Kayıt Ol

Astral Seyahat

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
Astral Seyahat
« : 16 Mayıs 2010, 22:45:41 »
Bu konuyu buraya açmam doğru olur mu bilmiyorum lakin aşırı bir şekilde merak ediyorum bu şeyi eğer bu konu hakkında bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim

Ynt: Astral Seyahat
« Yanıtla #1 : 16 Mayıs 2010, 22:51:24 »
astral seyahatin mantigi beynimizi kandirmaktir. en kolay astral seyahate cikma bicimi yattiginiz yerde hayali bir ipe tutunup ayaga kalktiginizi dusunmektir. cok sessiz bir ortamda gerceklestirmen gerekir.

bir kac astral sehayat deneyiminiden sonra diledigini zaman diledigin yerde bu deneyimi yasabiliyorsun. ben zamaninda cok takmistim bu konuya yaklasik bir ay boyunca denedim ve beceremedim  ama sonunda bir gun bu deneyimi yasadim.  artik diledigim zaman gerceklestirebiliyorum. ama sunu bilmen gerekir ki oyle astral seyahyete ciktiginda her seyi astral bedeninde gorebileceksin diye bir sey olmuyor. benim ilk aklima gelen hep komsunun kizini rontgenlemekti sonuc olarak ben melek gibi bir hatunu rontleyebildim ama bu bizim komsu kizi degildi.

benim ev arkadasima bunu anlttigimda kendiside denedi ve 2-3 gun gibi kisa surede astral bedenine hakim olabildi ama yaklasik 1 hafta boyunca korkudan uyuyamisti. oldukca tuhaf varliklar gordugunu soyleyip duruyordu.

bu konu hakkinda pek turkce kaynak yok astralseahayt.com sitesi vardi.
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Mayıs 2010, 22:57:18 »
İnsanların en çok denemek istedikleri şeylerden biridir. Ama Astral Seyehati yapmak için insanın uzun çalışmalar yapması gerekir çoğu zaman.. Sigara içen adamın dediği gibi, belki üç gün sürebilir, belki aylarca.

Ve her zaman istediğin şeyi göreceksin diye bir kural da yok. Doğru şeyi görmek, astral seyehate çıkmaktan daha zordur. =)
#rekt

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Mayıs 2010, 23:02:09 »
Sağolun, biraz araştırınca birşeyler gördüm hatta çok piskopat bir site buldum psişik diye adamlar istediği zaman çıkıyor yahu. Ben çıkayımda nereye çıkacağım mühim değil

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Mayıs 2010, 23:05:16 »
Sağolun, biraz araştırınca birşeyler gördüm hatta çok piskopat bir site buldum psişik diye adamlar istediği zaman çıkıyor yahu. Ben çıkayımda nereye çıkacağım mühim değil

Tek öneri, uzun süre çalıştıktan sonra bile vazgeçme. Bir ay, belki iki ay. Denemeye devam et ^^
#rekt

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Mayıs 2010, 23:12:07 »
Siz yaptıysanız nasıl birşey anlatır mısınız? Ne olur yani yaparken?

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #6 : 16 Mayıs 2010, 23:36:49 »
Astral seyahati yapabilmek her yiğidin harcı değildir. Tabi ki benzer girişimler yapılabilir.. Bire bir astral olmasa dahi yanından yöresinden geçer. Bizim mevkiden astral yapabilen tek kişi Mevlana olarak duymuştum.

Astral girişimleri elbetteki sonuçsuz kalmaz... Birşeyler edinilebilir deneyim olarak ama ancak astrala giriş olur bu... AStral seyahat demek aynı zamanda gözümüzün perdesinin de açılması ve 3. boyutu da rahatlıkla görebilmemiz demektir. Bu nedenle astral seyahat girişimlerinde korkup bir daha denemeyen, yarıda bırakan bir çok insan tanıyorum ki bunlardan birisi benim.

Önemli olan yukarıda yazıldığı gibi zihni kandırabilmek. Bazı sabahlar odanızda değil de başka yerde yattığınız zamanlar yanılsama yaşayabilirsiniz. Her zaman alıştığınız şekilde, alıştığınız yataktan kalkacağınızı düşünürsünüz ama farklı bir konumda ve yerde uyanırsınız. Beyin 1 saniye tereddüt eder ve kordinatlarını tekrar kordine eder. İşte astralda da beyni bu şekilde kandırmak gerekiyor. Çok iyi ezbere bildiğiniz bir şeyi aklınızda hayal edip orada durduğunuzu düşüneceksiniz. Örneğin odanızda en sevdiğiniz poster. Postere bakarken hayal edeceksiniz kendinizi..

Yalnız şöyle bir durum da duydum ki pek zararlı...
Astraldan uyanamama durumu. Astral 3. boyuttur. Bu uykudan uyanamama durumu da aradaki boşluk yani bitkisel hayat sendromudur. Beyin tabi ki bitkisel hayattaki gibi ölmez ya da fonksiyonlarını yitirmez fakat bunu matrix gibi düşünmek lazım. Beyin bazen kişiyi oldukça ikna edici olabiliyor gerçekliğe hangisi yatkınsa ona ayak uyduruyor..

