Kayıt Ol

Kane Günceleri

Çevrimdışı Artemis

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kane Günceleri
« Yanıtla #60 : 13 Haziran 2011, 11:02:45 »
Çıktı Bende var okuyorum  :) ;) :D ;D

Sesli harfleri kullanalım.

Çevrimdışı kara sihirbaz

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 05 Temmuz 2011, 22:02:45 »
Ben rick riordan'ın tüm kitaplarını alıp okudum bende ateş tahtı bile var hepsini seri yaptım olimpos kahramanarı 2. kitap ı merakla bekliyorum .Ve kurtadama söylemek istediğim birşey var. Bende senin gibi kitap kurduyum hatta tüm percy jackson serisinin her bir kitabını 2 günde bitirdim. Artı rick rıordan'ın Kane Günceleri serisini beğenmediyseniz sizi okumaya zorlayan yok!! Bence onun her türlü kitabı birbirinden güzel. Acaba Kane güncelerinin 3. kitabı ve olimpos kahramları ne zaman çıkıcak? Bunu merakla tüm yetkililere soruyorum.Ve cevabını bekliyorum. Birde ben sürekli kitapçıya gitmiyorum DR'nin internet adresine üyeyim. Ordan sipariş ediyorum... :xD[roll][/roll]

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #62 : 17 Ağustos 2011, 03:07:40 »
Ben rick riordan'ın tüm kitaplarını alıp okudum bende ateş tahtı bile var hepsini seri yaptım olimpos kahramanarı 2. kitap ı merakla bekliyorum .Ve kurtadama söylemek istediğim birşey var. Bende senin gibi kitap kurduyum hatta tüm percy jackson serisinin her bir kitabını 2 günde bitirdim. Artı rick rıordan'ın Kane Günceleri serisini beğenmediyseniz sizi okumaya zorlayan yok!! Bence onun her türlü kitabı birbirinden güzel. Acaba Kane güncelerinin 3. kitabı ve olimpos kahramları ne zaman çıkıcak? Bunu merakla tüm yetkililere soruyorum.Ve cevabını bekliyorum. Birde ben sürekli kitapçıya gitmiyorum DR'nin internet adresine üyeyim. Ordan sipariş ediyorum... :xD[roll][/roll]
Arkadaşım Kayıp Kahraman'ın devam kitabının ne zaman çıkacağı kitabın arkasında yazıyor. Ve Kitaplar zaten senede bir kez düzenli olarak çıkıyor.
Herneyse ben de aldım ve okudum efendim. Kitap Kırmızı Piramit'e göre bayağı inceydi ama tatmin ediciydi. Ya bir şey soracağım, Ra'nın sözlerinden bir şey anlayan varsa lütfen söylesin, kafa patlatıp duruyorum ama hiçbir şey anlamıyorum...
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 26 Ağustos 2011, 19:38:25 »
Vaşaklar hasta. Meali: Walt hasta.Ra büyük ihtimalle onu iyileştirecek daha sonra.
Zebraları severim. Meali: Zia'yı severim. Zia aynı anda hem ateş büyücüsü olacak hem de güneş tanrısının yolunu izleyecek sanırım. Ben öyle yorumladım en azından.

Not: Teorilerimin arasında Ra'nın Walt'u taşıyıcı beden olarak kullanacağı da var ;D )

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #64 : 31 Ağustos 2011, 17:06:28 »
Haklı olabilirsin ancak önce Ra'nın iyileşmesi gerekiyor, hala bunak. Nasıl iyileşecek acaba
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı mert

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 30 Eylül 2011, 21:35:55 »
yeni bir seri arıyordum başlamak için eleştiriler gayet olumlu başlamak için ideal :D
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #66 : 30 Eylül 2011, 23:33:56 »
Kane güncelerine biraz baktım Edebiyat anlamında hiç bir şey göremedim. Tamamıyla basit cümlelerden oluşturulmuş. Doğru kurgusu sağlam ama bunun kitabı bir klasik yapmaya yeteceğinin sanmıyorum. Bundan 25 yıl sonra adı bile anılmayacak kitaplar arasında.

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 01 Ekim 2011, 00:07:14 »
Kane güncelerine biraz baktım Edebiyat anlamında hiç bir şey göremedim. Tamamıyla basit cümlelerden oluşturulmuş. Doğru kurgusu sağlam ama bunun kitabı bir klasik yapmaya yeteceğinin sanmıyorum. Bundan 25 yıl sonra adı bile anılmayacak kitaplar arasında.
Evet bu konuda sana katılıyorum ama seriyi sonuna kadar okumayı düşünüyorum. Dili basit ve akıcı olduğunda hemen adapte olabiliyorsun ve sürükleyebiliyor. Onun için vakit geçirecek iyi bir yol diye düşünüyorum.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 01 Ekim 2011, 00:50:01 »

Kane Günceleri zaten böyle bir amaç güdebilecek bir kitap değil. Seri biraz alt yaşların da ilgisini çekebilmek amaçlı sahip olabileceği bazı özelliklerinden feragat etmiş denebilir. Ama Demigod'un dediği gibi güzel ve okunabilir bir kitap. Percy Jackson'un başarısının verdiği güvenle de biraz yazılmış aslında.

