Kayıt Ol

Harry Potter Haberleri

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
Ynt: Harry Potter hayranlarına müjde!
« Yanıtla #2415 : 09 Nisan 2010, 16:25:48 »
Herkes işin para kısmına bakıyor ama böyle bir seriye bağlandığı için tekrar yazmak istediğini düşünmüyor... Ben eğer bu kadar büyük,ayrıntılı ve etkileyici bir dünyada bir hikaye yazıyor olsaydım bitmemesi için elimden geleni yapardım. Rowling'in de Harry Potter serisini yazarken aynı şeyi düşünerek yani bağlanarak yazdığını düşünüyorum. Bağlanmamak elde değil ve umarım yine bu şekilde yazar da ticari bir seri olmaz...
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2416 : 09 Nisan 2010, 16:32:49 »
son kitabın sonunda 19 yıl sonrasını anlatıyor. bence devam etmez.ama harry potter'in çocuklarını konu alan bir seriye başlasa hiç de fena olmaz.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #2417 : 09 Nisan 2010, 17:20:19 »
Herkes işin para kısmına bakıyor ama böyle bir seriye bağlandığı için tekrar yazmak istediğini düşünmüyor... Ben eğer bu kadar büyük,ayrıntılı ve etkileyici bir dünyada bir hikaye yazıyor olsaydım bitmemesi için elimden geleni yapardım. Rowling'in de Harry Potter serisini yazarken aynı şeyi düşünerek yani bağlanarak yazdığını düşünüyorum. Bağlanmamak elde değil ve umarım yine bu şekilde yazar da ticari bir seri olmaz...

İşin parasını zaten her noktadan alıyor..Ama bu işin sadece de paradan ibaret olduğunu sanmıyorum ben. Ünün şöhretin tadına bakanlar gündemden düşmeyi pek yediremezler kendine.. Öyle ya da böyle..Ünlü bir söz vardır.. Herşey kararınca iyidir diye..Bundan sonra Harry Potter serisinin tutulacağını sanmıyorum... Bir sürü türevleri çıktı Harry Potter'ın..

Bir, "Bir zamanlar Harry Potter vardı" denilmesi var bir de "Harry Potter da artıkı kabak tadı verdi..Yerinde bitirmeliydi" denilmesi var.. Yüzüklerin efendisi ne kadar kararında bir seri misal..Kimse onu uzatalım diye tutturmadı...Lewis'in oğulları vs.

Rowling'in bu tarz bir uzatmaya ihtiyacı yoktu. İrtibasına yazık edecektir...Son kitabın 19 sene sonraki hali bile bana kahkahalar attırdı. Ayrıca Rowling artık hikayeyi gelen tepkiler üzerine yazıyor. Bunu kendisi de açıkladı. Normalde Harry Potter sersinin sonu çok farklıymış yalnız gelen tepkilerden tahmin edilebileceği ve beğenilmeme ihtimalinin olabileceği düşüncesi ile serinin sonunu değiştirmiş. Ki serinin sonu bence faicaydı... 6 kitap boyunca ezeli rakip, en usta büyücü diye geçindir Voldemort'u ondan sonra oryantal yapa yapa [*]öldürt[/*].

Benece hata..

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2418 : 09 Nisan 2010, 22:31:45 »
İşin parasını zaten her noktadan alıyor..Ama bu işin sadece de paradan ibaret olduğunu sanmıyorum ben. Ünün şöhretin tadına bakanlar gündemden düşmeyi pek yediremezler kendine.. Öyle ya da böyle..Ünlü bir söz vardır.. Herşey kararınca iyidir diye..Bundan sonra Harry Potter serisinin tutulacağını sanmıyorum... Bir sürü türevleri çıktı Harry Potter'ın..

Bir, "Bir zamanlar Harry Potter vardı" denilmesi var bir de "Harry Potter da artıkı kabak tadı verdi..Yerinde bitirmeliydi" denilmesi var.. Yüzüklerin efendisi ne kadar kararında bir seri misal..Kimse onu uzatalım diye tutturmadı...Lewis'in oğulları vs.

Rowling'in bu tarz bir uzatmaya ihtiyacı yoktu. İrtibasına yazık edecektir...Son kitabın 19 sene sonraki hali bile bana kahkahalar attırdı. Ayrıca Rowling artık hikayeyi gelen tepkiler üzerine yazıyor. Bunu kendisi de açıkladı. Normalde Harry Potter sersinin sonu çok farklıymış yalnız gelen tepkilerden tahmin edilebileceği ve beğenilmeme ihtimalinin olabileceği düşüncesi ile serinin sonunu değiştirmiş. Ki serinin sonu bence faicaydı... 6 kitap boyunca ezeli rakip, en usta büyücü diye geçindir Voldemort'u ondan sonra oryantal yapa yapa [*]öldürt[/*].

Benece hata..

