Kayıt Ol

HP Güç Sıralaması

Çevrimdışı Glamdring

• *
  • 16
  • Rom: 0
  • Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul.
    • Profili Görüntüle
Ynt: HP Güç Sıralaması
« Yanıtla #60 : 18 Mayıs 2013, 13:37:21 »
1-Albus Dumbledore
2-Lord Voldemort
3-Grindelwald
4-Alastor Moody
5-Bellatrix Lestrange
6-Sirius Black
7-Severus Snape
8-Kingsley Shacklebolt
9-Minerva McGonagall
10-Harry Potter
:)

Çevrimdışı Logatti

• *
  • 29
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 28 Mayıs 2013, 18:45:34 »
Voldemort
Dumbledore
Minerva
Çapulcular
Flitwick
Lily
Hayallerinin peşinde koşan yalnız bir kuzgunum ben.
Sadece göklerde yaşayan.
Bazen kanat çırparım sonsuzluğa.
Ama şimdi şarap zamanı.
Tek bir amaca açılır kanatlarım.
Ölüme.

Selam olsun sana Kayıp Rıhtım

Çevrimdışı MCukuru

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 17 Temmuz 2013, 13:42:47 »
Hiçbiriniz öyle yazmamışsınız ama bence Harry Potter 1. sırada.Çünkü Hermonie'nin 1. kitapta da söylediği gibi iyi bir sihirbaz olmak için zekadan çok daha önemli iki şey var: dostluk ve cesaret. İşte bence bu iki şey Harry Potter' ı zirveye(Dumbledore'dan da öteye) taşıyor.

Çevrimdışı Nyks

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 02 Ekim 2013, 16:30:28 »
Dumbledore
Voldemort
Minerva

Bu ilk üçünü yanılmıyorsam Rowlingte bu sırayla teyit etmişti.

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 02 Ekim 2013, 18:40:54 »
Okumayan kaldı mı bilmem ama bu başlık varya ölümüne spoiler.

1 Albus Dumbledore
2 Voldi
3 Harry
4 Dumbledorun kardeşi. Son filmde bir patronus çaktı yüzlerce ruh emiciyi püskürttü.
5 Snape
6 Minerva (Burası tartışılır Minerva Snape' i yenmişti ama Snape'in icat ettiği ve kimsenin bilmediği bazı lanetler var. Yani Minervaya karşı töleranslı davrandığını düşünüyorum.)
7 Kingsley
8 Lupin
9 Cedric(Acı kaybımız :/ )
10 Hermonie (Büyü bilgisi çok geniş. Yaşı büyüdükçe bilmediği ve yapamadığı büyü kalmıyacaktır.)
11 İkizler
12 Kılkuyruk
13 Komple malfoylar(Hep ezikler :D )
14 Ron ( En az büyü yapan karakter heralde ron :D Ron ile küçük malfoy arasında değişiklik olabilir ama.)
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #65 : 02 Ekim 2013, 21:12:13 »
6 Minerva (Burası tartışılır Minerva Snape' i yenmişti ama Snape'in icat ettiği ve kimsenin bilmediği bazı lanetler var. Yani Minervaya karşı töleranslı davrandığını düşünüyorum.)

Minerva Snape'i yenmişti demişsin ama Snape'in Minerva'ya karşılık verdiğine emin misin? İstersen bir daha aç bak o sahneye ve istersen kitaptan oku hatta. Minerva öne çıktığında Snape'in yüz ifadesi her şeyi açıklar nitelikte. Dumbledore'la yaptığı anlaşmayı kimse bilmiyor çünkü ve yıllarca aynı çatı altında olduğu insanların gözünde dahi büyük bir düşüş yaşadı. İtibarı zedelendi adamın. Demem o ki Snape orada Minerva'ya karşılık vermedi daha çok kendini savundu diyebiliriz. Evet, Minerva güçlü bir büyücü lakin onun Snape'den daha iyi olduğunu o düelloda anlayamayız. Snape karşılık verseydi kim bilir neler olurdu?

Sen zaten sıralamada Snape'i Minerva'dan öne koymuşsun, ben sadece o cümlene açıklık getireyim dedim. Ha ayrıca hangisi daha iyi bunu gerçekten bilmek isterim. Her ne kadar Minerva McGonagall bilge bir duruş sergilese de benim düşüncemde Severus Snape bir adım önde. Umarım Rowling şu Harry Potter ansiklopedisi zımbırtısını çıkarır da öğreniriz tam olarak her şeyi.

Çevrimdışı BerkeB

• 494
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 02 Ekim 2013, 22:34:54 »

Minerva Snape'i yenmişti demişsin ama Snape'in Minerva'ya karşılık verdiğine emin misin? İstersen bir daha aç bak o sahneye ve istersen kitaptan oku hatta. Minerva öne çıktığında Snape'in yüz ifadesi her şeyi açıklar nitelikte. Dumbledore'la yaptığı anlaşmayı kimse bilmiyor çünkü ve yıllarca aynı çatı altında olduğu insanların gözünde dahi büyük bir düşüş yaşadı. İtibarı zedelendi adamın. Demem o ki Snape orada Minerva'ya karşılık vermedi daha çok kendini savundu diyebiliriz. Evet, Minerva güçlü bir büyücü lakin onun Snape'den daha iyi olduğunu o düelloda anlayamayız. Snape karşılık verseydi kim bilir neler olurdu?