Çevrimdışı Sonsuzluk_Büyücüsü

• *
  • 2
  • Percy Jackson&Olimposlular Fan Club<3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 01 Ekim 2011, 20:04:07 »
ay bu seriye ölüyorum ya antik mısır mitolojisi falan:)
Percy Jackson ve Olimposlular'ın zaten büyüüük bir hayranıyım.
Fan Sitesine'de üyeyim.Çok süper bir seri ya allahım o kadar ki ağlayacağım.
Neyse Percy Jackson ve Olimposlular'a olan hayranlığımı basit cümlelerle ifade etmek istemiyorum.
Pörsi Reyiz<3<3<3<3<3<3
not:esası percy jacksonda biz böyle diyoruz:D

Ben Kronos Ve Rhea'nın
Soyundan Gelen Bir Melezim..
Ben Yüce Tanrı Zeus'un
Kanını Taşıyan Bir Yarı-Tanrıyım..
Şimdi Benimle Uğraşmadan Önce
Son Bir Kez Daha Düşün Bakalım...

Çevrimdışı askgulduuf

• *
  • 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 19 Ocak 2012, 13:26:45 »
kara sihirbaz::
3. ve son sayı Mayıs'ta Amerika'da yayınlanacak. Yazar bitirdiğini söylüyor ama adını vermiyormuş. Adında önemli bir şey saklı.. :) :D

Kane Günceleri zaten böyle bir amaç güdebilecek bir kitap değil. Seri biraz alt yaşların da ilgisini çekebilmek amaçlı sahip olabileceği bazı özelliklerinden feragat etmiş denebilir. Ama Demigod'un dediği gibi güzel ve okunabilir bir kitap. Percy Jackson'un başarısının verdiği güvenle de biraz yazılmış aslında.

Hepinize de katılıyorum ama her okuduğun kitapta uzun ve klasik cümleler arayacaksan işin var.. Beğenilen bir kitap. Kurgu sağlam. Ayrıca yazardan da böyle bir şey beklenmez zaten, katılıyorum. Diğer kitaplarını da okuduysanız ne demek istediğimi anlıyorsunuzdur.

Biraz aptal ve karmaşık yazdım ama.. :D  ;D

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 19 Ocak 2012, 13:45:57 »
3. kitabın adı Serpent's Shadow. 1 Mayıs 2012 tarihinde Amerika'da yayınlanacak. Ön okuma yayınlanlandı.

Türkçesi aşağıda Ancak çevirinin güvenilirliğinde emin değilim.
http://tr-tr.facebook.com/notes/kane-g%C3%BCnceleri/kane-g%C3%BCnceleri-3-yilanin-g%C3%B6lgesi-%C3%B6n-okuma/357017197647330

Orijinal dilinde okumak isteyenlere:
http://disney.go.com/disneybooks/kane-chronicles-the-serpents-shadow-chap1/

@askgulduuf
Sitemizde "Değiştir" butonu mevcuttur. Art arda iki mesaj atmak yerine söylemek istediklerinizi bu buton sayesinde ilk mesajınıza ekleyebilirsiz ki daha hoş olur.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı askgulduuf

• *
  • 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 19 Ocak 2012, 14:04:03 »
Teşekkür ederim ;D

Kapak harika..

Ayrıca ön okumayı okudum da, bu sefer Sadie'nin başlaması garibime gitti. Hep Carter başlardı.. :D

Bir de, acaba ne zaman Türkiye'ye geleceği hakkında bilgisi olan var mı??

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 19 Ocak 2012, 17:35:09 »
Türkiye'ye gelişi çok da uzun sürmez. Neptün'ün Oğlu, Amerika çıkışından 22 gün sonra türkiye'ye gelmişti. Bu konuda Doğan Egmont gerçekten başarılı.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
"Yılanın Gölgesi"ne Hazırlanın!
« Yanıtla #74 : 21 Mayıs 2012, 18:22:54 »

"Percy Jackson ve Olimposlular" ile çoksatanlar listelerini altüst eden Rick Riordan'ın yeni serisi "Kane Günceleri"nde sona ulaşıyoruz! Serinin üçüncü kitabı "Yılanın Gölgesi" Amerika'daki baskısından yalnızca 10 gün sonra biz Türk okurlarıyla buluşacak! Özverilerinden ötürü Doğan Egmont'a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Alıntı
"Çok satan Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinin yazarı Rick Riordan, Kane Günceleri'nin son kitabı Yılanın Gölgesi'nde bizi yeni karakterlerle tanıştırıp unutulmaz bir seriyi daha tamamlıyor."

Belgin Selen Haktanır'ın çevirdiği ve Sinem Çelebioğlu'nun editörlüğünü üstlendiği kitabın detaylı tanıtım ve künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.