Kayıt Ol

Inception | Başlangıç (2010)

Çevrimdışı Annabeth

• *
  • 5
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Inception | Başlangıç (2010)
« Yanıtla #45 : 05 Ağustos 2012, 14:56:46 »
filmle ilgili anlamadığım çok şey var biri yardımcı olursa çok iyi olur;
Spoiler: Göster
Genel olarak beğensemde filmde anlayamadığım pek çok nokta vardı şöyleki;
1.Totem kişiye özel diyolardı ama o totem mal'ın totemiydi ve hatırlarsanız filmin en son sahnesinde saito totemi eline alıyordu. ee bu totemin gerçekçiliğini nasıl anlıcaz?
2. şu fischer uçakta uyandığı zaman bi gariplik olduğunu nasıl farketmedi. sonuçta rüyasındaki insanlarla aynı uçaktaydı. rüyasına girmiş olabiliceklerini nasıl düşünmedi mal mı bu adam ?
3. Mal ve Cobb limboya düştüklerinde tren raylarına yatıp ölmeyi bekliyolardı. ee madem bu şekilde ölebiliyodunuz neden bunca yıl orda durdunuz ? limboya düşünce bişey hatırlamıyoruz diyolardı ee bunlar herbişeyi hatırlıyodu?ve bi ara yaşlandılar sonra genç oldular felan orasıda ayrı bi karışıklık:/
4. Saito limboda bu kadar yaşlanmışken. Cobb niye gençti ? ve limboya düşen bişey hatırlamıyosa cobb limbodayken nasıl bişeyler hatırlıyodu. ayrıca zaten saito'nun ölüceği belliydi neden onu sürekli alt katmanlara sürüklediler ?
5. Madem Eames başkalarının kılığına girebiliyodu o zaman Fischer'ın babasının kılığına girseydi bu kadar uğraşmasalardı?
6. ve cobb'un bilinçaltından karısı gelip rüyayı sabote etmeye çalışıyodu. ee niye başkalarının bilinçaltındakilerde rüyaya dahil olmuyolardı?
daha o kadar çok şey çıkartabilirimki ama şuanda bunlar aklıma geldi.. bunları biri bana açıklarsa gerçekten sevinirim..

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 17 Ağustos 2012, 20:40:07 »
Ben Leonardo Di Caprio'nun bu filmdeki performansıyla birlikte ilk oscarını alır diye umuyordum maalesef olmadı ama bir gün mutlaka oscarı kucaklıyacağını düşünüyorum.
-Belki Martin Scorsese'nin yöneteceği film olan The Wolf of Wall Street'le bu şansızlığa son verebilir.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #47 : 25 Eylül 2012, 20:27:34 »
Son yıllarda izlediğim en iyi filmler arasındadır Inception.  Christopher Nolan'ın hem senaryosunu yazdığı hem de yönettiği muazzam bir film. O son sahnedeki topacın tekleyip teklemediğini ve final sahnesinin rüya mı, gerçek mi olduğunu halen daha bilmiyorum mesela. İşte film dediğin budur. Akılda soru işaretleri bırakmalı, düşündürmeli.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 25 Eylül 2012, 20:31:55 »
Bayılıp tekrar tekrar seyrettiği bir filmdir gayet güzel.Alıp izlemenizi tavsiye ederim ( izlemeyenler için).

Çevrimdışı Acmert

• **
  • 268
  • Rom: 24
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 25 Eylül 2012, 22:02:09 »
Christopher Nolan'ın Batman'den daha önce izlediğim filmidir. Batman hiç ilgimi çekmemişti fakat Inception'un yönetmeninin filmi olduğunu öğrenince izlemiştim. Bir nevi Inception sayesinde Batman sever oldum. :)

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #50 : 11 Mayıs 2013, 18:52:20 »
Herşey çok güzel, überdi ama ben burdan sevgili Nolan'a seslenmek istiyorum!

Bütün o senaryo, herşey muhteşem, her an ayrı bir mindfuck yaşadım ama o son sahne nedir, bu kadar basit bitirilir miydi böyle bir film! Tamam saygı duydum, seçimi izleyiciye bırakmışsın, sorgulatıyorsun, en güzelini yapmışsın ama bu kadar basit mi yapılırdı bu! İki saat boyunca hop oturup hop kalktım, yaşını başını almış bir babaanne edasıyla uyanırlarsa vallahi alkışlayacağım diye ellerimi hazırda tuttum hep. Sonra noldu sen sahneyi bir saniye önce kestin, biz muallakta kaldık. Böyle mi anlatılırdı bu, tamam klasik film hamlesini yapmışsın, eğer bir sahnede bir silah varsa o mutlaka patlar, ama bu kadar basit de patlamamalıydı gibime geliyor. Yine de Nolan'sın sen, saygım sonsuz.
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 18 Mayıs 2013, 20:18:12 »
Bütün o senaryo, herşey muhteşem, her an ayrı bir mindfuck yaşadım ama o son sahne nedir, bu kadar basit bitirilir miydi böyle bir film! Tamam saygı duydum, seçimi izleyiciye bırakmışsın, sorgulatıyorsun, en güzelini yapmışsın ama bu kadar basit mi yapılırdı bu! İki saat boyunca hop oturup hop kalktım, yaşını başını almış bir babaanne edasıyla uyanırlarsa vallahi alkışlayacağım diye ellerimi hazırda tuttum hep. Sonra noldu sen sahneyi bir saniye önce kestin, biz muallakta kaldık. Böyle mi anlatılırdı bu, tamam klasik film hamlesini yapmışsın, eğer bir sahnede bir silah varsa o mutlaka patlar, ama bu kadar basit de patlamamalıydı gibime geliyor. Yine de Nolan'sın sen, saygım sonsuz.

O kadar da açıkta kalmadı aslında ya. Çok dikkatli izleyenlerin fark etmesi için koyulmuş klasik bir Nolan hamlesiydi. Şöyle oluyor olay: Gerçek yaşamdayken Cobb'un sol yüzük parmağında yüzük yok, çünkü karısı ölü. Rüya durumunda ise hala evli oldukları için hep parmağında yüzük var. Son sahnede ise parmağında yüzük yok.

Bildiğimiz Nolan deyip geçiştirmiştim ben filmden sonra, ama filmleri bu kadar dikkatli izleyenlerin olması gerçekten ilginç. Gönül vermişler bu işe.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #52 : 18 Mayıs 2013, 20:25:31 »
Bütün sözlerimi geri alıp Nolan'a şapka çıkarıyorum.  :blink
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...