Kayıt Ol

Pan'ın Labirenti...

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pan'ın Labirenti...
« Yanıtla #15 : 18 Haziran 2008, 22:25:14 »
*film, cannes film festivalinde 22 dakika alkışlanmış.

*guillermo del toro, kitapları filme çevirmeden önce üstlerine yüzlerce not alırmış ve çizim yaparmış, yıllarca not yazdıktan sonra kitabını bir takside unutmuş ve projesinin suya düştüğünü düşünmüş velhasıl kelam, taksi şöförü kitabı bulmuş ve durumun önemini kavrayıp kitabı del toro'ya ulaştırmış. (helal olsun o taksiyice,baba adammış ;D)

* doug jones, filmdeki tek amerikalıymış, üstelik de hiç ispanyolca bilmiyormuş ve pan kıyafetini giydiği zaman karşısındakinin konuşmalarını duyamadığı için hem kendi repliklerini hem de karşısında konuşan kişinin repliklerini ezberlemek zorunda kalmış.

*film, en iyi makyaj, en iyi sanat yönetmenliği ve en iyi sinematografi dalında 3 oscar kazandı.

Vay canına :D
ÖncelikLe film güzeldi bence,ama beni en çok etkileyen filmle ilgili,kesinlikle müziğiydi.Tam hatırlamıyorum ama sanırım Ofelia ölürken,yerde yatarken çalışıyodu.Çok harika bi müzik,alıyo,götürüyo dinlerken...En etkileyen sahneler Mersedes'in askerlerden kaçarken tam atların ortasında kalması ve birden kardeşi ve adamlarının yardım etmesi ve kesinlikle filmin son 15 dk'sıydı.Ofelia'nın üvey babasından kaçması,yakalanması,Mersedes'in onun öldüğünü görmesi,ona ninni söylediği an,bla bla bla...Pan'ın Labirenti'yle Terabitha Köprüsü'nü ard arda izledim,ikisinde de ağladım ;D Başarılı bi filmdi,izleyin ,ama beklentileri çoooookta yüksek tutmayın tabi ;)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 02 Temmuz 2008, 13:50:28 »
Ya benim arkadaşlarım hiç beğenmemişti bunu o yüzden almamıştım.
O arkadaşının nasıl izlediğine bağlıdır ama.. :P
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 02 Temmuz 2008, 20:41:14 »
Kalkıp arkadaşın biriyle kiraladık, yarısında izleyemeden kalkmak zorunda kaldm (annem fantazi olsun diye Kahramanmaraş'a gidelim diye tutturdu, sanki burda dondurma yok..). Tadı damağımda kaldı filmin ama yarısını izleyemedim ya.. :'(

Çevrimdışı Arminas

• **
  • 104
  • Rom: 0
  • Çoğunluğun İyiliği İçin..!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 22 Temmuz 2008, 10:55:57 »
Çok hoş bir filmdi. Böyle bir filmde ağlayan sayılı kişilerdenimdir heralde. =] Makyaj dalında ödül almaları hiç de şaşırtıcı değil. :]

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 28 Temmuz 2008, 22:24:59 »
Arminas bu filmde herkes ağlamıştır kanımca :P
try again fail again fail better

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 28 Temmuz 2008, 22:28:04 »
Bence de çok ağlayan vardır, benim bile gözlerim dolmuştu :P

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 28 Temmuz 2008, 22:29:58 »
Ben ağlamadım,ki. :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

• gulyabani
  • **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 28 Temmuz 2008, 22:31:06 »
Ben ağlamadım,ki. :P

Ruhsuz :P

Ben hala izleyemedim kendimden utanıyorum ya.  :inca En kısa zamanda izlicem ama  :ciao
^^ Happy New Year..! ^^

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 06 Ağustos 2008, 15:38:46 »
ben de ağlamadım :P ama ucu ucuna yani :P şöyle bir doluverdi gözlerim sadece :P
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı GeD

