Kayıt Ol

Inception | Başlangıç (2010)

Çevrimdışı Victoria

• **
  • 316
  • Rom: 3
  • Peynir!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Inception | Başlangıç (2010)
« Yanıtla #15 : 13 Ağustos 2010, 14:50:06 »
Sinemaya gitmeyi seven birisi olarak, en kısa zamanda gidip izliycem. Yorumlara bakılırsa izleyenlerin hepsi beyenmiş. Ee tabi işin içinde  Leonardo DiCaprio var.
Spoiler: Göster

''I do not suffer from insanity, I enjoy every minute of it."
- Edgar Allan Poe

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 15 Ağustos 2010, 02:41:38 »
"Topaç" hakkında;

"Sonunda düştü mü ?" sorusundan daha çok "Rüyalarda neden düşmüyor?" sorusuna takıldım ben. Yani bu topaç, rüya mı gerçek mi ayırt edemediğinde kullandığı bir obje sonuçta. Eğer rüyada olduğunu anlayamayacak kadar inanmış ve kabullenmişsen o rüyayı, bir gerçek olarak görüyorsan, beyin o topaçı sabit turuyormuş gibi göstermek yerine düşürmez mi?
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 15 Ağustos 2010, 11:46:41 »
"Topaç" hakkında;

"Sonunda düştü mü ?" sorusundan daha çok "Rüyalarda neden düşmüyor?" sorusuna takıldım ben. Yani bu topaç, rüya mı gerçek mi ayırt edemediğinde kullandığı bir obje sonuçta. Eğer rüyada olduğunu anlayamayacak kadar inanmış ve kabullenmişsen o rüyayı, bir gerçek olarak görüyorsan, beyin o topaçı sabit turuyormuş gibi göstermek yerine düşürmez mi?

Laughing Madcap bilmiyorum yatağında yatarken ya da uzanırken hiç dalmaya başladığında kendini bir salıncakta hayal ettin mi. Muhtemelen etmişsindir Bu salıncağı bir süre sonra kontrol etmek çok zor hale gelir. Salıncak hiç durmaz. Sürekli aynı hızda sallanırsınız. Nolan'ın böyle bir şey düşündüğünü sanıyorum.
try again fail again fail better

Çevrimdışı alper

• **
  • 143
  • Rom: 10
  • don't let'em tie you to the stake :P
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 22 Ağustos 2010, 21:39:57 »
Topaç hakkında;

Bu topaç, Mal'ın totemi değil mi, onun düşüp düşmemesine bakarak Cobb rüyada mı değil mi anlayabiliyor muyuz ? Bildiğim kadarıyla herkesin totemi kendisine özeldi, sonradan kendi totemi olarak benimsemiş olsa da orada bir belirsizlik var. Sonuç olarak, topaç düşse bile ben o kısmı rüya olarak düşünüyorum... Ama bir kere izleyerek tahmin edilecek bir son değil bu filmdeki.

İkinci defa izlemenin faydası, sonu az çok bilinen filmin, giriş ve gelişmelerindeki ilk izleyişimizde farketmediğimiz sahnelere çok daha fazla dikkat vermemizdir.

Bu filmde de nasıl bitecek merakıyla izleyen çoğu kişinin ara sahneleri kaçırdığı aşikar. Sınavdan çıkıp da cevap kağıdını gördükten sonra "tekrar sınava girsem kesin yüz alırım ağbi" olayı yani.

• **
  • 89
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 09 Eylül 2010, 13:28:28 »
İzledim, beğendim.
Spoiler:
Ama beklentilerim çok daha değişikti. Bilmiyorum yani daha değişik bir dünya hayal etmiştim kafamda. Konu süper, olay süper ama anlatım biraz yetersiz kalmıştı bence.
Bunlara rağmen efektlere bayıldım. Çok muhteşemdi patlama ve 2.kat rüyada yer çekimsiz ortamın efektleri falan. Bir şey soracağım anlamadım,2. kat rüyada yerçekimi yoktu ya kamyonet düşerken neden 3.kattakinde vardı?
Bir de bir film daha vardı "Public Enemies" diye orda da  Marion Cotillard(Mal) oynuyordu ve şu zamanın yaklaştığını anlamak için dinledikleri müzik orda da önemli bir sahnede çalıyordu ve o şarkı fransız bir kadının -ismini hatırlamıyorum şuan- Marion Cotillard bu fransız kadını canlandırdığı bir filmle oscar almıştı. Raslantı değil bence.

Edit: Özür dilerim yanlış anlaşılma için daha önce yorumları okumuştum ve seninde aynı soruyu sorduğunu biliyorum sayın Malkavian ama demek ki anlamamışım, o cevap bana yeterli olmamış ki bir daha soruyorum.

Edit2: Edith Piaf'mış kadının adı.
Spoiler:
Ekşi sözlükte okudum Dom'un rüya sahnelerinde parmağında yüzük oluyormuş sadece ve son sahnede de yoktu yüzük. Ve o çocukları son sahnede farklı ondan önceki sahnelerde farklı çocuklar oynamış. Yani gerçekti heralde yahu dedirttiriyor.
Ama bir şey daha var çocuklar son sahnede de hep Dom'un onları son gördüğü şekilde duruyorlardı yine. Bilemiyorum.
+ +

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 09 Eylül 2010, 14:23:55 »
Bu yazdığın herşeyi gizlesen fena olmayacak ciddi bir biçimde spoiler vermişsin çünkü. Bir de senden önce de sana benzer yorumlar yapılmış bu başlık altında onlara da göz atarsan sevinirim mesajlarını atmadan önce.

