Kayıt Ol

Sid Meier's Pirates!

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Sid Meier's Pirates!
« : 05 Kasım 2009, 20:31:01 »
Spoiler: Göster

Bu oyun yeni olanı, 2004 yılında çıkmış yanılmıyorsam. İlk versiyonu efsane olmuş oyun konsollarında en beğenilen oyunlardanmış, o oyunu oynamadım. Ama bu gerçekten çok sağlam ve eğlenceli bir oyun. Daha önceden tecrübe ettiğim Voyage Century Online'a büyük ölçüde benzemesi sebebiyle pek yabancı gelmedi bana.

Oyuna bir ülke seçerek başlıyorsunuz bu ülkenin limanında başlıyorsunuz ve genel olarak o ülkenin vatandaşısınız. Ama korsan olabiliyorsunuz pekala ve hatta korsansınıız. Korsanlar listesinde falan adınız var. Amerikanın orta bölümünde ilk keşfedilen bölgelerde geçiyor oyun. Harita epey büyük, bir sürü liman var, her birine gidebiliyorsunuz, geminize yaptığınız upgradeler her limanda ayrı oluyor. Şehirlere saldırabiliyorsunuz o sırada turn based strategy ye dönüyor ve kara savaşı orda var. Gerisi denizde total war şeklinde geçiyor oyunun ve turn based olmaması çok güzel.

Oyunda en güzel şey belki de deniz savaşları, başka bir gemiye haritada yaklaşıp numpadden 5 tuşuna bastığınızda savaşa giriyorsunuz, gerçek zamanlı bir haritada savaşıyorsunuz topları dolduruyorsunuz ve ateş! Güm! Gemiden moloz yığınları fırlıyor, adamlar suya düşüyor, yelkenler parçalanıyor! Gemiye burnundan dalarsanız bir anda güverte savaşına çıkıyorsunuz ve karşı geminin kaptanıyla dövüşüyorsunuz. Burda da Numpadle oynuyorsunuz ve söylemeliyim ki acayip basit, Daha 2 kez yenildim onlarda da benim tayfam kalmamıştı.

Voyage Century kadar olmasa da(ki kendisi oynadığım en iyi oyun diyebilirim) çok iyi bir oyun. Mount And Blade'in deniz hali gibi diyebilirim. Tavsiye ederim herkese, basit bir oyun arayanlar kesinlikle denesinler.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sid Meier's Pirates!
« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2009, 22:08:24 »
Süper bir oyun gemilerle savaşıp halatları atıp sonra kılıç dövüşü yapıyor kıyıya yanaşınca valinin kızı ile valsler yapıyosunuz. En zor kısmı da o vals kısmı bir kez ayağın takıldı mı kız sizden soğuyor :)  En son Tortuga nın valisinin kızı ile evlenmiştim ben :) Süper zevkli bir oyun herkeze tavsiye ederim

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #2 : 06 Kasım 2009, 09:34:12 »
Şimdiye kadar yapılmış en iyi korsan oyunudur bu şaheser. Ne de olsa civilization oyununun babasına, Sid Meier'e ait bir fikr-i mülk.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Vinrael

• **
  • 114
  • Rom: -2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Kasım 2009, 13:27:22 »
 Bitirdim oyunu her akrabamı kurtardım her ülkede dük oldum ve baron raymando yu 20 defa yakaladım korsanlığı bıraktığımda da governor oldum nasıl?
Meacla of the House of Fëanor

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Ocak 2012, 21:06:39 »
Oyunu PSP'de oynamıştım zamanında ve çok hoşuma gitmişti. mit'in de dediği gibi "Sid Meier" ismi yetiyor. Özellikle PSP oyunlarının genelinde olan o altyapısızlık yoktu. Çalışıldığı belli. Tamamen tadında bir korsan oyunu.

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Eylül 2012, 12:06:20 »
Nostalji oldu. Bu oyun yüzünden korsan oyunu hastası oldum ama yine bu oyun yüzünden başkasını oynamadım:) (Yorumlarda bunun yanına yaklaşamıyor diğer oyunlar)
"Bize aslında kim olduğumuzu göstren şey yeteneklerimizden çok SEÇİMLERİMİZ'dir."

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Ekim 2012, 12:33:41 »
Sid Meier's Pirates; harita bulup hazine avlama, hancıya para verip önemli gemilerin yerini öğrenme, kara savaşları yapma, şehri ele geçirip kendine yakın -kukla- vali atama, şehri yağmalama, donanmanı, gemini geliştirme ve bolca deniz savaşı içeren çıktığı zamanın en güzel oyunlarından biriydi.
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Rüzgar Adam

• **
  • 54
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Ekim 2012, 23:59:03 »
Oyun ne Port royale'in ticaret aktivitesini ne de Sea Dogs derinliğini sağlayabiliyor.Bu ikilinin tam ortasına yapılmış on numara oyundur.Ne yazık ki bu tarz oyunlar pek piyasada göremiyoruz.
Ölürken bile beni göremeyeceksin Rüzgar Adam Görülemeyen Adam

Çevrimdışı Crawley

• **
  • 52
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 25 Ekim 2012, 08:58:26 »
Şu oyun kadar devamının çıkmasını istediğim bir oyun yok ya.

Çevrimdışı kara

• **
  • 71
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Haziran 2015, 09:40:39 »
Zamanında Commodore 64'te saatlerce oynadığım oyun(24 sene önce kadar)hikayesi ve ayrıntılarıyla o zamanın unutulmazları arasındaydı,o küçücük gemiyi Karayiplerde oradan oraya sürüp binbi maceraya atılmak ,defineler aramak ,kayıp aileyi bir araya getirmek düşmanları alt etmek,çok yaşa Sid.
"Her bilge adamın korktuğu üç şey vardır: Fırtınalı bir deniz, aysız bir gece ve yumuşak başlı birinin öfkesi."

-Patrick Rothfuss

Çevrimdışı okanakinci

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 12 Temmuz 2015, 11:41:28 »
Bu oyunda gittiğim her şehirde dansa kaldırmadığım vali kızı kalmamıştı. :)

Güzel oyundur ama bir yerden sonra kendisini tekrar eder. En çok sevdiğim kısmı şehir fetihlerinde sıra tabanlı savaşlardır.

Çevrimdışı Flynetcan

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 13 Mart 2017, 18:01:21 »
Oyunu 2005 yılında oynamıştım. Çok keyifli bir oyundu, Sid meier'in efsaneleşen oyunlarından.