Kayıt Ol

Açlık Oyunları - Suzanne Collins

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
Ynt: Açlık Oyunları//Suzanne Collins
« Yanıtla #75 : 21 Ocak 2013, 17:23:46 »
Kusura bakma o kadar aradım ama bulamadım :)

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 30 Ocak 2013, 17:51:57 »
Seri hayranlarına duyurulur Pegasus Yayınevi 'facebook' sayfasında çekilişle Açlık Oyunları broşu dağıtıyor kaçırmayın :) Çekiliş sonuçları 2 Şubat tarihinde açıklanacakmış :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Lotrist

• *
  • 20
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 05 Şubat 2013, 15:54:04 »
Açlık Oyunları bilim kurgu ile fantastik edebiyatın harmanlanması sonucu ortaya çıkmış bir seridir. Ağırlığı bilim kurgu olsa da serisi okurken fantastik kısımlar da gözümüze çarpmaktadır. Son kitapta bilim kurgu fazla kaçırılıp serinin tadını kaçırsa da sonu hoş bir şekilde bağlanmış ve mutlu sonla biten klasik romanlara benzetilmiştir. İlk iki kitapta aldığım tadı son kitapta aldığım söylenemez Suzanne son kitabı kaleme alırken duygularını bilmiyorum ama aşırıya kaçtığı aşikar. Tüm bunlara rağmen hoş ve okunması gereken bir seri. Elinize aldığınızda tek seferde bitiriyorsunuz zaten, ikinci güne kalmasını istemiyorsunuz bu serinin. Merak uyandırıyor okurken kişinin içinde.
"İnsan, üretmeden tüketen tek yaratıktır."

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 16 Eylül 2014, 22:07:37 »
Serinin ilk iki romanını okuduğumda biraz önyargılıydım. "Alacakaranlık" gibi bir facia ile karşılaşacağımı düşünüyordum. Üçüncü kitaba kadar da bu önyargı devam etti. Ancak üçüncü kitapta gerçekleşen bazı olaylar seriyi daha ciddiye almama sebep oldu. Tamam bir 1984 değil veya ne bileyim Fahrenheit 451 sayılmaz ancak kendine has bir havası var. Hatta şunu itiraf etmeliyim son kitapta "kötülüğe karşı savaş" kavramını Harry Potter'a göre daha gerçekçi işliyor ve bu yönüyle bir sıralama yapsam bu üçlemeyi Harry Potter'ın önüne koyardım.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!