Kayıt Ol

Iron Man 3

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Iron Man 3
« : 19 Kasım 2012, 19:08:58 »
Milyarder iş adamı, kahraman ve mucit Tony Stark, bu sefer gücü ondan çok daha fazla, hatta sınırsız bir düşmanla karşı karşıya kalıyor. Üstelik bu düşman, o çok sinirlendirecek bir hamle yaparak özel hayatını yok ediyor. Stark şimdi bu olayların kaynağını araştıracağını zorlu bir mücadeleye giriyor. Fakat en yakınlarını korumak için zekasının ve cesaretinin yanı sıra içgüdülerine de ihtiyacı var. Stark'ın bu savaşında kafasında dönüp duran soru ise belki de tüm olayların en can alıcı yanı: Adam mıdır kıyafeti kıyafet yapan yoksa kıyafet midir adamı adam yapan?

Buradan daha çok bilgiye ulaşabailirsiniz : http://www.imdb.com/title/tt1300854/
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
Ynt: Iron Man 3
« Yanıtla #1 : 11 Mayıs 2013, 18:51:19 »
Kimse izlemedi mi daha?
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Mayıs 2013, 19:19:36 »
Kimse izlemedi mi daha?

İzledim. Çok kötüydü.
2. sınıf aksiyon filmi gibiydi. Nerde ilk filmde ki ciddiyet ve o müthiş atmosfer, müzikler, nerde bu film. Yönetmen değişikliğinden de kaynaklanmış olabilir tabii ama ben hiç beğenmedim açıkçası. Bir de Mandarin inanılmaz hayal kırıklığıydı.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Mayıs 2013, 19:44:27 »
Hiç beğenmedim. Ben ne yazarsam yazayım ilk iki filmi izlemiş herkes bu filmi de izleyecektir ama gerçekten kötüydü. İzleyin, hak vereceksiniz.

Öncelikle tamam Iron Man esprili bir kahramandır vs. ama bu kadar da abartılmamalı bu espri işi. Filmde senaryodan çok espri var. Gülmesine güldüm ama sinemaya sadece gülmek için gitmemiştim, bir Iron Man filmi izlemek için gitmiştim.

Film aslında güzel başlıyor, ilk yarım saati "güzel filmmiş valla" havasında geçiyor ama sonra işler sarpa sarmaya başlıyor. Gereksiz sahnelerle dolu sahneler izlemeye başlıyorsunuz. Sonra zamanla facia olarak nitelendirilebilecek bir Mandarin geliyor ki, hala düşündükçe yönetmeni anıyorum.

Başı güzel, ortaları kötü, sonu daha da kötü bir film. İzlemek isteyenler izlesin, ama fazla bir şey ummasınlar.

Bir de Marvel filmlerinde artık kalıplaşmış olarak film bittikten ve cast tamamen geçtikten sonra diğer filmlerle ilgili sahne gösterme olayı bunda da vardı, vardı da sonraki filmler ile hiçbir alakası yoktu. Tamamen gereksiz bir sahneydi.

Umarım diğer filmlerde kadroda radikal değişiklikler olur.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Gurur

• *
  • 12
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Mayıs 2013, 21:26:08 »
Filmin o kadar da kötü olduğunu söyleyemeyiz bence. Her şeyden önce, bir süper kahramanın önce düşüşünü, sonra yükselişini bir Batman kadar anlatamasa da iyi anlattığını düşünüyorum. Başlangıç güzeldi hakikaten ancak Tony Stark başta öyle bir konuştu ki filmin sonunda dünya yok olacak sandım.  :)

Filmde bazı mantık hataları da var. Film içeriğiyle ilgili fazla bilgi vermeyeyim, ama Avengers ekibinin film boyunca gözükmemesi, sanki dünyadaki tek kahraman Iron Man'miş gibi sadece onun mücadele etmesi biraz komikti.

Film güzel başlıyor, Tony Stark'ın "düştüğü" sahneden sonra ise yavaş bir alçalışa geçiyor. Neyse ki fazla düşmeden bitiyor. Diğer Iron Man filmlerinden pek de farklı olduğunu söyleyemem. Ancak Marvel'in yaptığı süper kahraman filmlerinin arasında Avengers'tan sonra en çok Iron Man serisini başarılı buluyorum.

