Kayıt Ol

Harry Potter Haberleri

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Harry Potter bereketi
« Yanıtla #2250 : 21 Temmuz 2009, 17:27:26 »
Harry Potter bereketi

''Harry Potter ve Melez Prens'', vizyona girişinin ardından gişelerde rekor üzerine rekor kırıyor. Filmi izlemek için salonlara akın eden sinemaseverler, kasalarda 100 milyon Dolar’dan fazla hâsılat bıraktı.

Deutsche Welle'nin haberine göre, yapımcı Warner firması ''Harry Potter ve Melez Prens'' filminin “Batman-Kara Şövalye”nin rekorunu kırdığını duyurdu. Almanya’da ön gösterimleri 374 binden fazla kişi izlerken 2,7 milyon Euro ile tüm zamanların en iyi hâsılatı elde edildi. Film ilk gününde Türkiye'de de 55 bin 932 kişi tarafından izlendi.

Harry Potter serisi seneye tamamlanıyor

Harry Potter filmlerinin hâsılatı böylece 3 milyar 200 milyon Euro’ya ulaştı. Serinin yedinci ve son halkasının 2010 ve 2011 yıllarında iki bölüm halinde sinemalara geleceği belirtildi.

Yönetmenliğini David Yates'in üstlendiği ''Harry Potter ve Melez Prens'' (Harry Potter and the Half-Blood Prince) filminin yapımcıları; David Heyman ve David Barron.

Serinin ilk 4 filminin senaryolarını kaleme alan Steve Kloves, bu filmin senaryosunu da J.K. Rowling'in kitabına dayanarak yazdı.

Genç büyücüler

Bir kez daha baş rol üstlenen Daniel Radcliffe, Rupert Grint ve Emma Watson, Lord Voldemort'un dönüşüyle yeni zorluklar ve tehlikelerle karşı karşıya kalan genç büyücüler Harry Potter, Ron Weasley ve Hermione Granger'ı canlandırıyor.

Filmde Oscar ödüllü Jim Broadbent, Harry'ye bir zamanlar Melez Prens'e ait olan eski bir İksirler Kitabını veren İksir Profesörü Horace Slughorn'u oynuyor.

Ödüllü aktris Helen McCrory ise Draco Malfoy'un annesi ve kötü kalpli Bellatrix Lestrange'in kardeşi Narcissa Malfoy rolünü üstleniyor.

Filmin görüntü yönetmeni iki Oscarlı Bruno Delbonnel, ilk Harry Potter filmini yönetirken, kamera arkasında kendisine birbirinden deneyimli isimler eşlik etti.

Kaynak: ntvmsnbc'den alınmıştır.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: "Melez Prens" Sinemalarda!!
« Yanıtla #2251 : 21 Temmuz 2009, 17:30:39 »
İMDB'deki veriye göre, şu anda 395 milyon hasılata ulaşmış dünya çağında. Bir hafta olmadı. Krizi bitiricek.
try again fail again fail better

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #2252 : 21 Temmuz 2009, 17:33:09 »
Beklenen bir olaydı zaten, götürsünler parayı bakalım. Final filmlerinin haklarını verirler umarım.

Çevrimdışı brave_prens_1988

• **
  • 380
  • Rom: 2
  • dürüstlük yoksa arkadaslıgında anlamı yoktur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2253 : 22 Temmuz 2009, 18:38:38 »
Öncelikle film için güzel olmuş diyen arkadaşları pek anlamadıgımı söyleyebilirim. Bana göre 6 kitap içinde en basit olanıydı. Hortkuluklar hiç anlatılmadı. kitap ise tamamen bunun üzerine kuruluydu. Filmde beğendiğim 2 sahne vardı. Biri kitapta olmamasına rağmen yapılmış olan kovuğa saldırı sahnesi diğeri ise mağara sahnesiydi.  filmin sonunda bu kadar rahat çıkıp giden ölümyiyenlerin hiç bir engelle karşılaşmaması garip. Sanki Harry koskoca Hogwarts ı tek başına koruyordu.

JK Rowling e kitaplardan dolayı ne kadar hayransam filmlerde kitaplarını berbat ettiği için o kadar da kızgınım. Filmleri hiç mi izlemiyor anlamış değilim
8.kitaba  başladık  bilipte okumayan, okuyupta yorum yapmayan bizden değildirr :D

z anka yoldaşlıgı   FRED WEASLEY
ölüm yiyen    REGULUS  BLACK

Çevrimdışı harrypottergirl

• **
  • 169
  • The Rebellion Begins...
    • Profili Görüntüle
    • HPNarnia's LiveJournal
« Yanıtla #2254 : 22 Temmuz 2009, 18:53:36 »
Ya hala aklım almıyor "death eater" ın "ruh emici" ile ne alaksı var? benim tek sorunum galiba bu :D

bir de cenaze'nin olmaması, onun dışında iyi bir filmdi bence, ama fazla aşk konuları vardı sanki :D

• **
  • 169
    • Profili Görüntüle
    • HPNarnia's LiveJournal
Ynt: Emma Watson'un Crash Dergisi ile Röportajı..
« Yanıtla #2255 : 22 Temmuz 2009, 18:59:25 »
bu kızı seviyorum ama bazı fotoğraflarda cidden haddiden büyük gözükmeye çalışyıor gibi düşünüyorum...

