Kayıt Ol

Damlalar...

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Damlalar...
« : 18 Ekim 2009, 17:23:40 »

''Gözlerimdeki damalalar,
 Sözlerimden aktılar.
 Kıyı kıyı
 Sahil sahil
 Liman liman dolaştılar.
 Yağmur olup yağdılar
 Sahra'nın üzerine
 Nil ile coştular
 Atlantik'e battılar

Biliyorum damlalar,
 Geri dönecekler tekrardan
 Gözlerimize kavuşacaklar.

Ve yeniden... Akacaklar...

Akmalılar zaten,
 Ki akacaklar ebediyen
 Ağlasan da gülsen de
 Sen...''

SFG

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Ynt: Damlalar...
« Yanıtla #1 : 18 Ekim 2009, 17:27:03 »
Sen hikaye yazdığında da şiirsel bir anlatım yakalıyorsun. Bence bu yüzden şiire ağırlık versen mükemmele ulaşacaksın ileride :)

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Ekim 2009, 17:35:12 »
Sen hikaye yazdığında da şiirsel bir anlatım yakalıyorsun. Bence bu yüzden şiire ağırlık versen mükemmele ulaşacaksın ileride :)

Doğrusu ilk defa birisi ilk defa beni şiire teşvik etti.  :) İnanır mısın genelde insanlar şiirden uzak durmamı söylerler.

Teşekkür ederim.

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • Rom: 4
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Ekim 2009, 18:43:11 »
Katılıyorum kesinlikle...
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Ekim 2009, 17:38:10 »
Teşekkürler...

Çevrimdışı kusad

• 487
  • Rom: 5
  • Kendimi Kaybettim!Hükümsüzdür!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Ekim 2009, 13:32:42 »
İnanamıyorum :D Birisi ilk defa beni şiire teşvik etti. İnanır mısın genelde insanlar şiirden uzak durmamı söylerler.Çok teşekkür ederim bana cesaret verdiğin için... :)
Kusura bakmasınlar ama çevrendeki insanlara takılıyorsan zaten yazma şiiri tabii biraz bu işin ustası gibi konuştum ama şiirin tanımı zaten duyguları kafiyeli ve düz yazıya oranla daha etkileyici duyguları vb. anlatmaktır baskı altında yada yapmaman gereken bir şeyi yapıyormuş gibi hissediyorsan fuygularını doğru ifade edemezsin ve bence o şiir çok yanlış ve kötü bir şiir olur diye düşünüyorum.Ve güzel olmuş beğendim.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Ekim 2009, 17:32:48 »
Kusura bakmasınlar ama çevrendeki insanlara takılıyorsan zaten yazma şiiri tabii biraz bu işin ustası gibi konuştum ama şiirin tanımı zaten duyguları kafiyeli ve düz yazıya oranla daha etkileyici duyguları vb. anlatmaktır baskı altında yada yapmaman gereken bir şeyi yapıyormuş gibi hissediyorsan fuygularını doğru ifade edemezsin ve bence o şiir çok yanlış ve kötü bir şiir olur diye düşünüyorum.Ve güzel olmuş beğendim.
Genelde başkalarının görüşüne takılmam zaten bu konuda da takılmıyorum ama ben de kendi şiirlerimi pek beğenen bir insan değilim.

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Ekim 2009, 18:01:48 »
Şiir oldukça güzel ve kafiye uyumu harika.Şiir yazmaya kesinlikle devam etmelisin.

