Kayıt Ol

Mars’ta insana benzeyen şaşırtan ‘cisim’

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
  Spirit adlı uzay aracının Mars’tan 4 yıl önce geçtiği fotoğrafta ilginç bir detay keşfedildi. Uzmanları şaşırtan fotoğrafta kızıl gezegende ilk kez insana benzeyen hareketsiz bir “cisim'' görülüyor.
      Bazılarına göre bu evrende yalnız olmadığımızın bir kanıtı, bazılarına göre ise garip bir kaya oluşumu. Çin’de bir internet sitesinde yayınlandıktan sonra sanal alemde hızla yayılan fotoğraf Mars’ta hayat olduğunu iddia edenleri heyecanlandırdı.
      Spirit’in 4 yıl önce uzaydan gönderdiği fotoğraflarda Mars’ta hiçbir hayat izine rastlanmamış ve fotoğraflar bilimadamlarında hayal kırıklığına neden olmuştu.
      Fakat Spirit’in geçtiği fotoğrafları inceleyen araştırmacılar, daha önce gözden kaçan bir detayı farketti. Görüntülerde aşağı doğru yürüyen bir “uzaylı''yı andıran cisim tespit edildi.
      Fotoğrafların yarattığı heyecana karşın bir kaya oluşumunun görüntüsü olabileceği yönünde iddialar bulunuyor.
      Mars’a şimdiye kadar içerisinde insan bulunan bir uzay aracı gönderilemedi ve Spirit gibi araçlar kızıl gezegenden görüntü ve fotoğraf geçti.

Fotoğraflar İçin Tıklayınız

amaniiii harbi insan gibi duruyo buuu elini dizine atmış bildiğin insan  :o  :o  :o
she's back!!

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mars’ta insana benzeyen şaşırtan ‘cisim’
« Yanıtla #1 : 23 Ocak 2008, 10:03:43 »
benim düşüncem şu marsta su bulundu.Su bulunan yerde oksijen vardır.Oksijen olan yerde hayat vardır..Neden olmasın ki?:S

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Ocak 2008, 10:07:29 »
olur walla niye olmasın belkide o gerçekten bi insandı yada insanımsı bişidi bizim dünyanın halini bildiğinden kıpırdarsa insanların oraya tasınmasını sağlıyacağını düşünüp bütün bi gün öle durmuştur garibim
she's back!!

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Ocak 2008, 10:11:55 »
Dimi orda mutlu mesut yaşıyor :D

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #4 : 23 Ocak 2008, 10:26:11 »
benim düşüncem şu marsta su bulundu.Su bulunan yerde oksijen vardır.Oksijen olan yerde hayat vardır..Neden olmasın ki?:S
su bulmuş olabilirler tabi birşey demiyorum ama oksijen olsaydı zaten bunu rahatlıkla tespit edebilirlerdi o yüzden bu hipotez biraz sallantıda olur:P

*bence gerçek olma ihtimali çok yüksek ama yaşamama ihtimali de çok yüksek :P belki oradaki kayaların gölgeside olabilir[mesela]
tabi bu söylediğimin doğru olma ihtimali orada canlı bulunması ihtimaliyle eşit :P

yine de canlıların olması güzel tabi :P Belki tanıdık falan çıkar :P

too much sugar 
tb

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Ocak 2008, 10:40:41 »
hehehe benim eş dost orda siz bilmionuz eski kocamı oraya ışınladım :P belki orda oturan benm ex kocadır beni bekliodur muhahaha :D :D
she's back!!

Çevrimdışı LinkinLady

• **
  • 258
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Ocak 2008, 10:41:45 »
Bence insan değildir, bir kere insan yüzüne benzeyen kaya bulmuşlarlardı(marsta mıydı, nerdeydi unuttum). Hem insan olsa bile niye öyle bir pozisyonda dursun ki? Ya da belki marsta yaşayanlar insan değil de bir çeşit canlıdır, niye insan bulmaya çalışıyoruz ki?

Çevrimdışı Sophié

• 836
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #7 : 23 Ocak 2008, 10:46:44 »
hehehe benim eş dost orda siz bilmionuz eski kocamı oraya ışınladım :P belki orda oturan benm ex kocadır beni bekliodur muhahaha :D :D
aa o zaman bizim pasaport işlemlerini falan halletse de biz de gitsek orada iş imkanı da boldur şimdi :P

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 23 Ocak 2008, 16:43:24 »
su bulmuş olabilirler tabi birşey demiyorum ama oksijen olsaydı zaten bunu rahatlıkla tespit edebilirlerdi o yüzden bu hipotez biraz sallantıda olur:P

peki söler misin oksijen olmadan su nasıl olcak?

Çevrimdışı Simendifer

• **
  • 194
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Ocak 2008, 16:52:47 »
+1

Oksijen olmayan yerde su olmaz. Hepiniz biliyosunuz ki Su=2 Hidrojen 1 Oksijen:)
Lost...!

Be Aggressive...!

Çevrimdışı Sophié

• 836
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #10 : 23 Ocak 2008, 16:56:05 »
oksijen gazı ve su molekülü birbirlerinden bağımsız moleküllerdir eğer oksijen vardır dersek bu durumda atmosferde bulunan tüm gazların oradada  var olduğunu kabul etmiş olmazmıyız ??? eğer dediğin gibiyse ve bana bunu açıklayan bir bilgi sunabilrsen senden çok özür diliyorum o benim cahilliğimdir.

+1

Oksijen olmayan yerde su olmaz. Hepiniz biliyosunuz ki Su=2 Hidrojen 1 Oksijen:)

bu durumda sen orada hidrojenin de olduğunu mu söylüyorsun ???

too much sugar 
tb

Çevrimdışı nymph

• 412
  • Rom: 1
  • <3 Murtagh <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 23 Ocak 2008, 16:56:44 »
hepinizin teorileri güzelde :D keşke gerçek olsa sıkıldım ben dünyadan  :Pdeğişiklik olurdu ya mars falan  :D
kimse yaLnız kaLmak isteMez
beLki beNde sırf bu yüzdeN iNnmak istedim saNa
kimse Mutsuz oLmak istemez
biLmem ki sen sebebtiN çok yaLan söyLedin baNa..
[/u]

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 23 Ocak 2008, 17:43:56 »
Artık koca dünyada hiçbişeye inanmaz oldum şu montaj işi çıktıktan sonra ben bu fotoğrafların montaj olabileceğini düşünüyorum

Çevrimdışı brave_prens_1988

• **
  • 380
  • Rom: 2
  • dürüstlük yoksa arkadaslıgında anlamı yoktur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 23 Ocak 2008, 17:56:26 »
arkadaşlar şekil için bişi diemicem  hakkaten benzio  ama  benim düşüncem buranın  mars olduğuna inanmıyorsunuz dimi

burasının mars oldugunu düşünmüorum
8.kitaba  başladık  bilipte okumayan, okuyupta yorum yapmayan bizden değildirr :D

z anka yoldaşlıgı   FRED WEASLEY
ölüm yiyen    REGULUS  BLACK

Çevrimdışı Mithrandir

• *
  • 43
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 23 Ocak 2008, 18:42:49 »
bence 2 ihtimal var. birincisi montaj. ve ikincisi yani benm düşüncem: ya taş bunlar arkadaşlar :D