Kayıt Ol

Kafayı sıyırmadan biri şu noob a el atsın :D !

Çevrimdışı Sheldor

• *
  • 4
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar başlıkta okuduğunuz noob benim şahsen kendim yani :D Sitenizde çok dolaştım dediğim gibi acemiyim. Sitenizden tabikide çok şey kaptım, öğrendim ama hala kafama takılan ve sormak istediklerim var, yeri burasımı bilmiyorum ama bana en mantıklı burası geldi eğer yanlış yere açtıysam sorumlu ve yönetici ardaşlardan özür dilerim. Daha uzatmadan sorularıma geçeyim ben.
1) Benim ve çevremdekilerin en büyük sorunu bir hikaye veya oyun yaratmadan önce combat sistemiydi. Zar sistemiydi yani. Nasıl dövüşücez işte nasıl damage hesaplıcaz bilmiyorduk. http://www.kayiprihtim.org/forum/frp-zarlari-t6102.0.html bu linkte yazan arkadaş tekrar sağolsun azcık bir bilgim oldu ama hala nasıl hesaplıcam vs bilmiyorum.
2) Hikaye ve oyanışla ilgili sitede bir oyun logu okudum(bütün logu üşenmeden)patnfinder sistemini anlatan kısaca bir yazı vardı onu okudum. Ama hala oynayabilcek kıvamda değiliz.

Şimdi okuyanlar diyecekler bu eleman bizden ne istiyor diye? Kısaca özet geçiyim size bana kısaca sistem hakkında bilgi vercek Türkçe veya İngilizce kitap lazım. Bana pdf olarak olsun şurda şu sitede satılıyo diye yardımcı olcak birileri lazım. Yukarıdaki frp zarları yazısını yazan arkadaşın dnd ile bir yazısı var onuda okudum mesela o oyunu nereden satın alabilirim ? Duyduğuma görede piyasada oyuncunun el kitabı adı altında hemde Türkçe bir kitap varmış bunu dr veya bir siteden satın alabilirmiyim? Frp alışverişi yapabilceğim bir site varmı ?

Şimdiden uğraşacak herkese çoook teşekkür ediyor, bekliyorum....

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kafayı sıyırmadan biri şu noob a el atsın :D !
« Yanıtla #1 : 24 Mart 2011, 11:49:51 »
Öncelikle merhaba. Yazının yeri doğru efendim. Böyle önce araştırıp da sonradan yardım isteyenlere kapımız sonuna kadar açık. Msn adresim herkese açık durumda oradan eklerseniz oyun dinamiği ile ilgili detaylı bilgi verebilirim. Lakin bütün anlattıklarım Player's Handbook , DM's Guide ve Monsters Manuel kitapları olmadan havada kalır. Öncelikle bunları temin etmeniz gerekiyor. İngilizcelerini istiyorsanız pdf olarak rahatlıkla elde edebileceğiniz birçok site var [*]Hadi ama hanginiz satın alıyorsunuz ki? :)[/*]

Eğer kitapları Türkçe istiyorsanız bu kitapları netten bulmak zor. Satın almanız gerekecek. Şahsen ben kitap sayfalarını kurcalamayı da sevebiliyorum. Maliyetli ama bir kere elinize aldığınızda kalitesine hayran kalıyorsunuz gerçekten. Herhangi bir D&R veya Remzi kitap evi şubesinden kitapları sipariş edebilirsiniz.

Not: frp ye başladığımız ilk 1 sene boyucna kendi kurallarımızı yapıp oynamıştık o da mümkündür. Oyun sonuçta hayal gücüne dayalı bir sistem. Dediğim gibi kontağa geçerseniz detaylı bilgi verebilirim.

Çevrimdışı Sheldor

• *
  • 4
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Mart 2011, 17:45:56 »
Ekledim profilinizde gözüken adresi  ;D

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Mart 2011, 18:20:50 »
@Malkav, abi benim 4shared arşivini de paylaş istersen... Sana vermiştim sanırım? Çok güzel olur. Arşivin tamamını vermediysen dürt beni sana da atayım.
#rekt

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Mart 2011, 19:40:19 »
bir torrent linki önerdim 3rd Editiondan bu yana campaign settingler falan hepsi var ama hepsi D&D... Diğer kaynakları da isterse senin 4share i vereceğim zaten :)