• *
  • 40
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 06 Ağustos 2008, 16:04:01 »
Bayağı bir geçti izlediğimde bu filmi. Oscar ödülü aldığını duyunca koşturup almıştım filmi iş falan derken saat gece yarısını geçmişti. Uykuda beni sarıyordu ama dayanamadım taktım DVD'ye. Artık gecenin sessizliğinden midir, o günkü üzerimde olan duygusallığımdan mıdır bilemem ama eşşek gibi ağlamıştım sonunda. Ofelia karakteri çok iyi bir şekilde canlandırlmıştı. Del Toro'yu araştırma nedenlerimin başında gelir bu film. Fantastik mi değil mi tartışılır ama tam bir sanat eseridir diyebiliriz...

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 12 Eylül 2008, 17:26:40 »
Hayatımda gördüğüm en güzel, en mükemmel, en süper, en harikulade, en vsvsvsvs film. Ya bu normal, basit bir film ya da basit bir fantastik film değil, gerçekten çok orjinal, anlatılamaz bir film ya, bak ağlayacağım şimdi.  :'( Zaten izlerken sonunda neredeyse, yani neredeyse ağlayacaktım, az kalmıştı. Ama kız rolünü çok güzel oynadı, hepsi rollerinde süperdiler. Atmosfer mükemmeldi, o iç savaşın yarattığı karanlık ortam ve o karanlık ortamdan hayalgücüyle kaçmaya çalışan bir kız. Anlatamıyorum ya, bütün ödüller helal olsun ona.

Ama sanırım bu filmle ilgili en bayıldığım şey şuydu=> O müzik. O müzik yok mu, hani ilk başlarda isyancılara yardım eden kadının kıza söylediği ninni. O ninni, o müzik var ya, beni resmen deli etti, yok etti, bitirdi, mahvetti. Hele bir de o sondaki duygusal sahneye o ninni eklenince işte tamam artık orta ben moleküllerime, hücrelerime ayrıldım.

Mükemmel bir film, alın izleyin, sonra bir daha izleyin, yetmedi bir daha izleyin.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #26 : 16 Nisan 2009, 14:12:01 »
Yönetmenin süper bir hayalgücüne sahip olması, filme de büyük ölçüde yansımış ve gönülleri feth etmiştir :P

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #27 : 21 Nisan 2009, 11:43:07 »
Çok etkileyici bir dram filmiydi. Evet dram filmiydi, en az fantastik olduğu kadar hem de. Belki de daha fazla. Masal tadında, ama savaşın getirdiklerini çok iyi yansıtan bir film. Müzikleri insanın içine işliyor.

En kısa sürede DVD'sini alıp arşivime ekleyeceğim. :)

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #28 : 24 Şubat 2011, 16:16:16 »
Şişeyle vurduğu sahne çok hoştu, black_helen'ın tavsiyesiyle izledim, o ellerinde gözleri olan canavar da küçükken kendi hayalimde canlandırıp korktuğum canavarlara benziyor, ürktüm o yüzden açıkçası :D
May the force, be with you.

Çevrimdışı Kaze

• **
  • 154
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 16 Ekim 2012, 13:38:40 »
Birçok film için akıtılan gözyaşları genelde belirgin bir duygu sömürüsünün sonucu olup gözyaşlarının sahibi belli bir süre sonra o filme dair gözlerini dolduranın ne olduğunu dahi hatırlayamaz.

Ama bazı filmler vardır ki adını dahi andığınızda ilk izlediğiniz zamandaki ruh hali içerisine girmeniz işten bile değildir ve böyle bir film için akıtılan her gözyaşı kişiye bir şeyler katar. (ya da ondan bir şeyler götürür.)

Pan'ın Labirenti benim ikinci kategoriye soktuğum, her dakikası dolu, bir kez izlendikten sonra izleyicisinde mutlaka bir iz bırakabilmeyi başaran harika bir film.
Spoiler: Göster