Çevrimdışı segraron

• **
  • 152
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Ekim 2009, 18:51:59 »
 Her ağladığımda artık bu şiir aklıma gelir :)
En koyu beyaz

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 27 Ekim 2009, 20:49:38 »
Her ağladığımda artık bu şiir aklıma gelir :)
Ağlamak değerlidir, öyle değil mi? :)

Çevrimdışı jacobnessie

• **
  • 56
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Eylül 2010, 20:56:20 »
İnanamıyorum :D Birisi ilk defa beni şiire teşvik etti. İnanır mısın genelde insanlar şiirden uzak durmamı söylerler.Çok teşekkür ederim bana cesaret verdiğin için... :)

Onu kim söylüyorsa kesinlikle yanılıyor öyleyse =) Şiirden asla uzak durma.Çok hoştu kendimi kaybettim yani resmen =) Tebrikler :)

Love of mine, some day you will die 
But I'll be close behind
I'll follow you into the dark 

No blinding light or tunnels to gates of white
Just our hands clasped so tight
Waiting for the hint of a spark 

I Will Follow You Into The Dark. <3

Çevrimdışı Gedwesverdar

• **
  • 189
  • Rom: 5
  • Bestrafe Mich
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 27 Eylül 2010, 22:20:28 »
Evet çok güzel yazıyorsun. Bu işle zamanında uğraşmış biri olarak bir tavsiyem var yalnız. Sanırım bu şiirde sonlardaki lar ekleri kafiye olmuş. Aralara da kafiyeden uzak farklılıklar yerleştirmişsin. Bu şekliyle şiir çok güzel ama tek tip değil de iki kafiye kullansaydın daha etkileyici olurdu diye düşünüyorum. Kesinlikler şiir yazmaya devam etmelisin.
Neden ki bu anlamsız yaradılış,
Yok olacaksa bir gün her yaratılmış?

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #12 : 28 Eylül 2010, 12:01:12 »
Sanırım bu şiirde sonlardaki lar ekleri kafiye olmuş.
Bir de sanki ordaki -lar lar redif olmuş kafiye değilde. :)
Edit: Alıntı yapmamanın zararları işte berre yanlış anladın sözüm gedwesverdara idi. :)

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 28 Eylül 2010, 18:07:53 »

Onu kim söylüyorsa kesinlikle yanılıyor öyleyse =) Şiirden asla uzak durma.Çok hoştu kendimi kaybettim yani resmen =) Tebrikler :)

Çok teşekkür ederim. Elimden geleni yaparım. Bazen ben şiirden değil de şiir benden uzak duruyor :)

Evet çok güzel yazıyorsun. Bu işle zamanında uğraşmış biri olarak bir tavsiyem var yalnız. Sanırım bu şiirde sonlardaki lar ekleri kafiye olmuş. Aralara da kafiyeden uzak farklılıklar yerleştirmişsin. Bu şekliyle şiir çok güzel ama tek tip değil de iki kafiye kullansaydın daha etkileyici olurdu diye düşünüyorum. Kesinlikler şiir yazmaya devam etmelisin.

Düzenleme: Offf! Bu iki oldu. Geçen seneki yazıya yorum yazdım. Bir daha tarihe bakmayan hayvan olsun. :D

Tavsiyen için teşekkür ederim. Ama şöyle bir durum var; ben  yazılarımı çok düşünerek veya belli bir kalıba sığdırarak yazamıyorum. O an aklıma ne geldiyse, içimden ne geçtiyese onları döküyorum kâğıda. Ama bir daha ki denenmem (olacak olursa :P) tavsiyelerini dikkate almaya çalışacağım :)

Ayrıca evet yazının tarihi eski ama ben hâlâ Rıhtım'dayım. Yazımı okuyup yorumlamanız benim için çok değerli. Lütfen (kendi adıma konuşayım) yorumlamaktan çekinmeyin :)

Bir de sanki ordaki -lar lar redif olmuş kafiye değilde. :)

Sanırım olabilir, yada olmayadabilir. Bilmedim :) Olmak yada olmamak bütün mesel bu desem :)

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 28 Eylül 2010, 19:03:19 »
Zaten benim okuduğum belli başlı yazılarınızda, belirgin, şiirsel bir üslup kullanmanız dikkatimi çekmişti. Şiire diyebileceğim bir şey yok zaten, çok hoştu. Daha nice şiirlerinizi okumak dileğiyle. Ellerinize sağlık. ( kim söylemişse şiirden uzaklaşmanızı, bariz bir biçimde yanılmış ) :)
Spoiler: Göster