Kayıt Ol

"Tek Yüzük"ün En Çılgın Takipçisi!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
"Tek Yüzük"ün En Çılgın Takipçisi!
« : 25 Mart 2011, 15:28:57 »

Yüzüklerin Efendisi serisinin en büyük hayranı olduğunuzu mu sanıyorsunuz? Bir daha düşünün.

David Neary (26) İrlandalı bir serbest gazeteci. Kendisi aynı zamanda tam bir Yüzüklerin Efendisi fanatiği… Bu hayranlığı ona bugüne kadar 2,000 € civarında para harcatmış. Yine de her yıl “Yüzüklerin Efendisi maratonu” düzenlemeye devam ediyor David, – Frodo hayranı dostlar için 11 saatlik bir film izleme seansı.

Alıntı
"Hobbit’i ilk kez 13 yaşında okudum." diye söze başlıyor David. "Ve ona deliler gibi aşık oldum. Onun hemen ardından ise diğer kitaplara başladım."

David'in bir hayran olarak ne gibi çılgınlıklar yaptığı, düzenlediği Yüzüklerin Efendisi Maratonu fikrinin nereden çıktığı gibi bilgilere ulaşmak için buraya buyrun.

Ve David'in onla dalga geçenlere bir cevabı var: "Dünyada Elfçe, İrlanda dilinden daha çok konuşuluyor."

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Ynt: "“Tek Yüzük"ün En Çılgın Takipçisi!
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2011, 15:37:34 »
2,000 Euro çok para değil sanki ya. 4.000TL ye denk geliyor. Star Wars için 100.000 Dolar harcayanlar kolaksiyoncular filan duymuştum. Ama kendi çapında sıkı bir fanmış orası doğru.

Çevrimdışı Finarfin

• **
  • 102
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
Ynt: "“Tek Yüzük"ün En Çılgın Takipçisi!
« Yanıtla #2 : 25 Mart 2011, 15:39:51 »
Abartılacak bir mevla harcamasada :D çok takdir ettim düzenlediği organizasyonlar ve  büyük hayranlığından ötürü :)

Uyarı: Siz mesajınızı okurken yeni bir mesaj daha gönderildi. İsterseniz gönderilen mesajı okuyun.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: "Tek Yüzük"ün En Çılgın Takipçisi!
« Yanıtla #3 : 25 Mart 2011, 18:10:15 »
İtiraf et, kaç para maaş alıyorsun Malkavian? :) 4000 TL iyi para, hele sadece bir hobi için (kısacası boşa) harcıyorsan çok iyi para. 11 saat arka arkaya Yüzüklerin Efendisi'ni izlemek de değişik bir fantaziymiş. Denemek lazım ^^
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Mart 2011, 18:18:27 »
Malkavian paraya az dememiş. Sadece daha fazla para harcayanların olduğunu belirtmek istemiş. Haksız da değil yani :D 100.000 nere; 2.000 nere?

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #5 : 25 Mart 2011, 18:21:53 »
2.000 Euro'da az değil hani :)  Ama 100.000 Euro'nun yanında az kalıyor gerçekten.
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Mart 2011, 19:05:31 »
11 saat arka arkaya Yüzüklerin Efendisi'ni izlemek de değişik bir fantaziymiş. Denemek lazım ^^

Ben denedim bunu hoş bir aktivite ama sonrasında filmler bitince "Welcome to the real world." durumu oluyor. :)

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Mart 2011, 19:10:57 »
ben durumu geçen hafta yaptım.Harbiden"Welcome to real world"oluyor.

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #8 : 25 Mart 2011, 19:43:17 »
Sırf "Welcome to real world" hezeyanı yaşamamak için deneyemem. 11 saat sonra normal, sağlıklı bir insan olarak mı kalırım yoksa "Hani bunun devamı?!" diye haykıran bir adam mı olurum bilemiyorum.
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 25 Mart 2011, 19:51:27 »
İddia ediyorum;Haykıran adam olursun.Şok etkisi yaşarsın.İnsan su içmeyi bile unutuyor;sabahın 9.da başlayınca...

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 25 Mart 2011, 20:22:14 »
İtiraf et, kaç para maaş alıyorsun Malkavian? :) 4000 TL iyi para, hele sadece bir hobi için (kısacası boşa) harcıyorsan çok iyi para. 11 saat arka arkaya Yüzüklerin Efendisi'ni izlemek de değişik bir fantaziymiş. Denemek lazım ^^

Böyle polemiklere girmeyelim abi alıyoruz işte üç, beş bişey :)

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #11 : 25 Mart 2011, 20:56:44 »
İddia ediyorum;Haykıran adam olursun.Şok etkisi yaşarsın.İnsan su içmeyi bile unutuyor;sabahın 9.da başlayınca...
Aynen banada öyle geliyor azuroth. Geçenlerde filmleri tekrar izlemiştim. Üç filmi üç geceye ayırdım ve öyle izledim. Çabuk bitmedi en azından :)
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #12 : 28 Mart 2011, 13:00:58 »
Maddiyat bakımından sadece üçlemenin  geniş ve normal versiyon DVD arşivine, tek yüzükün kopyasına ve kitabına sahibim. param olsaydı harcardım kesin. Ama benim de 9-21 saatleri arası izlediğim olmuştur. :D sadece yemek getirmeye falan girerken durdurmuştum. Ne manyakmışım yav. :)

Çevrimdışı Alison

• *
  • 21
  • Rom: 0
  • Legolas Greenleaf <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Temmuz 2012, 11:25:46 »
Denedim ama "Bunun devamı da olması lazım!!" diyerekten Welcome to the real world oldum :D

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 03 Ağustos 2012, 13:37:44 »
Star Wars ve Harry Potter'a 55.000 Euro harcayan adamların koleksiyonları çalınıyor, bu büyük bir miktar değil ama YE ile ilgili neyi varsa sigortalatmalı. :D
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993