Kayıt Ol

Okuyucular merak etti, Kayıp Rıhtım sordu ve yayınevleri cevapladı!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle

Fuar öncesi başlatmış olduğumuz, Okuyucular merak ediyor, Kayıp Rıhtım soruyor! kampanyasının nihayet sonuna gelmiş bulunuyoruz. Sorular soruldu, cevaplar alındı, düzenlendi ve sizler için hazır hale getirildi!

İlk olarak buradan tüm okurlarımıza can-ı gönülden teşekkür ediyoruz. Böylesi bir projeye yoğun ilgi gösterip bizleri fazla fazla sorularla fuara göndermeleri inanılmaz bir his ve yayıncılar açısından da yepyeni bir deneyim olmuş oldu! Eh, herhalde bu geleneğimiz diğer fuarlarda da sürecek gibi…

Aynı sorulardan çok fazla sorulması ve anomim olarak gelen sorularla beraber karmaşıklığa yol açmamak adına birer röportaj havası vererek düzenlemelerimizi yaptık. İsimlerini, nicklerini ya da yaşadıkları şehir ile birlikte sadece adlarını vermiş olan okurlarımızı projenin sonunda belirttik. Pek tabii isimlerini vermek istemeyen okurlarımızda bulunmakla beraber oldukça güzel ve keyifli bir katılım yaşandığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bunlarla birlikte kendilerine ulaşamadığımız üç yayınevi oldu. Fakat bunların da cevaplarını ergeç alıp ekleyecek ve yine bu başlıktan güncelleme olarak duyuracağız.

Şimdi de projeye ulaşmak ve soruların cevaplarını okumak için BURAYA tıklayın!

Umuyoruz yazının sonunda beklediğiniz olumlu cevapları almış olursunuz. Katılımcı arkadaşlara bir kez daha teşekkürler. İyi okumalar!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Artemis'in "hayır"ları sinirimi tepeme çıkardı. Ayıptır diyorum başka da bir şey demiyorum. Halbuki Warcraft'a devam etseler, bir de araya Starcraft'ın kitaplarını ekleseler fena mı olurdu?!

İthaki yayınlarını ise can-ı gönülden tebrik ediyorum. Saygı duyduğum bir yayıneviydi ve bu saygımın boşa gitmediğini görmüş oldum.

Her neyse, gerçekten güzel bir röportaj olmuş. Yayınevleri kaçamak cevaplar vermeye çalışsa da eminim bunca okurun soruları karşısında hayli ter döktüler :D.

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
Artemis artık genel olarak Alacakaranlık Trolllerine yönelik kitaplar basacak sanırım. :D

Altıkırkbeş'in çıkaracağı "dehşet bi seri"yi merak ettim doğrusu. Sandman'ın bulamadığımız kitapları yeniden basılsa güzel olurdu.

Çok güzel bir röportaj olmuş. :)

Çevrimdışı May Day

• *
  • 34
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
çok teşekkür. büyük emek harcamışsınız.
harry potter
talihsiz serüvenler dizisi
orta dünya
star wars (film)

Çevrimdışı Bars Elsa

• **
  • 318
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Artemis yayınları'nın cevapları beni de gerçekten çok bozdu. Türkiye'deki bir çok yayınevinin zaten, kitaplara ve yazarlara olan ticari bakışı biliniyor. Ayrıca, başka bir platformda açılan bir konu üzerine bir arkadaşımın annesinin yazdığı kitabı, bir çok yayın evinin reddetmesi üzerine -gerekçeleri, "bu konu burada tutmaz yaa..." - üzerine kitabını İngilizceye çevirerek -ya da tercüman aracılığıyla hatırlamıyorum- Amerika'daki bir yayınevine gönderip olumlu yanıt vermeleri yetmezmiş gibi neredeyse her hafta telefonla iletişime geçerek kitap hakkında sorular sormaları beni hiç şaşırtmadı! Bu arada buradaki yayın evleri, kitabın satışından %70-80 lere varan pay alırken oradakiler %10-15 gibi paylar alıyorlarmış.

Bazı gerçekten idealist yayınevlerini tenzih ederek yorumlarınıza sunarım...