• **
  • 169
    • Profili Görüntüle
    • HPNarnia's LiveJournal
Ynt: Rupert, Emma'yı öpmek istemiyor!
« Yanıtla #2256 : 22 Temmuz 2009, 19:01:15 »
Aöylediği belki doğruudur ama eninde sonunda öpecek yani çekimlerini yaptılar bile. :D

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2257 : 22 Temmuz 2009, 20:12:17 »
bukadar olamaz yaaaa... resmen düşünseline bakarlarken daniel'ın ilk oraya bakısından alıp alıp eklemişler...adam gibi hiç bişi yoktu bu kadar basite indirgenilmez bi film yaaa 7. filmde böle olursa yuh dicem artık aykuta katılıorum hogwartsa giriosun böle elini kolunu sallaya sallaya hemn cık kuleye oldu canımın içi  baska arzun bnde bi tek kovuğa saldırılışı beğendim.. ne adam gibi bi öldürülme yapılmış dumbledore'a nede cenazesi ölüm yiyenlerin muggle'a dünyasına geçişi başkanların konuşması yook adam gibi hiç bişey yoktu... hiç sevmedim diğer filmleri genelde tekrar tekrar izlerdim ama bunu izlemeye pek değceğini sanmıorum
she's back!!

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2258 : 23 Temmuz 2009, 17:56:22 »
Kovuk'a yapılan saldırı tamamen eklemeydi ama bence fena olmamıştı.
kovuk a saldırı ölüm yadigarlarında değil miydi
"Bize aslında kim olduğumuzu göstren şey yeteneklerimizden çok SEÇİMLERİMİZ'dir."

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2259 : 24 Temmuz 2009, 14:05:56 »
Hımmm ben nedense yine pek tatmin olmuş değilim.. kitabı en son 2yıl önce okudum o yüzden pek net hatırlayamıyorum nereler eksik nereler fazla anlayamadım. Film bence çok saçma bitti yani küt! diye. Dumbledore'un cenazesi kesinlikle yapılmalıydı çok yarım kaldı bi sonuca ulaşmadı.
Ama yine HP izleyebilmek çok güzeldi (:

• 1512
    • Profili Görüntüle
Ynt: Emma Watson'un Crash Dergisi ile Röportajı..
« Yanıtla #2260 : 24 Temmuz 2009, 14:34:14 »
Resimlerini hiç ama hiç hiç hiç beğenmedim çirkin olmuş hıhh

• 1512
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yeni 6 Tane Poster HQ
« Yanıtla #2261 : 24 Temmuz 2009, 15:16:13 »
Vuuu şahaneymişşş :D
Sağol paylaşım için (:

Çevrimdışı Mls hp

• **
  • 236
    • Profili Görüntüle
    • Arda Turan.<3
« Yanıtla #2262 : 25 Temmuz 2009, 19:28:10 »
fena değildi ama her zamanki gibi tüm filmlerde olan uydurma ve saçma şeyler bunda da vardı.saheler çok çabuk geçilmişti hele önemli sahneler çok çok çabuk geçilmişti.yine pek iyi bi harry potter filmi izleyemedik maalesef artık inş son film istediğimiz gibi olr..

Herkesin HayaLLeri Vardır,Ama Tanrı Sadece BazıLarımıza OnLarı GerçekLeştirecek Şansı Verir.

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2263 : 25 Temmuz 2009, 19:44:52 »
yok bu böle olmıcak büyüyünce (!) ( x) ) ben bu filmleri bi daha çekcem :D
she's back!!

Çevrimdışı mustea

• *
  • 8
  • İz Bırakanlar Unutulmaz...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2264 : 27 Temmuz 2009, 20:02:31 »
yok bu böle olmıcak büyüyünce (!) ( x) ) ben bu filmleri bi daha çekcem :D
Cidden yaaa biz fanlar çeksek şahser olurdu.

Kitapları okumayan insanların bu filmi anlamaları için alim olmaları gerekir.
Utanmasalar horutkuluklar olan düşünselleride çekmiceklermiş.
Ama ron ve kız arkadaşının yiyişmelerini bol bol çekmişler.

H - Efendim.Hogwarts'ın içinde cisimlenilmiyor sanıyordum.
D - Benimle olmanın bazı ayrıcalıkları vardır.

Bilge Büyücü "Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore"

"ah yamur dönerken kara
şarkılar var falımda
hepsi sana, hepsi sana
bu gece Ankara"
"by VEGA"