Kayıt Ol

Filmleri Nasıl Buldunuz ( muştunuz=P) ?

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: Filmleri Nasıl Buldunuz ( muştunuz=P) ?
« Yanıtla #15 : 07 Temmuz 2008, 23:53:34 »
Kitapları okumadan önce filmi izlediğim için LotR filmlerine tapılası gözle bakarım. Ama kitapları okuduktan sonra farkettim ki film kesinlikle kitabın yanında daha sönük. Ama tabi buna rağmen çok zevkli, Legolas'ı yada Arwen'i gereğinden fazla abartıp Tom Bombadil gibi bir karakteri takmamalarını saymazsak..

Çevrimdışı antivirus

• *
  • 11
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 26 Şubat 2009, 16:52:33 »
ortamı görmek beni inanılmaz mutlu etti. filmleri defalarca izlediğimi söyleyebilirim. tabi uyuz olduğum durumlar olmadı değil. arwen tantanasını, aragorn'un kıl kuyrukluk tipini, kralın dönüşünde ortama kralın döndüğünü haber veren gondor sancağının açılması detayının atlanmasını, hatta tom bombadilin yokluğunu bile bir nebze içime sindirdim ama kardeşim o faramir in düşürüldüğü durum nedir? kahroldum adeta.

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 27 Nisan 2010, 14:53:45 »
ya çoooooooooook güzeldi ama öykünün can alıcı sahnelerini silmişler ve kötü etmişler olmazki yaaa...

Çevrimdışı Lotrist

• *
  • 20
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 06 Şubat 2013, 01:41:39 »
Kitapları okumadan önce filmleri izlemiştim ve öncelikle tavsiyem kesinlikle kitaptan önce filmi izlemesinler. Neyse filmler gerçekten çekildiği yıllara göre görsel efekt yönüyle olsun, o zorlu sahnelerin başarıyla çekimi ve tabii ki Peter Jackson'ın harika yönetmenliği sonucu ortaya tek kelimeyle müthiş bir eser çıkmıştı. Sonradan kitabını okuduğumda Peter Jackson'a tekrar saygı duydum. Kitaba belli eklemeler, çıkartmalar yaparak 3 saate sığdırabilmiş tek kitabı. Sonuçta yazar Tolkien olunca bir kitabına 3 saat çok çok az gibi görünüyor olabilir ama Peter Jackson bunu başarmış, aynı zamanda harika da yapmış.
"İnsan, üretmeden tüketen tek yaratıktır."