Kayıt Ol

GOD OF WAR

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
GOD OF WAR
« : 15 Mart 2010, 15:22:47 »

Zeus: Sizi, bu en kutsal topraklara, ölümlülerin kaderini tartışmak üzere topladım; ki gözlemlediğim kadarıyla onların hareketleri, Olympus Dağı’nda bulunan bizlere ciddi kin güder cinsten.

Athena: Baba, lordum; eğer hakkında konuştuğun kişi Kratos ise, ben onun 10 senedir sürekli tanrıçasıyım ve kendisi deliliğe karşı savaştı ve onu affetmemizi sağladı.

Ares: O adam bir aptal. Kendisine verilecek bir armağana sırt çevirdi.

Zeus: Yeter, Ares. Onun ne yaptığını biliyorum. Gerçekten biliyorum, mahçup olacaksın.

Athena: Ares’in hareketleri hep acımasız, lordum. Nasihatçilerimin bana bildirdiklerine göre, Ares bir ordu hazırlıyormuş ve şehrime saldırıp yok etmek amacındaymış.

Ares: Atina, sanat ve kültür şehri olarak gösteriliyor. Halbuki çürük aristokratlarla dolu bir mikrop çukurundan başka birşey değil. Atina, anne Gaia’yı da hasta ediyor. Şehrini yok edeceğim, sevgili kardeşim.

Athena: Seni engellersem, bunu yapamazsın kardeşim.

Zeus: İkiniz de susun! Bu çocukça tartışmalarınızı kendi aranızda sürdürün ancak bu savaşın Olympus Dağı’na sıçramasını istemiyorum. Bizim başka dertlerimiz de var. Kratos, kaderimiz için değişmiş olabilir.

Athena: Kendisi bir çılgın, ama güçlü.

Ares: Bunda hemfikiriz.

Zeus: Evet... güçlü. Ancak birgün kendisini olumsuz etkileyecek derecede güçlenebilir, tabii bizi de.

Buradan anlaşıldığı gibi savaş tanrısı Ares, Athena'nın şehri Atina'ya savaş açıyor. Biz de Spartalı komutan Kratos olarak Atina'yı kurtarmak istiyoruz. Oyunun grafikleri 2005'te yapılmasına rağmen bu günkü bazı oyunlara taş çıkartacak gibi cinsten, hikayesi ise bambaşka bir şey...

Oyunun grafikleri ve hikayesi gibi müzikleri de çok kaliteli, kesinlikle oyunu ses açık oynamalısınız. Oyunu zorlaştıran unsurlardan biri, kameranın bakış açısı oyunun Agean Sea adlı bölümünde direk üstünde yürüyoruz burada epey zorlanılabiliniyor aynı zamanda yağmur yağıyor ve yağmur öylesine yağmıyor ayağınızın altı kayıyor ve Kratos düşüyor ama kendini toparlayabiliyor.

Oyunun bir diğer unsuru ise zeka oyunu niteliği taşıması, mesela bir bölümde Kratos ok aracını çeviremiyor bu yüzden bunu dönen bir dairenin olduğu merdiven mekanizmasına götürüp orada döndürebiliyoruz ama bunu görmek biraz zor oluyor oyun içerisinde..

Oyunun içerisinde ilerledikçe tanrılarla konuşup yeni yetenekler kazanabiliyoruz ve öldürdüğümüz canavarlardan ve sandıklardan çıkan orblarla bunları güçlendirebiliyoruz. Güçlendirdikçe görsel şölen artmakta haberiniz olsun.

Oyun zamanında PS2'si olmayanlara PS2 aldırmış bir oyundur ve bu oyunun ne kadar kaliteli olduğunu göstermektedir. Ben şuan bile oyunu zevkle oynuyorum tek kelimeyle harika diyebilirim. Oyunun bir de PC versiyonu da var.

Oyunun aynı zamanda 2. si de PS2 ve PC'ye çıkmış durumda ve Chains of Olympus adında bir de PSP oyunu var onun da aşağı kalır yanı yok. Yakın zamanda da 3. sü PS3'e çıkacak.

NOT: Alıntılar bulunmaktadır.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
Ynt: GOD OF WAR
« Yanıtla #1 : 15 Mart 2010, 16:49:50 »
Bir iki gün önce God of War III'ün trailerını izledim ve ps3 için para biriktirmeye karar verdim. İşin ilginci, şu an kullandığım ps2'yi almama sebep olan oyun da God of War idi.

Yaktınız beni.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Mart 2010, 17:38:50 »
Ares: O gece... Seni muhteşem bir savaşçı yapmaya çalıştım...
Kratos: Yaptın!

Spoiler vermek gibi olmasın bu diyalogun nasıl bir anlam ifade ettiğini bilenler bilir :) Süper bir oyundu ancak ne yazıkki 3. sünü oynayamayacağım bir PS3 alamam...
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

« Yanıtla #3 : 15 Mart 2010, 17:57:18 »
kratos kodu mu oturtur.
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Mart 2010, 18:09:55 »
64 gb lık son oyununun çıkmasına iki gün kaldı.Bence büyük bir satış rekoru kırar.
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #5 : 15 Mart 2010, 19:50:14 »
Zaten sony'nin elinde kalan az sayıda ki kozlardan biri God Of War. Mgs'yi microsoft'a kaptırmasıyla beraber elinde avucunda üç beş bir şey kaldı, onlarda 3 ay sonra at çöpe durumuna gelecek =)

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Mart 2010, 00:10:16 »
Sony bir çöküşte olabilir belki ama PlayStation gibi bir konsolu kesinlikle tekrar tahtına oturtacaktır. Xbox360 ve PS3, bu iki konsolda son jenerasyon olabilir ama herkesce belliki, hele de Heavy Rain'den sonra belli ki, Sony de çok büyük bir koz var. Ah bir bunu kullansa!

