DRAGONERO Yarışması Sonuçlandı!

dragonero yarisma

Çizgi Düşler Yayınevi sponsorluğunda gerçekleştirdiğimiz “DRAGONERO Yeni Bir Fantezi Evreni Mümkün!” adlı yarışma sonuçlandı!

Yayın hayatına one-shot olarak başlayan, fakat daha sonra gördüğü yoğun ilgi sayesinde kendi serisine kavuşan bir çizgi-roman DRAGONERO. Sunduğu dünya, birbirinden ilginç karakterleri ve heyecan dolu maceralarıyla kesinlikle ülkemizde daha çok bilinmeyi ve okunmayı hak ediyor hatta. İşte biz de bu vesileyle Dragonero evrenini inceleyip hakkında ufak bir tanıtım yazısı hazırlamanızı gerektiren bir yarışma düzenledik sizlerle. Ve sonunda sonuçların açıklanma zamanı geldi çattı! Hatta üstünden birazcık geçti bile, onun sebebini de yazının aşağılarında açıklayacağız sizlere. Ama önce sonuçlar!

Yarışmamıza katılıp Hazal Çamur, M. İhsan Tatari ve Yiğit Değer Bengi tarafından ödüle layık görülen yazılar ve yazar isimleri şöyle:

YARIŞMA BİRİNCİSİ:
“Ejderhalar Efendisi Kara Ejderha Dragonero” adlı yazısıyla
Ümit ÇALIŞICI

YARIŞMA İKİNCİSİ:
 “Dragonero – Dumanı Üstünde Bir Fantastik Dünya” adlı yazısıyla
Murat KARADAYI

Katılanlar arasında üçüncülüğü kazanabilecek bir yazı bulunmadığından dolayı sadece iki isim ödüle layık görülmüştür.

Arkadaşlarımızı tebrik etmekle birlikte, neler kazandıklarına hep birlikte göz atalım:

  • Scalped (Vertigo- Çizgi Düşler) sayı 1
  • 100 Bullets (Vertigo- Çizgi Düşler) sayı 1
  • 5 sayı (Vertigo- Çizgi Düşler) Y Son Erkek
  • Dragonero (sayı 3)
  • Brendon (Son sayı)
  • Başka yerden Hikayeler ( Son sayı)

Yazılar gözden geçirildikten sonra iki sayı art arda Dragonero içerisinde yer alacak ve jüri isimleri de belirtilerek basılacak.

Gecikme sebebimize gelirsek… Katılım beklenenin üzerinde olduğundan jürinin tüm yazıları okuyup değerlendirmesi için ekstradan bir süre gerekti. Bu yüzden sizlerden özür diler, yoğun ilginiz için tüm ekibimiz adına teşekkür ederiz.

Bir başka yarışmada görüşmek üzere!