zirveye çıkanları belinden tutup aşşağıya çekmekle eş değer..

yapmayalım abiler, ablalar.. bu ve benzeri filmler kültürümüz ve bizler için şanstır.. eleştirme demiyorum, eleştir.. eleştirinin olmadığı yerde fikirler gelişemez, olgunlaşamaz! yap eleştirini ama adama hakaret etme! kim olduğunu unutma! o adam senle aynı kanı taşıyor, köstek değil destek ol! oku, izle, dinle, gez, öğren.. geliştir kendini, çalıştır saksıyı.. ancak o vakit birilerinin dürtmesine ihtiyaç duymadan ''biz'' olduğumuzun farkına ve idrakine varabiliriz!!

güneşi gördüm ve benzerlerinin devamının gelmesi, seyrine doyulmayan türk filmlerini izleyebilme dileğiyle!
yazar: kowalski tarih: 27.06.2009 06:57
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #257 : 29 Haziran 2009, 14:40:06 »
Tokat gibi vurulacak milyonlarca gerçeğimiz var. Bu film sadece birkaçına değinmiş. Mükemmel bir film olarak görmesem de, Türk sineması için oldukça önemli bir yapımdı.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #258 : 29 Haziran 2009, 15:16:16 »
Daha dikkatli izlenirse tepki çekmemek için bazı konulara değinmemek yerine bazı konuları gizlediğini göreceksiniz. Örneğin dağa çıkıp öldürülen oğlunun resmini duvara asarkenki sahne, yeni doğan çocuğun adına dağa çıkıp ölen elemanın isminin verilmesi (adını da unuttum zaman geçti sonuçta üzerinden) bir kaç örneği. Ama kürt sorunu diye adlandırılan olguya -ben sorun diye nitelendirmeyi sevmiyorum ama ilgili kelimeyi bulamadım- daha çok ve daha çarpıcı değinebilirdi. Sonuçta bu millet yeşilyurt bok yedirme davasını bile görmüş, asimile politikaları ve nefret suçlarıyla çekmiş bir millettir.

Eksiği olduğu şüphe götürmez ama gerçekten türk sineması için önemli bir yapım
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #259 : 01 Temmuz 2009, 18:14:10 »
Dr. Strangelove. Stanley Kubrick ve Peter Sellers ortak yapımı harika bir kara mizah. Her yer iğneleme dolu bazı yerler abzürtlük dolu. Otomatik Portakal'daki kaliteyi yada Full Metel Jacket'taki kara mizah ögelerini bulamasam da müthiş bir kara mizah örneği yine de.

Mein Führer, I can walk!
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Elenor

• **
  • 124
  • Rom: 0
  • Naber?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #260 : 07 Temmuz 2009, 15:33:56 »
I'm not there   :hömm:
closing your eyes to dissappear
you pray your dreams will leave you here
but still you wake and know the truth
no ones there

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #261 : 15 Temmuz 2009, 20:13:46 »
Melez Prens vizyona girmişken, çatır çatır Buz Devri 3'e gittim. Nedense Harry Potter için içimde hiçbir heyecan dalgası yok.

Buz Devri'ne gelirsek, verdiğim parayı kesinlikle hak etti. Görsel açıdan çok iyiydi, dublaj yine çok kaliteli. Seneryo biraz çocukçaydı, ama bu açığı dozunda espiriler ile kapatmışlar. İlk iki film kadar olmasa da, benim oldukça hoşuma giden bir film oldu. Bu sıcak yaz günlerinde, izlerken serinlemek için çok ideal. 3d ile izleyemedim ne yazık ki, ama kameraların biraz da 3d için döndüğü aşikar. Şahsen izlerken, "Vay! Şu sahneyi üç boyutlu izlesem ne harika olurdu!" demekten kendimi alamadım. ;)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #262 : 17 Temmuz 2009, 18:39:39 »
AROG

İlk film kadar olmasa da, gayet eğlenceli bir filmdi. Amacına tam olarak ulaştığını düşünüyorum. Tam yerinde espiriler, "aşırı" küfre karşı gelen yorumlara en sağlam cevaplar ve Cem Yılmaz'ın farklı duruşuyla dört dörtlük bir yapım olmuş. Ayrıca Carlos'a bayıldım. :P

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #263 : 20 Temmuz 2009, 00:21:49 »
Melez Prens tamda beklediğim gibiydi :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı harrypottergirl

• **
  • 169
  • The Rebellion Begins...
    • Profili Görüntüle
    • HPNarnia's LiveJournal
« Yanıtla #264 : 22 Temmuz 2009, 19:07:54 »
2. kez Melez Prens'e gittim :D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #265 : 26 Temmuz 2009, 16:40:25 »
Underworld 1

Vampir - Kurtadam savaşına bambaşka bir bakış. Kimin iyi kimin kötü olduğunu son ana kadar anlayamıyoruz. Ben çok beğendim. :D

Pokemon 4 - Daima

Biraz kısaydı gerçi, ama özlemişim. Güzel vakit geçirdim, Celebi çok şekerdi. :D

Çevrimdışı CaptainJarlaxle

• The Big Bang Theory
  • **
  • 170
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #266 : 26 Temmuz 2009, 20:07:49 »
Lord Of War izledim. Film güzel,senaryo güzel,Nicholas Cage güzel,Pis emocu Jared Leto idare eder,Bilbo Baggins var daha ne isterim ki.

Not: Daha önce izlemiştim zaten :D

CaptainJarlaxle: The Big Bang Theory Fan No.1.

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #267 : 26 Temmuz 2009, 21:16:42 »
horsemen izledim ... cok fazla gerilim heyecanlı olmasada ordaki işkenceler falan cok hosuma gitti walla bence güzel bi film =)

onun dışında the jacket (mutlaka izlenmeli bence)

haRry potter'ı saymıyorum (melez prens sinemalarda başlığındaki yorumumdan anlayabilirsiniz nedenini)

eternal sunshine of the spotless mind

melekler ve seytanlar

public enemies
she's back!!

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #268 : 26 Temmuz 2009, 21:21:31 »
Az önce arkadaşımla birlikte Oldboy'u tekrar izledim. Hala ilk izlediğimde ki hissiyatı veriyor :D Baştan sona izleyebildiğim ilk uzak doğu filmi :D

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #269 : 26 Temmuz 2009, 22:19:47 »
Harry Potter ve Melez Prens :P
Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı
Amelie
Wanted
Ice Age 3
...