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Mart 2010, 13:19:31 »
İlk incelemem nasıl olmuş acaba?

Çevrimdışı Canina

• 1460
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #8 : 16 Mart 2010, 17:33:00 »
Sony'nin Heavy Rain'i olabilir ama Xbox'da dağlar gibi Alan Wake var =) çıktı çıkacak diyorlar gerçi 1 senedir ama neyse :D

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Mart 2010, 18:22:27 »
İlk incelemem nasıl olmuş acaba?

İlk incelemen için gayet güzel olduğunu düşünüyorum. Eline sağlık :)

Sony'nin Heavy Rain'i olabilir ama Xbox'da dağlar gibi Alan Wake var =) çıktı çıkacak diyorlar gerçi 1 senedir ama neyse :D

Xbox360 tabiki oyunlar konusunda çok geniş ve sağlıklı. Eski dönemin PS2'si gibi. Ama Xbox da oynadıysan eskiden, farketmiş olmalısınki performans bakımından PS2 ye göre çok daha iyiydi ve ne yazık PS2 den sonra çıkması yüzünden hiç bir şekilde ilgi görmedi... Microsoft aynı hatayı bir kez daha yapmadı ve bu seferde olan PS3 e oldu... :) Ben kesinlikle PS3 gibi bir konsolun kayıplara karışmasını istemem... En azından 360'da 2 kez kırmızı ışık aldıktan sonra kesinlikle bir daha Xbox360'ı savunmam :P

Çevrimdışı Canina

• 1460
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #10 : 16 Mart 2010, 20:47:47 »
Kırmızı ışık her oyuncunun korkulu rüyası ama 6 ay boyunca günde 12 saat oynadım, allahtan başıma gelmedi. Çok dikkat ediyordum gerçi bazı taktiklerim vardı. Ha neden mi durdum? Ban yedim. Ban yedikten sonra bütün xbox hevesim kaçtı. Dragon Age ve Guitar Hero olmasa tozlanacak makina =)

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 16 Mart 2010, 21:43:01 »
2 Xbox değiştirdim, ikisinde de ban yemedim çok şükür. :D Ama 1 kere 3 kırmızı bir kere de 1 kırmızı ışık hatası yüzünden iyice soğudum bir kez daha xbox almadım yada yaptırmadım.  :) Son makinem duruyor öyle aylardır ve yaptırmak hiç içimden gelmiyor. En iyisi PC diyorum şu saatten sonra :D 2-3 ayda bir donanım değiştirmek biraz tuzlu oluyor ama...  :) GoW 3'ü de artık internet cafe de oynayıp bitireceğim sanırım, tanıdığım kimsede Ps3 yok.  :D

Çevrimdışı suphi

• **
  • 53
  • Rom: -2
  • En KöTüLeRiN bİlE iYi NeDeNlErİ vArDıR
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Haziran 2011, 23:18:02 »
Bu oyunu oynamayı çok isterdim ama burda yasak
En KöTüLeRiN bİlE iYi NeDeNlErİ vArDıR

Çevrimdışı LordKunduz

• **
  • 82
  • Bazen bende kara kule mi bulmak istiyorum!
    • Profili Görüntüle
    • Facebook adresi
« Yanıtla #13 : 08 Temmuz 2011, 09:46:51 »
God of War müthiş oyun 1 ve 2'yi 2'şer kere bitirdim ve arık kendimi Kratos gibi hissetmeye başladım  :)
Malesef ps3'ümüz yok ve gow3'ü oynayamıycam

TO LIVE IS TO DIE

Çevrimdışı LordKunduz

• **
  • 82
  • Bazen bende kara kule mi bulmak istiyorum!
    • Profili Görüntüle
    • Facebook adresi
Yunan Mitolojisini En İyi Yansıtan Konsol Oyunu GOW Serisi.
« Yanıtla #14 : 31 Ağustos 2011, 22:40:30 »

Forumumuzda tanıtımı yapılmış olan God Of War serisi Yunan Mitolojisini gerçekten iyi yansıtan bir oyun serisidir. Bu serinin ilk 2 oyunu ps2 ye çıktığı için birçok insanın ps2 almasına yol açtı. 3. oyunu ps3'e çıktığı için birçok insan ps3 almaya başladı  ;D Sony'nin bir nevi para basma makinesi olan Gow ile bir yunan kahramanı olan Kratos'u  oynuyoruz ve Athena'da tanrılara kafa tutuyoruz. Oyunda tanrıların çizimi beni gerçekten etkilemişti hele de Ares'in o ne korkunç bir Ares'ti. Daha fazla bilgi için alttaki linklere tıklayabilirsiniz. Savul Athena ben geliyorum  :fight:

http://www.kayiprihtim.org/forum/god-of-war-t6933.0.html
TO LIVE IS TO DIE