Bunlar benim duyduklarım tabi..
Paylaşayım dedim. ;D

Not to mention the pincers...

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Mayıs 2010, 23:38:27 »
Siz yaptıysanız nasıl birşey anlatır mısınız? Ne olur yani yaparken?

Ben yapmadım, ancak okuduğum kitaplardan ve yapan arkadaşların deneyimlerinden bunu biliyorum.

Astrol Seyehati aslında dikkat dağınıklığı olan bireyler hariç çoğu kişi yapabilir =)
#rekt

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Mayıs 2010, 00:17:08 »
Astral seyahati yapabilmek her yiğidin harcı değildir. Tabi ki benzer girişimler yapılabilir.. Bire bir astral olmasa dahi yanından yöresinden geçer. Bizim mevkiden astral yapabilen tek kişi Mevlana olarak duymuştum.

Astral girişimleri elbetteki sonuçsuz kalmaz... Birşeyler edinilebilir deneyim olarak ama ancak astrala giriş olur bu... AStral seyahat demek aynı zamanda gözümüzün perdesinin de açılması ve 3. boyutu da rahatlıkla görebilmemiz demektir. Bu nedenle astral seyahat girişimlerinde korkup bir daha denemeyen, yarıda bırakan bir çok insan tanıyorum ki bunlardan birisi benim.

Önemli olan yukarıda yazıldığı gibi zihni kandırabilmek. Bazı sabahlar odanızda değil de başka yerde yattığınız zamanlar yanılsama yaşayabilirsiniz. Her zaman alıştığınız şekilde, alıştığınız yataktan kalkacağınızı düşünürsünüz ama farklı bir konumda ve yerde uyanırsınız. Beyin 1 saniye tereddüt eder ve kordinatlarını tekrar kordine eder. İşte astralda da beyni bu şekilde kandırmak gerekiyor. Çok iyi ezbere bildiğiniz bir şeyi aklınızda hayal edip orada durduğunuzu düşüneceksiniz. Örneğin odanızda en sevdiğiniz poster. Postere bakarken hayal edeceksiniz kendinizi..

Yalnız şöyle bir durum da duydum ki pek zararlı...
Astraldan uyanamama durumu. Astral 3. boyuttur. Bu uykudan uyanamama durumu da aradaki boşluk yani bitkisel hayat sendromudur. Beyin tabi ki bitkisel hayattaki gibi ölmez ya da fonksiyonlarını yitirmez fakat bunu matrix gibi düşünmek lazım. Beyin bazen kişiyi oldukça ikna edici olabiliyor gerçekliğe hangisi yatkınsa ona ayak uyduruyor..

Bunlar benim duyduklarım tabi..
Paylaşayım dedim. ;D

Duydum ki hiç bir zararı yokmuş bu şeyin o türden uykudan uyanamama riski ne kadarsa bu da onun gibi bir şeymiş.Rüyalarda bunu bilinçsiz olarak yapıyormuşuz galiba ama hatırlamıyormuşuz.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #9 : 17 Mayıs 2010, 00:23:11 »
Bilemiyorum.
Benim bu konularla çok ilgilenen bir arkadaşım vardı, bana da kendisi anlatmıştı ve onun talimatları ile uygulamıştım. Ucundan kıyısında azıcık başarabilmeye başlamıştım ama ben ürktüm ve bıraktım.

Kendisi bana sürekli bu açıklamayı yapardı.. Ben de onun talimatları ile yola çıkıp becerebildiysem demek ki cidden bu alanda bilgili, diğer dedikleri de doğrudur o zaman mantığı ile inanmıştım.

Ama hurafe de olabilir tabi ki.

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Mayıs 2010, 00:36:49 »
En temizi, Opel Astra alın, seyahata çıkın. [*]özür dilerim dayanamadım[/*]
try again fail again fail better

« Yanıtla #11 : 17 Mayıs 2010, 03:47:37 »
dedigim gibi komsu kizini dikizlemeyi cok isterdim hatta bu meraka sarmain en buyuk nedeni o hatuntu. ama hic oyle sagda solda anlatildigi gibi bir sey degil. ne bileyim bazi sitelerde birebir aynisini goruyorsunuz diyorlar ama bunu kanitlayabileni daha hic gormedim.
isin gercegi benim deneyimlerim tuhafti zaten tek yaptigim ogrencievindeki odamdan kalkip yan komsuya kizin yattigi odaya gitmekti duvarin icinden gecebildigimi dosnuyorum. astral seyahat deneyimilerim alayi komsu kizinin odasi ile kendi odam arasinda gidip gelmekti. belki benim yasadiklarim astral seyahat bile degildir ben beynimi kandirdim diye dusnurken beynim beni kandirip bilinc altima yerlesmis olan komsu kizini bana ruya olarak gostermis bile olabilir. ama her o hatunun odasidan ayrildigimda iceriden gelen gurultuler sonucunda uyaniyordum.

