Kayıt Ol

Replik Hangi Kitaptan?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Replik Hangi Kitaptan?
« Yanıtla #150 : 17 Kasım 2010, 15:48:28 »
Cevap doğru.

Yalnız böyle ara bir cümleden cevabı bulmak, daha doğrusu kitabı okumadan bilmek, benim için şok edici oldu :D.

Sıra sende ^^.

Çevrimdışı alper

• **
  • 143
  • Rom: 10
  • don't let'em tie you to the stake :P
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 17 Kasım 2010, 16:06:57 »
Spoiler: Göster

Cevap doğru.

Yalnız böyle ara bir cümleden cevabı bulmak, daha doğrusu kitabı okumadan bilmek, benim için şok edici oldu :D.

Sıra sende ^^.
10 numara! Düşündüm, buldum, hafızaya attım. Beyin bedava! Hadi kolay gelsin... ;D

" Böyle amaçsızca yüzmekten bıktım usandım. Başka yerlerde neler olduğunu öğrenmek istiyorum. Bu düşünceleri kafama bir başkasının soktuğunu sanabilirsin, ama ben uzunca bir süredir kendim düşünüyorum bunları. Arkadaşlarımdan da bazı şeyler öğrendim elbette; örneğin, birçok balığın yaşlanınca hayatta hiçbir şey yapmadık, hayatımızı boşa geçirdik, diye yakındıklarını biliyorum. Durmadan sızlanıp dururlar. Ben yaşamanın nasıl bir şey olduğunu öğrenmek istiyorum; durmadan aynı şeyleri yapmak, yaşlanana kadar başka bir şey yapmadan yaşamak olmaz; dünyada yaşamanın anlamı bundan daha fazla olmalı! "

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #152 : 17 Kasım 2010, 17:05:04 »
Küçük Kara Balık-Samed Behrengi

Ufak bir aydınlanma yaşayarak cevabı buldum. "Ben hiç balıklı kitap okumadım ki?" demiştim fakat, meğer yıllar öncesinde okumuşum. Bir çocuk kitabı olmasına rağmen, kendi felsefesini barındırmakta. Zaten alıntıladığın bu sözlerde de bunu görmek mümkün. Adeta bir başka Küçük Prens.
İran'da bu kitap yasakmış bu arada.

Şeker mi şeker, güzel bir kitaptı :). Belki çocuk kitabı kategorisinde ama içindeki düşüncelerle yediden yetmiş yediye ulaşıyor.

Ah ah Hazal abla resmen bana komplo kurdun. Sana yanıt yazarken sen buraya cevabı yollamışsın. Ben yazacaktım :(

Şaka bir yana ben de ilk başta hatırlayamadım kitabı sonradan aklıma geldi. Samed Behrengi'nin çok güzel bir eseri. Yazarın Bir Şeftali Bin Şeftali adlı kitabı da çok güzeldir. Fena halde duygulandırır hatta duruma göre ağlatır da :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #153 : 17 Kasım 2010, 17:09:05 »
Küçük Kara Balık-Samed Behrengi

Ufak bir aydınlanma yaşayarak cevabı buldum. "Ben hiç balıklı kitap okumadım ki?" demiştim fakat, meğer yıllar öncesinde okumuşum. Bir çocuk kitabı olmasına rağmen, kendi felsefesini barındırmakta. Zaten alıntıladığın bu sözlerde de bunu görmek mümkün. Adeta bir başka Küçük Prens.
İran'da bu kitap yasakmış bu arada.

Şeker mi şeker, güzel bir kitaptı :). Belki çocuk kitabı kategorisinde ama içindeki düşüncelerle yediden yetmiş yediye ulaşıyor.

Ah ah Hazal abla resmen bana komplo kurdun. Sana yanıt yazarken sen buraya cevabı yollamışsın. Ben yazacaktım :(

Şaka bir yana ben de ilk başta hatırlayamadım kitabı sonradan aklıma geldi. Samed Behrengi'nin çok güzel bir eseri. Yazarın Bir Şeftali Bin Şeftali adlı kitabı da çok güzeldir. Fena halde duygulandırır hatta duruma göre ağlatır da :)

Hadi ya? Ben zaten sormuştum geçen defa, dur siliyim cevabı hemen ;D. Bir cevabın lafı mı olur aşkolsun u_u.