Sen zaten sıralamada Snape'i Minerva'dan öne koymuşsun, ben sadece o cümlene açıklık getireyim dedim. Ha ayrıca hangisi daha iyi bunu gerçekten bilmek isterim. Her ne kadar Minerva McGonagall bilge bir duruş sergilese de benim düşüncemde Severus Snape bir adım önde. Umarım Rowling şu Harry Potter ansiklopedisi zımbırtısını çıkarır da öğreniriz tam olarak her şeyi.
Bana göre Snape Minervaya tölerans gösterdi lafının neresini anlamadın Bahri :).

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #67 : 02 Ekim 2013, 22:38:12 »
Bana göre Snape Minervaya tölerans gösterdi lafının neresini anlamadın Bahri :).

Sen zaten sıralamada Snape'i Minerva'dan öne koymuşsun, ben sadece o cümlene açıklık getireyim dedim.

Nesini anlamadın Berke?

Çevrimdışı BerkeB

• 494
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 02 Ekim 2013, 22:45:51 »
Açık zaten işte :D Kavgamı edelim hayatım herkesin önünde -_-

Spoiler: Göster
NOT: Gelsin -romlar.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 03 Ekim 2013, 16:27:01 »
Serideki tüm büyücüleri toplasan bir Dobby etmez.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 03 Ekim 2013, 17:08:17 »
Bence bin Dobby on bin Voldemort'u yok eder.

Hangi eserde olursa olsun güç karşılaştırmayı yapmayı anlamsız ve gereksiz bulmuşumdur. Kimsenin kafasının üstünde Power Level: 9000 yazmıyor. Ortam şartları, karakterin o anki ruh hali, Venüs ve Mars'ın ters açı yapıp Uranüs ile kol kola girmiş olması, gökten ruhani bir müzik eşliğinde inecek kutsal bir ışık daha bir sürü ıvır zıvır etken var. Bu nedenle ben bir sıralama yapmıyorum; ama yapsaydım Dobby'yi saymazsak Dumbledore ve Voldemort birinciliğe oynarlardı.

Zamanında bir sürü mesaj atılmış buraya. Siz de gelip fikir beyan etmek istiyorsanız sıralamanız hakkında ufak birkaç bilgi verin. Örneğin Harry'yi neden Sirius'un altına koyduğunuzu söyleyin ya da neden Snape Alastor Moody'den daha güçlüdür bunu belirtin. İsimleri kopyalayıp başlarına 1 2 3 yazıp gitmeyin yani.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 21 Aralık 2013, 20:18:17 »
Albus Dumbledore
Lord Voldemort
Minerva Mcgonagall

Bu ilk üç kesin gibi bir şey. Zaten hiç orjinal oyun kartlarına falan baktıysanız ilk üçün böyle olduğunu görürsünüz.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı Leopold

• *
  • 39
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 02 Ekim 2014, 22:12:38 »
Dumbledore
Voldemort
McGonagall
İlk üç, Rowling'in sıralaması.

4- Deligöz.
Yahu adam Deli Göz Moody. Baş seherbaz, sayısız Ölüm Yiyen'i yakalayıp Azkaban'a tıkmış biri. Ee, daha ne istersin.

5- Snape.
Zihinbent yeteneği ile yıllarca, en karanlık büyücünün karşısına dikilmiş bir büyücü. İksirdeki yeteğini su götürmez bir gerçek. Melez Prens'te adamım hem Karanlık Sanatlar bilgisini (KSKS Profesörü olmuştu.) hem de tılsımlara olan yeteneğini (İleri İksir Yapımı kitabındaki melez prens çiziktirmelerinden bahsediyorum) gördük.

6- Bellatrix
Karanlık Lord'un sağ kolu, sadist, çılgın ve sadık cadı. Aristokrat bir aile olan Blacklerin 3 kızından ikincisi. Voldemort sadece sadık olduğu için onu sağ kolu yapmaz diye düşünüyorum. Yetenekli ve karanlık büyüden sakınmayan biri.

7- Sirius.
Bellatrix ile olan düellosunda zayıflık gösterip rakibini küçük görmeseydi düelloyu rahatlıkşa kazanabilirdi. Kitapta da oldukça belli bu.

Benim listem bu kadar. 5, 6 ve 7. Sıralamalar sürekli değişir bence. Hepsi birbirinden yetenekli ve güçlü.

Remus ve Kingsley hakkında kesinlik kuramadım. O yüzden listeme onları ekleyemedim.

James, Lily, Boneslar ve ölen niceleri eminim ki çok yetenekli büyücülerdi. Ama kitaplarda savaş yetenekleri hakkında yeteri kadar bilgi olmadığı için bir şey diyemedim.

Narcissa, Bay ve bayan Weasley ve bazı bakanlık çalışanlarını da sıraya koymak istedim ama olmadı. Savaşlarda, düellolarda neler yaptıklarını bilmeden yorum yapmayı pek doğru bulmadım.