ama ev arkadasimin sanlattiklarini sana anlatabilirim.
kendisi oldukca farkli bir ortamda ama kendi odasinin tasariminda bir odadaymis. nasil anlatsam silent hill oynadiniz mi bilmiyorum ama silent hill deki alternatif dunya gibi bir seydeymis. onun gibi telli kanli pasli bir mekan mi dedigimde hayir satece renk tonlarinin oyle oldugunu ama dubarlarin tuhaf bir dalgalanma biciminde oldugunu soylemisti. ilk baska yonelerini kaybettigini anlatti ama sonra kisa surede odanin icinde gezebildiginden bahsetti. kendini bu olaya alistirdigina inandiginda direkt olarak odasinin duvarindan disariya cikmis (ki bahsettigim sey 5. kattan ana caddeye bakan duvardan gecmek) ve ciktigi gibi o karanlik goruntu dahada koyulasmis ve tuhaf sesler duymaya balamis anlam veremedigi ama adama uc bucuk attiran cinstenmis. sesden kacmaya calismis ama ne kadar cabalarsa cabalasin kacamadigindan bahsetti. sanki orada kaldigim zaman olecekmisim gibiydi diyor. ve bu adam bundan dolayi 1 haftaya yakin hic uyumadi.

zararli olup olmamasi konusuna gelince, zarari olmadigini okumustum. uyananamama (daha dogrusu bedenen donememe) gibi bir durum yokmus.
hatta yamulmuyorsam astralseyahat.com sitesinde okumustum sanirsam osmanli padisahlarinin surekli olarak astral seyahate ciktigiyla ilgili bir yazi vardi ama o sitenin yalancisiyim.

sonuc olarak kiyisindan kosesinden bir seilde denenmesi gerektigine inaiyorum. benim ki gibi sapikca bir amaciniz olsa bile kendinizi bu konuda kasmak kadar tuhaf bir sey yok.
yok yatakta dumduz duracaksin vs vs vs....

sana onerim, yattigin yerden kipirdamdan dururken sanki birilerinin ayak parmak uclarindan baslayipta yavas yavas oksadigini dusun, ama bunu yaparken ayak parmak ucumu ovaliyor sonra bileklerim diyerek hizli bir sekilde bedenin ust bolgelerine dogru dusunmede bu kucuk ovalamalar sanki vucudunda milim milim ilerliyormus gibi olsun.
bir zaman sonra ayaklarini ve bacaklarini hissetmemeye baslayacaksin, o zaman ilk mesajda dedigim sekilde tepende asili hayali bir ipe asilip kendini ayaktaymis gibi dusunmelisin.
belki o vucudu hissetmemenini sebebi uzun sure kipirdamdan durdugum icin olabilri ama o sekilde kendi deneyimlere yada deneyim sandigim ruyalara giris yapabildim.
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı Ropinie Hystria

• **
  • 171
  • Rom: 10
  • Aut viam inveniam aut faciam
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 17 Mayıs 2010, 08:16:14 »
Astral seyahat, bilimsel olarak kanıtlanamasa da-ki hiç şaşırmadım-, ruhun bedenden ayrılıp, astral boyuta geçmesidir.

Nedir bu astral boyut?
Şu anda yaşadığımız dünyanın, bir üst katı gibi düşünün. Nasıl Cennet'in katları var, aynen öyle. Elbette orada da farklı bir hayat vardır. Görmek istemediğiniz şeyler görebilirsiniz, cinler gibi.

Astrale çıkarsanız, vücudunuz bir elemente bürünmek zorundadır. Ateş, su, çamur ve hepsini içinde barındıran denge* elementi. Kişilik yapınıza göre değişkenlik sağlar.

Efsane gibi gelir, ama şu söylenir. Astral alemde, şu an bizlerin mit olarak aktardığı eski dünya Tanrıları, sümer tanrıları gibi bir çok varlıkla karşılaşmak mümkündür.

Belki deli saçması, belki de gözümüzün önünde apayrı bir dünya.

Bu arada, astral seyahatte uyanamama gibi bir durum söz konusu değildir.

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 17 Mayıs 2010, 09:49:26 »
Uyananamama gibi bir şey yok ancak, bireyin dünyadan kopma olasılığı var psikolojik olarak. Kaçış isteği, Astral Alemde her şeyden daha uzakta ve daha iyi olduğu düşüncesi vs vs. Lucid Dreaming'in de aynı psikolojik etkisi mevcut.

He tabi, eğer iyi şeyler görüseniz geçerli.
#rekt

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 17 Mayıs 2010, 10:40:28 »
cigarette smoking man,

Astralde dikizlemekte ayrı birşey gibi geldi. ;D Deneyeceğim sizinkini de, bir sürü yöntemini okudum artık ne olur bilemiyorum. Sağolun.

Ropinie Hystria ,

Eski Sümer Tanrıları'nı anlayamadım yalnız.

Baal Adramelech,

Gölgeler falan o tür şeyler olduğunu duydum.