Sen bildin, en birinci sensin :D.

Çevrimdışı alper

• **
  • 143
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #154 : 17 Kasım 2010, 17:20:28 »
İkinize de 100 bana 0 puan ! En birinci sizsiniz, buyrun. :D

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #155 : 17 Kasım 2010, 17:25:15 »
Pekala Hazal abla mesajını sildiği için ben soruyorum; elimde delil kalmadı  :blink

"Hem felaketler yalnızca geceleri gelirdi; en azından romanlarda."

Çevrimdışı Gedwesverdar

• **
  • 189
  • Rom: 5
  • Bestrafe Mich
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #156 : 17 Kasım 2010, 17:56:44 »
Off be! Bir yerden hatırlıyorum ama nerden? Kesinlikle daha önce okumuştum. Ben bir kitaplarımı karıştırayım. :D
Neden ki bu anlamsız yaradılış,
Yok olacaksa bir gün her yaratılmış?

Çevrimdışı alper

• **
  • 143
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 18 Kasım 2010, 12:27:13 »
Şeytan ve Genç Kadın ?

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #158 : 18 Kasım 2010, 12:31:55 »
;D Doğru yanıt Clorus. Benden de size 100 puan :)

Çevrimdışı alper

• **
  • 143
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #159 : 18 Kasım 2010, 12:49:24 »
O zaman son durum şöyle : berre 100, Fırtınakıran 200, Clorus 100 puan ;D Fırtınakıran kopya verdi bana çünkü istemeden de olsa. :P

" Başlangıçta söz vardı,
Ve o söz
"Aaaağğğrrhh!" idi. "

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #160 : 18 Kasım 2010, 12:54:53 »
O zaman son durum şöyle : berre 100, Fırtınakıran 200, Clorus 100 puan ;D Fırtınakıran kopya verdi bana çünkü istemeden de olsa. :P

Konuya (Şeytan ve Genç Kadın konusuna) girip bakınca ben de anladım zaten cevabı bulduğunu. :D

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #161 : 18 Kasım 2010, 13:16:39 »

" Başlangıçta söz vardı,
Ve o söz
"Aaaağğğrrhh!" idi. "

Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı

Dürbün'de gezerek kopya aldın yaa :(.

Çevrimdışı alper

• **
  • 143
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #162 : 18 Kasım 2010, 13:19:33 »

" Başlangıçta söz vardı,
Ve o söz
"Aaaağğğrrhh!" idi. "

Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı

Dürbün'de gezerek kopya aldın yaa :(.

Ben en azından dürbünde gezerek kendi emeğimle! kopya çaldım. ;D Sen nerden kopya aldın acaba? :D

Cevap doğru sevgili Pastafaryan

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #163 : 18 Kasım 2010, 13:39:02 »
Alıntı
" Başlangıçta söz vardı,

Bunu okuyunca bir an durup düşündüm. Sonra, İncil'den bir söz olduğunu keşfettim.

Alıntı
Ve o söz "Aaaağğğrrhh!" idi.

İncil'le başlayıp sonra böyle bir sözle devam edince Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı'ndan başkası gelmedi aklıma :D. Hemen yazarına sorum, doğru dedi ^^. Ne biçim de bildim :P.

Soruya geleyim:

"...Gezegenin maymundan gelen halkı genellikle mutsuzdu. Ağaçlardan inmekle büyük hata yaptıklarını düşünenlerin sayısı gün geçtikçe artıyordu. Bazıları ağaçlara çıkmanın bile yanlış bir hamle olduğunu ve okyanuslardan asla ayrılmamış olmaları gerektiğini söylüyordu."

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #164 : 18 Kasım 2010, 13:42:06 »
Otostopçunun Galaksi Rehberinden başka birşey olamaz!
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.