Kayıt Ol

Kıpkısa Kulübü

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kıpkısa Kulübü
« Yanıtla #240 : 23 Ağustos 2012, 03:27:17 »
''Bu kitap mı alıyor,'' diye sordu adam; ''eğer öyleyse bunu içeri alın, aydınlara gerek yok.''
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #241 : 02 Eylül 2012, 11:28:07 »
İsyancı okurların saldırılarından kaçan cehal askerler havada uçan tuğla gibi kitaplara baktılar ve
Bir isyancı okur bağırdı ''Atmayalım kitaplara yazık!''.

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #242 : 02 Eylül 2012, 13:24:20 »
Tatilini kötü geçirdi, tatil bitti, tatile sövdü. Tatilini iyi geçirdi, tatil bitti, tatile sövdü. [*]Hepimiz böyleyiz.[/*]

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #243 : 10 Eylül 2012, 13:39:18 »
Deniz kenarında dolunayın yansımasına bakıyordu öylece. Dalgalar gel... git... gel... git... Düşünüyordu ama neyi ?
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #244 : 15 Eylül 2012, 20:44:35 »
Batan güneşe baktı ve ''Bu sıralar bilgiye vakit harcama çünkü hepsi bir gün hiç varolmamışçasına buralardan  silnecek.'' dedi.

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #245 : 15 Eylül 2012, 20:59:58 »
''İlm-i ahkam-ı nücum'den medet umar hale gelmiş anadan doğma insanoğlu,'' dedi adam. ''Kamer ve Şems sanki ellerindeymiş gibi.''

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #246 : 15 Eylül 2012, 21:01:22 »
On üüç yaşında bilgisiz bir oğlan hemen yanındaki garip konuşan arkadaşına dönerek ''O ne demek?''
diye sordu merakla.

Çevrimdışı Acmert

• **
  • 268
  • Rom: 24
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #247 : 29 Eylül 2012, 20:48:34 »
Zamanımı okuyarak geçiriyorken mutluydum. Sonra dersleri okumaya geldi sıra. Geriye sadece zaman kaldı. Ne mutluluk, ne de geçirmek vardı orada.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #248 : 29 Eylül 2012, 21:28:02 »
"Sen!" dedi gökyüzüne doğru çığlıklar atarak. "Bunların hepsinin sebebi sensin!"

Çevrimdışı Mimnennaorpi

• *
  • 39
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #249 : 10 Ekim 2012, 23:40:37 »
Lanetin son malzemesi en sevdiği şeyin kalbiydi ama bir türlü başarılı olamadı Cadı Antrepoma' nın laneti. Çünkü sevgi namına birşey kalmamıştı artık kalbinde. Oda elleriyle çekip çıkardı göğsünden kalbini ve karanlık lanetine boğdu tüm evreni...
Yâ Rab bela-yı aşk ile kıl âşîna beni
Bir dem bela-yı aşktan kılma cüdâ beni

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #250 : 11 Ekim 2012, 00:03:02 »
Hamdım, piştim, yandım.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Mimnennaorpi

• *
  • 39
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #252 : 11 Ekim 2012, 12:00:25 »
Heryerde ararken yanı başındaydı aşk ama o fark etmedi. Döndü, durdu ve dedi ki ;
"Artık canımı alabilirsin "

Çevrimdışı Mimnennaorpi

• *
  • 39
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #254 : 13 Ekim 2012, 03:48:12 »
"Bana bir masal anlat baba"
"Hayır oğlum gerçek hayatta masallara yer yoktur. Gerçek hayatta masallar hep kötü sonla biterler..."
"Üzülme baba. Annem ölmüş olabilir ama ben hala buradayım."