Kayıt Ol

Narnia Günlükleri // Prens Caspian

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 16 Ağustos 2008, 18:46:45 »
Filmi izledim. Evet kötü değildi, fakat beklediğim gibide değildi. Peter özellikle çok yapmacık geldi. Edmund ilk filme nazaran daha iyi oynamış ve kendini sevdirmeye başlamış burada. Aslanın son anda çıkması ve brden o sihirli güçlerin ortaya çıkışını iyi yansıtamamışlar. Beklediğim gibi değildi evet ama yine de hoştu, izlenmeye değerdi.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #31 : 02 Ağustos 2009, 21:17:50 »
Bir ara Türkiye'de Walt Disney şubesi açılacağını öğrenip çok sevinmiştim. Eğer şimdiye kadar açılmış olsaydı Caspian'ın özel isim olduğunu ve Kaspiyan şeklinde  yazılamayacağını bildirecektim. Onu geçtim Walt Disneyin genel bir adresine ulaşmaya çalıştım ona da ulaşamadım. DVD basımına kadar ulaşırsam belki DVD kapağında Kaspiyan değil de Caspian çıkar diye umuyordum ama ı ıh. Olmadı. :P

Filme gelince, ben büyük bir Harry Potter hayranıyım. Fakat söz konusu filmlere gelince Yüzüklerin Efendisini saymadan söylüyorum, Narnia'nın üzerine tanımam. Efekt ve uyarlamanın senaryoya aktarımı müthiş. Her şey hayal edildiği, tasfir edildiği gibi..Filmdeki macera, aksiyon ve duygusallık dengesi mükemmel bir balansta. Aynı zamanda oyuncular da oldukça başarılı..Georgie Henley gibi bir kızın o yaşta filme başlayıp bu denli başarılı olması mükemmel bir cevher bence. Aynı zamanda William Moseley ve Skander Keynes de öyle.. Ama tabi ki benim favori oyuncum Ben Barnes.

Caspian filmine girdiğimde, Peter'ı son kez göreceğim diye üzülerek girdiğimi hatırlıyorum. Ama çıkarken "Aman tanrım Caspian-Ben Barnes" diye çıktım. Sanırım Ben Barnes beni en çok Amcası Mraz ile olan düellonun o son sahnesinde tavladı. Gözlerindeki intikam ateşi, kin ve aynı zamanda iyi bir insan olmasının verdiği karakteristik onur ile kendine hakim olması..Hepsini çok iyi yansıtmıştı.

Filmin efekt ve animasyonları da oldukça başarılı fakat bu filmim favorilerimden birisinin olmasının en büyük etmeni kesinlikle müzikleri..İki filmin de müziğini yapan Harry Gregson-Williams mükemmel bir iş çıkartmış.

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #32 : 05 Ağustos 2009, 01:50:07 »
Ahahaha çok iyimiş bu oyun ya. :D:D

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #33 : 09 Ağustos 2009, 19:08:42 »
Oldukça eğlenceli.
İzleyin derim. :D

http://dailymotion.virgilio.it/video/xa400r_narnia-prince-caspian-bloopers_shortfilms?subtitle=tr

İlk altyazı denememdi, şimdiden affola. :D

Çevrimdışı ...Allen C.P...

• **
  • 137
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 18 Ağustos 2009, 18:50:31 »
Paylaşım için teşekkürler..Bencede oldukça eğlenceli
...İmza ve avatarlarım bana aittir!(Kesinlikle almayınız!)

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #35 : 19 Ağustos 2009, 14:30:50 »
Rica ederim.. :D
Bu çekim hatalarından sonra izlediğim çekim hatalarını beğenmemeye başladım. :P

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #36 : 20 Ağustos 2009, 15:17:11 »
Şu bücürün "Ben deli değilim" diyip, deli gibi gülmesi çok komiğime gitti. :D Hem ne kadar çok düşmüşler öyle. :P Pek neşeli, emeğine sağlık. Alt yazılar da çok güzel olmuş. :)

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #37 : 20 Ağustos 2009, 15:52:26 »
Ben en çok kapı kolunun Peter'ın elinde kalmasına bayılıyorum. :P
Bir elindeki kapı koluna bakıyor, bi beşiğe (hiçbirşey olmamış gibi devam etmeye çalışıyor sanırım) sonra yaptığı saçmalığı kendisi de farkına varıp kopuyor. :D :D
Hayır yani kopmuş bir kapı olu elindeyken neden hala rol yapmaya çalışıyor o beni çok güldürüyor. ;D

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
  • Rom: 4
  • artık Mersine Türkiye şampiyonasına :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 20 Ağustos 2009, 22:50:21 »
ay koptum izlerken yani annaya da yuh dedim o sahnede gülnür m hiç kaç tane ben barnes hayranı onun yerinde olmak istior ama o anı berbat ediyor çok ayıpxDDDDDD ben en çok william geri çekilin derken yere yapışıyor ya merdivenlerden ona gülldüm bide tamam ben iyiyim iyiyim bi şeyim yok diyeceğine hiç birşey olmamış gibi davranıyor kapının kolunu kırdığı sahnede ki gibi davranıo bence manga dünyanın sonuna doğmuşumda varmı benden daha gamsızı sözünü william için yazmış ;D ;D :uhe yanlız düşünce kolu bacağı filan kırılsaydı nolcaktı bilmiyorum düşünmek bile istemiyorum heralde 2009a ertenildi zaten türkiye de filmler hep geç vizyona girio beklerken williama kızardık heralde senin yüzünden die :inca amma çok düşmüşler ye öle hele georgie rekora doğru koşuyor elinde meşalesiyle ben'in de atlarla arası pek iyi deil sanırsam bi türlü binamio binincede lönk die yere yapışıo yazık ben ona kıyamam canı yanmıştır  ama harbiden çok güldüm :zuha :xD :uhe :ehi diğerleri de çek,m hatasıysa bu ne bilemiyorum ;D ;) :D çok uzun yazmışım beeee :=) :P
‘Üzgünüm Beverly ama seni dövmek zorundayım.Bunu senin iyiliğin için.Eğer tuvaletten bir örümcek çıktığını söyleseydin,benden dayak yemek zorunda kalmayacaktın’”

