Kayıt Ol

Dresden Dosyaları Serisi - Jim Butcher

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Dresden Dosyaları
« Yanıtla #105 : 22 Ağustos 2012, 12:01:30 »
Bende ilknokta.com'u tercih ediyorum ama kesinlikle 1 gün sonra elimde falan olmuyor. Kesinlik içeren ifadeleri kullanmaktan kaçınmanı öneririm =)

İlknokta bana bir kere 10 küsür günde, genellikle de 3-5 günde ulaştırdı kitapları bu arada ve ben memnunum..

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #106 : 22 Ağustos 2012, 12:05:39 »
İlk olarak ben "kargoya verildikten sonra" demiştim :) Ve "hazırlanıyor" ifadesinden "kargoya verildi" ifadesine geçmesi ise en fazla 2 gün alıyor. Sizde nasıldır bilmem. Ben bana gelen haliyle söyledim.

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 22 Ağustos 2012, 12:07:30 »
Kitapların temin süresi, kargoya verilişi, kargonun adresinize uzaklığı vs... Çok değişken var. Ben de ilknokta'dan memnunum ama ara sıra idefix'ten, çok nadir de olsa kitapyurdu'ndan alışveriş yapıyorum.

Dresden'dan konu çok sapmadan tekrar konuya döneyim. 3. kitabın sonlarına yaklaşırken içime bir hüzün çöktü. Kitabın çevirisini çok sevdiğim için orjinal diline dönmek istemiyorum. Sanırım 4. kitabın çevirilmesini beklemek zorunda kalacağım.
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 22 Ağustos 2012, 12:08:24 »
Kargoya verildikten sonra 1 günde gelmesi normal zaten :) Bana genellikle 3-5 gün içinde geliyor ki bu total süre.. Bence çok kötü değil gayet kabul edilebilir. Ben 1 gün diye okuyunca öyle bir şey yok en azından "kesinlikle" öyle diye bir şey yok demek istemiştim. Yanlış okumuşum zaten kusura bakma :)

Bende Türkçe okumaya devam etmek istiyorum ama bu hızla giderlerse bırakın bütün seriyi 4. kitabı ne zaman okuruz orası bile şaibeli.. :/

Çevrimdışı TheSpell

• 826
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 22 Ağustos 2012, 12:16:44 »
Ben eğer İzmir Kitap Fuarı'na kadar almadan durabilirsem, Fuar'da topluca alırım hepsini. Fakat eninde sonunda alacağım. Kafam koydum :)

Ve eğer çok beğenirsem, 4. kitabın çevirisini bekleyemeyecek duruma gelirsem, orjinalini alıp okurum artık ne yapalım :)

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #110 : 24 Ağustos 2012, 03:00:20 »
Efendim, o kadar tavsiye edilince dayanamayıp başladım ben de ilk kitaba. Daha yarısını yeni geçtim; ama başıma bir şey gelmeyecekse henüz o kadar da sevmiyorum.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 24 Ağustos 2012, 07:18:03 »
Bende seriyi almayı düşünüyorum ama serinin satışı az diye kitaplarının basımı durabilir diye başlamıyorum ama 10. kitap çevrildiğinde başlayacağım :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #112 : 24 Ağustos 2012, 09:29:49 »
Efendim, o kadar tavsiye edilince dayanamayıp başladım ben de ilk kitaba. Daha yarısını yeni geçtim; ama başıma bir şey gelmeyecekse henüz o kadar da sevmiyorum.

Bunu söylediğine pişman olacaksın sevgili Fiddler :) Ben de aynısını yaşamıştım çünkü, gerisini hatırlamıyorum. :P
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : 24 Ağustos 2012, 10:31:25 »
Bende seriyi almayı düşünüyorum ama serinin satışı az diye kitaplarının basımı durabilir diye başlamıyorum ama 10. kitap çevrildiğinde başlayacağım :D

İthaki'nin bu hızına bakarsak, 10. kitabı herhalde 2025'te falan okursun Türkçe halinde :)

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 24 Ağustos 2012, 11:48:00 »

İlk kitabın başlarında ben de 'bu kadar övdükleri şey bu muymuş?' demiştim. O biraz da 3 kitabı birden okumuş insanların beklentiyi yükseltmesinden kaynaklanıyor sanırım. Ama ilk kitabı bitirip karaktere ve tepkilerine alışınca 2. ve 3. kitap çok daha kendine bağlıyor insanı. Her seride öyledir biraz aslında. İlk kitap karakterleri tanımakla geçer ve tam ısınamazsınız.

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 24 Ağustos 2012, 12:12:38 »
3. kitap bitti ve şunu söyleyebilirim ki okuduğum en başarılı serilerden biri. Sadece fantastik edebiyat türünde ele alırsak pek çok eserin gerisinde kalır, ama hem fantastik hem polisiye gözüyle bakıldığında türünün az sayıdaki iyi örnekleri arasında. Butcher'ın çok çok zeki bir adam olduğunu ve günümüz dünyasıyla, fantezi evrenlerini çok iyi kombine ettiğini söyleyebilirim. Tek bir spoiler butonuyla bütün romanı ve detayları yazabilecek kadar iyi işledi zihnime hikaye. Serinin diğer kitapları için sabırsızlanıyorum.
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı TheSpell

• 826
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 24 Ağustos 2012, 12:14:19 »
Ben genellikle uzun soluklu fantastik serilerin ilk kitabından pek bir şey beklemem. Aracı gibi bir şey sonuçta. O dünyayı, karakterleri, yapılan şeyleri falan anlatıyor. Bilmem anlatabildim mi.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 24 Ağustos 2012, 16:40:51 »

Bunu söylediğine pişman olacaksın sevgili Fiddler :) Ben de aynısını yaşamıştım çünkü, gerisini hatırlamıyorum. :P

İhsan abi bunu söyledikten sonra şuradaki metinleri çevirmişti: http://buyuculer.kayiprihtim.org/giris.html (Sadece girişi değil yani, orada diğer linklerde bulunan tüm metinleri :o )

Hazır ol Orçun!

Okumayanlar için şunu söyleyebilirim. Karaktere alıştıktan sonr Dresden'i, başına gelen talihsizlikleri ve Bob'u çok seveceksiniz.

Bu arada bir sezon sürüp iptal olan dizisini de izlemenizi tavsiye ediyorum, birçok şey değişik olsa da benim severek izlediğim bir dizi olmuştu. Hoş zaten söyleyip duruyorum, arada bir hatırlatmak maksatlı. Televizyon bölümünde de konusu bulunmaktadır.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #118 : 25 Ağustos 2012, 18:36:16 »
Dün gece itibariyle bitirdim ilk kitabı ve beğenemedim bir türlü. Yine de sizlere güvenerek hiç değilse 4. kitaba kadar devam edeceğim. Daha uzun uzun da eleştiresim var da zaman yok.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı safir

• **
  • 57
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #119 : 26 Ağustos 2012, 16:08:08 »
Ben ilk iki kitabını okudum ve açıkçası diğer kitaplarını da alıp okumayı düşünmüyorum. Her iki kitap da, özellikle karakterleri, klişelerle ve abartılarla doluydu. Ayrıca Yazar, sanki karakterlerinin kafasına silahı dayamış ve şurada şunları yapacaksınız, burada bunları diyeceksiniz, der gibi yazmış.
Başarılı bulduğum tarafları da vardı. Büyü sisteminin işleyişini belli bir mantığa oturtmaya çalışmış ve bence bir yere kadar başarılı da olmuş. Bob da oldukça tatlıydı.
Sanırım bu denli övülen kitaplardan daha iyisini bekliyordum. :(