Çevrimdışı Victoria

• **
  • 316
  • Rom: 3
  • Peynir!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Inception
« Yanıtla #21 : 22 Eylül 2010, 14:45:49 »
Inception güzel bir filmdi. Rüyalar harikaydı. Bir ara çok korktum. Böyle bir şey gerçekten olur mu diye.
Bu filme sırf Leonardo Di Caprio için gittim.

''I do not suffer from insanity, I enjoy every minute of it."
- Edgar Allan Poe

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #22 : 11 Ekim 2010, 16:56:01 »
Hayatımda izlediğim en muhteşem, akıcı, anlatımı net ve rahat filmlerden bir tanesi.
Yönetmen Nolan olduktan sonra zaten eleştirilecek çok fazla yanı da kalmıyor filmin. Günümüzde eleştirdi,ğimiz studyo hollywood'unun dibine vurmuş bir film lakin bu yapaylığı senaryosu ile beslemiş olduğunu düşünmekteyim. Oldukça farklı bir senaryo ve anlatımla karşımıza çıkmış bu sefer Nolan. İnsandaki film izleme şevkini yeniden uyandırıyor. Filmi bu kada başarılı kılan bir diğer etmen de müzikleri ve Hans Zimmer imzası tabi ki.

Ayrıca oyuncuları da oldukça başarılı bir şekilde seçilmiş. Tek Şikayetim Ellen Page. Kızın minyon yapısı sebebiyle lise öğrencisi gibi kaldığını düşünüyorum. Yerine bir Emma Watson bile daha iyi giderdi şahsımca. Emma fantastik fimlere alışık bir mizaca sahip olduğu için yüz hatları ve verdiği tepkiler ile filmin ritmine daha iyi ayak uydurabilirdi.

Leonardo Dicaprio da bir kez daha safi Titanic ile ünlenmiş bir babyface olmadığını kanıtlamış bu filmde.
O değil de Joseph-Gordon Levitt ne ara bu kadar büyüdü? En son 10 things I hate about you filmindeki liseli olarak kalmıştı gözümde.

Yüksek dozda spoiler içerir!

Filmin sonundaki tartışma kısmına gelirsek; Cobb hala rüyada mıydı yoksa gerçekten çocuklarına kavuştu mu? Bunu şu şekilde çözümseyebiliyorsunuz.

Dikkat ederseniz Dom Cobb'un rüyalarında sol yüzük parmağında alyansı var. Lakin gerçek hayatta yüzüğü yok. Uçak ve havaalanı sahnesinden sonra da dikkatli bir şekilde incelerseniz yüzüğü yok. Yani bu Cobb'uın gerçekten de çocuklarına ulaştığını gösteriyor.

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #23 : 22 Ekim 2010, 00:27:44 »
Bu arada Türkçe yayınlanan internet sitesi de pek hoş olmuş...
İçerisinde duvar kağıtları ve ekran koruyucu bulabilirsiniz.
Bknz bir örnek;

http://wwws.tr.warnerbros.com/inception/mainsite/img/wallpapers/1920x1200_00_OneSheet.jpg
http://wwws.tr.warnerbros.com/inception/mainsite/img/wallpapers/1920x1200_11_limbo.jpg

Site adresi; http://wwws.tr.warnerbros.com/inception/mainsite/

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Sanora

• *
  • 24
    • Profili Görüntüle
    • Napaolis Edebiyat
« Yanıtla #25 : 30 Ekim 2010, 21:06:46 »
Uzun zamandır izlediğim değil, şu ana kadar izlediğim en iyi filmdi. Yeni bir filme bu kadar sarılmak ve çabucak karar vermek istemezdim ama, öyle. :D

Zaten Lotr3, Matrix ve Esaretin Bedeliyle paylaşıyor birinciliği.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #26 : 13 Kasım 2010, 15:52:33 »
7 Aralık'ta DVD'si geliyor.
Heyecanla beklemekteyim.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 18 Aralık 2010, 21:32:26 »
Yeryüzünde insanlar ikiye ayrılır; Inception'u izleyenler ve Inception'u izlemeyenler. An itibariyle bende izleyenler kısmına geçmiş bulunmaktayım. Benden önce epey yazılıp çizildiği için uzun uzun yorum yapmayacağım sadece ufak bir spoiler ile işi bitireceğim.

Filmin sonunda cast geçtikten sonra topaçın düşme sesi geliyormuş. En azından 2 kere izlediği ve ikinci defa sinemaya sırf bu yüzden gittiğini savunan ev arkadaşım böyle diyor.

Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #28 : 18 Aralık 2010, 22:09:47 »
Ben de dün izledim de, topaç dönüyodu en son. Ne oldu harbiden? Dur tekrar açıp bakayım sonuna... :)
May the force, be with you.

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 18 Aralık 2010, 22:22:58 »
Topaç diye bir şey yapmışlar, dönüyoor, dönüyoor, dönüyoor..
#rekt