"Yoksa her şey ben olmadığım zaman, benim olmadığım yerlerde mi oluyordu?"
Yusuf Atılgan - "Aylak Adam"

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #5 : 11 Mayıs 2013, 22:20:16 »
Gerçi bu filmi daha izlemedim ama Avengers'ın da Iron Man'in de başarısı Robert Downey Jr.'a aittir benim gözümde. Iron Man filmlerden önce her daim Batman çakması bir karakterdi benim için, ne zaman ki bu adam oynadı Iron Man'i o zaman gerçekten bir kişiliğe büründü. Şu ana kadar iyi senaryolu bir Marvel filmi izlemedim, bundan sonra da izleyeceğimi sanmıyorum açıkçası. Eğlenmelik filmlerdir benim gözümde Marvel filmleri, çok da yedinci sanat beklememek gerek diye düşünüyorum, ben şahsen beklemiyorum.
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Gurur

• *
  • 12
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Mayıs 2013, 23:23:17 »
Eğlenmelik filmlerdir benim gözümde Marvel filmleri, çok da yedinci sanat beklememek gerek diye düşünüyorum, ben şahsen beklemiyorum.

Çok doğru söylüyorsunuz. Süper kahraman filmlerinden genel olarak bir "ağırlık" beklememek gerekiyor. Genel olarak, diyorum çünkü Christoper Nolan'ın çektiği Kara Şövalye üçlemesi gibi değişik ve hatta "delice" yapımlar da mevcut. Ancak doğrusu, yine de, beklememektir tabii.
"Yoksa her şey ben olmadığım zaman, benim olmadığım yerlerde mi oluyordu?"
Yusuf Atılgan - "Aylak Adam"

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #7 : 12 Mayıs 2013, 01:01:13 »
Robert Downey Jr. olmasa bu seriyi izler miydim bilmiyorum. İyi ki o oynadı ve bir süre olsun sıkıcı dünyamdan sıyrılıp hiçbir şey düşünmeden eğlenceli filmler izlemiş oldum. Ben bu seriye bu gözle baktığım için her zaman eğlenmişimdir; bu film de eğlenceli, hızlı ve gösterişliydi. Senaryoya fazla takılmadan, beyaz perdede dönen, uçuşan, patlayan nesneleri ve kişileri izlerseniz sorun yok; ama birazcık durup düşününce senaryonun çok kötü olduğunu hemen görüyorsunuz. İzleyicinin zekasını yüceltmeyen bir öyküsü vardı filmin; lunaparkta hissettiğimiz keyif gibi, şu 5D filmlere gittiğimizde yaşadığımız kısa süreli görsel haz gibi gelip geçici bir his yaratıyor film.

Karakteri umutsuzluğa sürükleyerek, onu çaresiz kılıp insana daha çok yaklaştıracaklarını düşünmüş olmalılar; bu iyi işleyen bir senaryoda geçerlidir tabi ve film kişisinin içini doldurur ve onu daha gerçek kılar; ama bu filmde Iron Man'in içi öyle boşaltılmış ki o teknoloji harikası posasını izlemek bile sıkıcı oldu bazen. Serinin en salak Tony Stark'ı ile karşı karşıyaydık bu filmde. Yaptığı salaklıkları bağladıkları travma da gerçekçi olmadığı için iyice sinir bozucu oldu.

Yaratıcılıktan yoksun bir öyküsü vardı filmin: Aşağılandığı için öç alan karakterler, Amerika'ya kafa tutan doğulu terörist, dibe vuran baş kişi, aşka verilen karikatür değer, zıvanadan çıkan bilim insanları, baş kişiye büyük yardımları olan küçük film kişileri vs.

İyi dedim, kötü dedim, ne dedim? Senaryoyu umursamazsanız eğlenirsiniz, aksi halde sinir bozucu olabilir. Transformers serisini izlerkenki hisssettiklerimi duydum ben film boyunca: Bolca metal, parlak ve güçlü metaller ama içi boş; bunca ses de oradan geliyor.