Kayıt Ol

“Del Toro” Shire’dan Ayrıldı..!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
“Del Toro” Shire’dan Ayrıldı..!
« : 01 Haziran 2010, 21:06:10 »

Çıkışını merakla beklediğimiz J.R.R. Tolkien‘in ünlü eseri Hobbit‘in sinema filminden üzücü bir haber geldi. Guillermo Del Toro herkesi şok eden bir açıklamayla filmin yönetmenlik koltuğundan ayrıldığını duyurdu.

Del Toro geçtiğimiz gün 2012′nin Aralık ayında ilk bölümü çıkması beklenen filmin yönetmenliğini bıraktı ve bunu basına duyurdu.

Bunun yanında yönetmenlik yapmayacağını açıklayan Del Toro senarist olarak film kadrosunda hala daha bulunmakta.

“Hobbit filmin başlangıç tarihi ayarlamasındaki gecikmeler nedeniyle hayatımdaki en zor kararlardan biriyle yüzleşmek zorunda kaldım.” diyen Guillermo yaklaşık iki yıldır dahil olduğu projeden ayrılmanın ne kadar üzüntü verici olduğunu kaydetti.

Bu arada Del Toro‘nun ayrılışı ardından gözler Peter Jackson‘a çevirlmiş durumda. Her ne kadar kendisinin yeni bir yönetmen arayışlarında olduğu söylense de bir ihtimal yönetmen koltuğuna oturan kişi kendisi olabilir… Yaşanan bu gelişmenin ardından “Nerede zor iş var, hep bana kalıyor.” demiş ve mizansel bir şekilde Del Toro‘nun gidişine üzüldüğünü belli etmişti.

Hobbit filminin iki aşamada gösterime gireceği; ilk filmin Aralık 2012 ikincisinin ise Aralık 2013 olacağı planlanıyordu…
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: “Del Toro” Shire’dan Ayrıldı..!
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2010, 15:40:48 »
Del Toro'ya emanet edildiğini duyduğumda içime su serpilmişti; şimdi hepsi buhar olup uçtu. Yerine gelecek olan aynı çizgiyi ne derece tutturur bilemiyorum.

Üzücü, çok üzücü.

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #2 : 02 Haziran 2010, 16:50:13 »
Peter Jackson Yüzüklerin Efendisi kadar başarılı bir çalışma daha yapamaz mı ki?Bu arada Del Toro hangi çalışmalarıyla ünlü?

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #3 : 02 Haziran 2010, 16:58:31 »
Peter Jackson Yüzüklerin Efendisi kadar başarılı bir çalışma daha yapamaz mı ki?Bu arada Del Toro hangi çalışmalarıyla ünlü?

PJ yapar, mis gibi üstelik; ancak kendisinin Orta Dünya'daki günlerinin bittiğini söylemişti bir röportajında.

Benim Del Toro aşkım "Pan'ın Labirenti"yle başladı. "Blade II" ve "Hellboy serisi" ünlü filmleri arasında.

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #4 : 02 Haziran 2010, 17:35:42 »
Bu yönetmenler de bir süre sonra artık havaya mı giriyorlar ne!?Seri filmlerin tüm yönetmenleri böyle yapıyor genellikle.Yoksa bizim bilmediğimiz bir şeyler mi var ? :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #5 : 02 Haziran 2010, 17:45:26 »
Del Toro'nun bırakması üzücü bir haber. İnşallah dümeni devralan kişi P.Jackson olur. Aksini düşünmek bile istemiyorum.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #6 : 02 Haziran 2010, 18:34:15 »
Valla umarım bozmazlar güzelim eseri. (Okumadım ama Yüzüklerin Efendisi nin başlangıcı sonuçta. :) )

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Haziran 2010, 13:02:23 »
Film com tr'de gördüğüm haber;

Alıntı
Orta Dünya'ya Kim Huzur Getirecek?

The Hobbit filmi hakkında sürekli yeni bir söylenti ortaya atılıyor. Hollywood koridorlarında dolaşan son iddia, filmin David Yates tarafından yönetileceği.

Orta Dünya, tıpkı romandaki gibi, kaos içinde. MGM'in mali kriz içinden  çıkmayı bir türlü başaramaması sonucu bir dizi erteleme yaşayan The Hobbit projesi, şu anda tam anlamıyla sahipsiz duruyor. Guillermo del Toro'nun filmden ayrılması ile birlikte, yönetmenin kim olacağı sorusu hala gündemde. Filmle ilgili yayılan yeni söylenti, aranan yönetmenin bulunduğuna dair.  Harry Potter serisinden tanıdığımız David Yates, The Hobbit için teklif götürülen isimlerin başında yer alıyor.

Yates cephesinden ise haberin "tümüyle gerçek" olmadığı yolunda bir açıklama geldi. Bu beyan, sinema yazarları tarafından haberin bir yönüyle gerçek olabileceği şeklinde yorumlandı. En azından yapım şirketinin David Yates ismi üzerinde durduğu söyleniyor.

David Yates teklif götürülen isimlerin başında mı yer alıyor? Şaka mı bu?
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Auguste Dupin

• **
  • 84
  • Rom: 8
  • geceleri esen terör
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 30 Mart 2015, 18:13:49 »
Vay be. Del Toro ismi ilk geçtiğinde sene 2002 idi, ben internet kafeden chevher forumlarına girmeye çalışıyordum. 8 sene öylece bekleyip sonunda pes etti bıraktı adam.

Ayrıca arada David Yates lafı filan geçmiş, resmen Allah korumuş. Nereden tebelleş oldu bu reklam yönetmeni milyon dolarlık filmlerin başına anlamıyorum ki. Sanki üstün yetenekler sergilemiş gibi, sanki başka adam kalmamış gibi her filmde adı geçiyor Allah'ın cezası pis adamın. "11. Doktor, Harry Potter Evrenine Mi Giriyor?" haberinde de keza. Matt Smith ismi ne kadar güzelse, David Yates ismi de bir o kadar kötü.
Harry Potter'ın o berbat filmlerinde de David Yates'in üstün yaratıcılığı ve sinematik yorumu devreye girerek, serinin en can alıcı tartışmalarından birisi "sen seçilmiş kişisin Harry, bizi ancak sen kurtarabilirsin, başka da şansın yok." düzeyine indirgenmişti.

Neyse, eski başlık bahane oldu, adama nefretimi de kusmuş oldum böylece.

“House”
Sometimes I think it’s like I live in a big giant head on a hilltop
made of papier mache, a big giant head of my own head.
I polish the eyes which would be windows, or
mow the lawn, I mean this is my house we’re talking about here
even if it is a big giant papier mache head that looks just like mine.
And people who go past
in cars or buses or see the house the head on the hill from trains
they think the house is me.
I’ll be sleeping there, or polishing the eyes, or weeding the lawn,
but no-one will see me, no-one would look.
And no-one would ever come. And if I waved no-one even knows it was me waving.
They’d all be looking in the wrong place, at the head on the hill.
I can see your house from here.
-Neil Gaiman