Hellboy: Maskeler ve Canavarlar Raflardaki Yerini Aldı

hellboy-batman-ve-starman

İki büyük çizgi roman ikonu Hellboy ve Batman’i bir araya getiren Hellboy: Maskeler ve Canavarlar piyasaya çıktı.

Çizgi roman camiasında ağır bir yeri olan Hellboy’un Batman ile birlikte yaşadığı macera dışında bir hikaye daha içeren cilt, JBC Yayıncılık etiketiyle dilimize kazandırıldı ve raflardaki yerini aldı. Mike Mignola’nın kendine has çizimleriyle Batman’i görme, üstelik Hellboy’la birlikte görme fırsatı sunan eserden, özellikle alternatif hikayelerden hoşlanan çizgi roman okuyucularının keyif alacağı şüphe götürmez.

Cenk Könül tarafından dilimize kazandırılan ve editörlüğünü Aslı Dağlı‘nın üstlendiği 136 sayfalık çizgi roman, ince kapaklı olarak satışa sunuluyor. Hellboy: Maskeler ve Canavarlar’ın tanıtım bülteni ise şöyle:

Mike Mignola, sizelere iki olağanüstü macerayı birlikte sunabilmek için süper kahramanların yıldız hellboy-maskeler-canavarlaryaratıcılarıyla bir araya geliyor! Önce Hellboy, Batman ve Starman , Ted Knight’ı kadim bir tanrıyı diriltmesi için kullanmayı planlayan gizli bir Nazi örgütünün elinden kurtarmak için güçlerini
birleştirerek onları Gotham’ın çatılarından Amazon’un sisli ormanlarına sürükleyecek bir maceraya atılıyorlar. Sonra Hellboy, kadim bir maske tarafından örülmüş entrika ağına dolanan hayalet kahraman Ghost’u aramak için Arcadia’ya gidiyor.

Eserin ön okumasına göz atmak isterseniz buraya göz atabilirsiniz.