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
Altıkırkbeşin çeviri ve dizgileri hakkında olumsuz görüşler gördüm,ithakiden ne eksiği var ki sadece çeviride birkaç kelime oynuyor,akıştada bir prpblem yok,üstelik haritada ithakiden çok çok iyi ve eser hakkındaki tanıtım ve görüşler çok içtenti,bana kalırsa ithaki insanları soymasını iyi bilen bir yayınevi.Altıkırkbeşin yeni basıcağı eserler ve Kaan Çaydamlı'nın devam edişi neşe verici."Ölümün olduğu yerde daha ciddi ne olabilir"-"...ve sancı geç saatlerde",Kişisel Toplantı Notları mıh gibi aklımdadır...
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;
Benim mahrem-i esrarım sensin.

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
Artemis cidden paraya yönelik satış yapacak sanırım - sanırım değil öyle.

Yeşim Taht ne ara çıkmış yahu? Hiç dikkatimi çekmemiş fuarda. Artık gidip kitapçıdan alacağız, Pegasus'a uğramama rağmen nasıl göremedim hayretler içindeyim. Dalgınlık herhalde.

Çok güzel olmuş Hakan Abi, seni ve soru gönderen herkesi can-ı gönülden kutluyorum ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı erato

• **
  • 53
    • Profili Görüntüle
Artemis'in "hayır"ları sinirimi tepeme çıkardı. Ayıptır diyorum başka da bir şey demiyorum. Halbuki Warcraft'a devam etseler, bir de araya Starcraft'ın kitaplarını ekleseler fena mı olurdu?!

Warcraft'a devam edip araya Starcraft ekleyemezler çünkü bu kitaplar çok yakında "başka" bir yayınevinden çıkacak. Ooops, çok mu belli ettim kendimi?  ;)

Onun dışında KR ekibini tebrik ediyorum, gerçekten çok güzel bir fikri harikulade bir şekilde gerçeğe dönüştürdüler.  :)

Çevrimdışı Larien

• **
  • 133
  • Söyle dost..
    • Profili Görüntüle
KR ekibine teşekkür ediyorum. Verilen cevapların çoğu olumlu olsa da Laika'nın frp kitapları hakkındaki cevabı beni üzdü. Keşke yenilerini çıkarsalar da biz de oyunlarımıza geri dönebilsek...
Why, the Past should ever be forgot?

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar hepinize ilginiz için ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Sizin sayenizde oluşagelmiş bir proje sonuçta bu.

Ayrıca Kabalcı Yayınları'da sorularımıza cevap verdi. Hem de ikisine de olumlu bir şekilde! Bonus olarak bir haber daha aldık. Konuya bekliyoruz...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Kharas

• **
  • 53
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Kayıp Rıhtım'ın emektar ekibine teşekkürler. Gerçetekn oldukça emek veren, çabalayan ve ortaya çıkardıkları hep tatmin edici olan çalışmalara imza atıyorsunuz.

Kayıp Rıhtım yapacağını yapmış da yayınevleri sinir katsayımı zorluyor. Bu okuyuculardan para kazanıyorlar, bu okuyuculara hizmet ediyorlar. Nerdesin Laika? Ne bu suskunluk? Drizzt kitapları dışında da bir şeyler yapsanız diyorum hani. Artemis, helal. Sana verdiğim paraya yazıklar olsun. Popülerist kültürün peşinden gideceğini bilseydim bir kuruş vermezdim.
İthaki'den hala umutluyum, Metis ise yuvarlak cevaplar vermiş bir yorum yapamıyorum. Cevap vermeye "tenezzül eden" ve okuyucusunun farkında olan tüm yayınevlerine teşekkürler.

Çevrimdışı jacobnessie

• **
  • 56
    • Profili Görüntüle
Gerçekten çok büyük emek.
Çok teşekkür ediyorum/z.Meraklarımızı giderdik sayenizde. :)

Love of mine, some day you will die 
But I'll be close behind
I'll follow you into the dark 

No blinding light or tunnels to gates of white
Just our hands clasped so tight
Waiting for the hint of a spark 

I Will Follow You Into The Dark. <3