Mantıklı... :D

Sonu bir facia olabilir evet ama belki de yeni kitabıyla herşeyi değiştirecektir. Harry Potter'a devam etmesini istermiyim pek bilemiyorum ama devam ederse okurum. Ben yine de böyle bir evrende geçen farklı bir kitap veya yeni bir dünya bekliyordum Rowling'den ve Harry Potter'ı yazdığı gibi severek ve bağlanarak yazarsa eminim başarılı olacaktır. Yani "Bir zamanlar Harry Potter" vardı yerine en azından "Bir zamanlar Rowling vardı" denilebilir. Yazmayı bırakmamalı değil mi? :)
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #2419 : 10 Nisan 2010, 00:07:48 »
Mantıklı... :D

Sonu bir facia olabilir evet ama belki de yeni kitabıyla herşeyi değiştirecektir. Harry Potter'a devam etmesini istermiyim pek bilemiyorum ama devam ederse okurum. Ben yine de böyle bir evrende geçen farklı bir kitap veya yeni bir dünya bekliyordum Rowling'den ve Harry Potter'ı yazdığı gibi severek ve bağlanarak yazarsa eminim başarılı olacaktır. Yani "Bir zamanlar Harry Potter" vardı yerine en azından "Bir zamanlar Rowling vardı" denilebilir. Yazmayı bırakmamalı değil mi? :)

Tabi ki yazmayı bıraklmamalı!
Asla bırakmamalı... Ama bu eforunu başka yeni bir seride ortaya oyabilirdi ve o zaman başarısını ikiye katlardı. Çünkü zaten bu potansiyele, bu güce ve yeteneğe sahip bir hatun..Neden çifte dikiş gidiyor bir kitabın üzerinden? Yazdığı bütün kitaplar ödüllü.. İlk yazmış olduğu Tavşan kitabı bile ödüllü..Bundan sonrakiler de öyle olacaktır ama Harry Potter'a bir nokta koydu. İşin esas kötü tarafı Rowling Potter konusunda artık hissettiği gibi yazmıyor, tepkilere göre yazıyor..Bu da bizi sevdiğimiz yazarın özünden, dilinden, edebiyatından alıkoyuyor. Oysa yeni bir seriye başlasa bu korkular olmayacağından eski tarzı ve tazeliği ile tekrar gündeme gelebilirdi, ben bunu savunuyorum. :)

Ha bu arada, yazarsa ben de okurum. Başladığım bir şeyi bitirme gibi bir takıntım vardır. O nedenle beğensem de beğenmesem de okurum.. Ama keşke yeni ve taze bir şeylere başlasa, bu eforu orada sarfetseydi...

Çevrimdışı mimoza

• **
  • 56
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2420 : 10 Nisan 2010, 00:49:13 »
Bence güzel olur
Magicians!!! Göklerde bir yerde!!!

http://www.kayiprihtim.org/forum/joel-robert-magiciansin-kurtulusu-bolum-123456-t6728.0.html

Yorumlarınızı bekliyorum...

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Rom: 1
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Dobby Dönüyor!
« Yanıtla #2421 : 10 Nisan 2010, 22:32:25 »
dobbynin ölümü kötü olmuştu ya...
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;
Benim mahrem-i esrarım sensin.

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı SiYaH

• **
  • 83
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2422 : 11 Nisan 2010, 13:43:45 »
haberi okuyunca  şaşırdığımı söyleyemem
ben de bu işten bu kadar para kazansam kolay kolay bırakmak istemezdim
neyse umarım rowling suyunu çıkarmaz

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2423 : 11 Nisan 2010, 14:19:19 »
aslında harryden farklı ve bağımsız yeni bir seri yazsa daha özgün ve daha güzel olur gibi geliyor...bir ara james potter muhabbeti vardı çıkıcak diye o ne oldu acaba??
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2424 : 11 Nisan 2010, 14:20:09 »
Çok değil, sadece bir kez tadında bırakın be kardeşim.
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı brisingr

• 655
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2425 : 11 Nisan 2010, 14:24:32 »
aslında harryden farklı ve bağımsız yeni bir seri yazsa daha özgün ve daha güzel olur gibi geliyor...bir ara james potter muhabbeti vardı çıkıcak diye o ne oldu acaba??

James Potter muhabbetini ben fanfiction diye duymuştum, yani harry potter fanının yazdığı bir kitapmış. Zaten kitabın kendi sitesinde ingilizce olarak PDF formatı var, bir site de yavaş yavaş Türkçe'ye çeviriyor, şu an 3-4 bölüm çevirdiler hatta.. James Potter'ı bir yayın evi basmaz diye düşünüyorum ben.. Ama bilmem belli mi olur?

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #2426 : 11 Nisan 2010, 14:37:28 »
Harry'siz ve Voldemort'suz bir Harry Potter..Dinazorsuz Curasik parka benzer sanırım. ;D

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #2427 : 11 Nisan 2010, 14:44:46 »
Harry'siz ve Voldemort'suz bir Harry Potter..Dinazorsuz Curasik parka benzer sanırım. ;D

Ya da pastırmasız Kayseri :P
May the force, be with you.

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2428 : 11 Nisan 2010, 14:51:23 »
rowlinginde hayatı mahvolmuş bi yerde kadın evinden dışarı zor çıkıyomuş...zaten o durumda yapcağı en iyi şey evde oturup yeni bi seri yazmak olacak heralde...
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2429 : 12 Nisan 2010, 00:44:15 »
bilemiyorum bence para için olamaz.sonuçta o İngiltere kraliçesinden sonra en zengin kadın!bence yazarken seriye bağlanmış olabilir!hangimiz 19 yıl sonra diye bir kitap çıksa alıp okumaz ki?zaten şimdi James Potter'ın maceralarını yazıyorlar.iyice Ejderha Mızrağı tarzı olacak.