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #39 : 20 Ağustos 2009, 23:15:52 »
Ahahahaha o öpüşme sahnesinde Anna'nın olayı bozduktan sonraki Ben'in tepkisi, bakışları süper yalnız ahahah utanma ile hafif kızma arası gibi. ;D

William alem ya..Cidden çok komik bir çocuk. DVD ekstralarında da belli ediyor bunu.
Bir de cidden Caspian olmak içinde ukte herhalde..
-I'm Prince Caspian..
-No,you are not.. go..

ahaha

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 20 Ağustos 2009, 23:45:40 »
Ahahahaha o öpüşme sahnesinde Anna'nın olayı bozduktan sonraki Ben'in tepkisi, bakışları süper yalnız ahahah utanma ile hafif kızma arası gibi. ;D

-I'm Prince Caspian..
-No,you are not.. go..

ahaha

William alem ya..Cidden çok komik bir çocuk. DVD ekstralarında da belli ediyor bunu.
Bir de cidden Caspian olmak içinde ukte herhalde..
  bencede çok komik ahaha yanlız william tepkisini hiç bozmuyor çaktırmamayamı çalışıyor diyeceğim ama o düşüşü(yani öyle böyle değil) nasıl çaktırmamaya çalışıyor merak ediyorum bence anna'yla ben anna'yla william'dan daha çok yakışıyorlar ben vaz geçtim eskki  görüşümden
NOT:Bi de Ben ''evlilik sınavı'' diye bi film de daha oynamıştı biliyormuydunuz
‘Üzgünüm Beverly ama seni dövmek zorundayım.Bunu senin iyiliğin için.Eğer tuvaletten bir örümcek çıktığını söyleseydin,benden dayak yemek zorunda kalmayacaktın’”

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #41 : 20 Ağustos 2009, 23:51:44 »
Ay yok, ben Anna ile Ben'i hiç yakıştıramıyorum. :D
Hatta DVD ekstralarında filmin oyuncular ve yönetmen tarafından yorumlu halini izlediğimde yönetmen bunların filme koymadığı bir sahnesini çekmiş. Orada Susan, Caspian'a ok atmayı gösteriyor. Yalnız bu sahneyi koymamış filme..Sebep olarak da "Filmdeki romantizmi fazlalaştırıp savaşın etkisini azaltmak istemedim" diyor.. Ben Barnes da "Anna ve ben bu sahneyi koymadığın için gerçekten mutluyuz" diyor. :D Tabi onlar profesyönelce düşünüyordur yani filmdeki dengeyi bozmamak için ama ben de açıkçası mutluyum öyle bir sahne olmadığına. :P

Zaten öpüşme sahnesi bile yok kitapta. Adamson film biraz daha çocuk kategorisini aşsın diye koymuş sanırım.

Evet, Easy Virtue filmini izledim. Dorian Gray'de birlikte rol aldığı Colin Firth ve Jessica Biel ile birlikte oynuyor. Film öyle pek güzel değildi ama Ben için izlenir. ;D

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 21 Ağustos 2009, 16:37:14 »
video da çekim hatalarında ben kaleden kaçarken ata binemiyor ya bir türlü galiba o yüzden filmde dikkat ederseniz ben direkman ata binmiş duruyor galiba binemiyor diye o sahneyi çıkartmışlar  :hıö :blinkbeceriksiz :anem :anem :uhe :uhe

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #43 : 21 Ağustos 2009, 16:43:02 »
Ehehehe evet, atlar ispanyol atlarıymış ve oldukça hırçınmış..
Bir de birden fazla at kullanmış Ben Barnes, haliyle sahibine alışkın da olmuyor. Ama en çok zorlandığı at sahnesi sanıyorum Telmarine kalesinden ayrılırken profesör ile at üzerinde konuştuğu sahneymiş. Çünkü at bir türlü durmuyormuş bir yandan onu durdurmak için çabalarken bir yandan da rol yapıyormuş..Sonra at tam zamanında huysuzlanmış o da dört nala vurmuş tabi. :P

Benim nickim o attan geliyor işte. ;D
O atın nehire girme sahnesini cidden çok beğeniyorum. Karakteristik bir heyvan.

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 24 Ağustos 2009, 10:55:41 »
Arkadaşlar videoda prens caspianının efekt düzenlemeleri var ama gerçekten çok uğrasılmış aslanı porsuğu yapmak için çok uğraşmışlar bi de okadar emek harcanmış amanasıll gişede hasılat yapmamış bu film anlamıyorum biraz emeğe saygı yani!!!!!!!!!!!

http://narniafanclub.yetkinforum.com/video-paylaymy-f22/prince-caspian-efekt-yapymlary-t52.htm

bira uzun ama  ;)