JBC Yayıncılık’tan Çifte Batman Bombası!

batman jbc kasim 2014

JBC Yayıncılık bu ara atağa geçerek yayımladığı çizgi romanlarla bizi bizden alıyor! Şimdi de araya uzun süre koymadan Batman – Baykuşlar Şehri ve Batman – Dedektif Hikayeleri: Korkutma Taktikleri’ni okurlarla buluşturdu.

Bir yandan yayımlandığı andan itibaren klasikleşmiş Baykuşlar Divanı ve Batman’in ilk ciltte başına gelenlerden sonra olacaklara dair büyük merakımız, diğer yandaysa dünyanın en önemli dedektiflerinden sayılan Batman’in başına gelen ve daha önce okumadığımız olaylar. İşte o da Dedektif Hikayeleri Cilt 2’de.

Ama lafı uzatmaya hiç gerek yok. Haydi tanıtımlara beraber bakalım.

İlk konuğumuz bizi tırnaklarımızı yer halde bırakan Baykuşlar Şehri.

Bir Yüzyıldan Daha Uzun Bir Süredir, Baykuşlar Divanı Gotham Şehri Üzerinde Hüküm Sürdü.
Batman Baykuslar SehriEtki Alanı Sınırsız, Gücü Engellenemez.

Batman ile savaşana kadar.

Gotham’ın kanundışı koruyucusu Divan’ın pençesinden, zihni ve bedeni paramparça olmuş bir şekilde kurtulmayı başardı. Kara Şövalye yeni ve ölümcül saldırganlarıyla yaptığı düelloyu kazanmayı başardı fakat henüz savaşı kazanmış değil. Batman, Divan’ın fetih seferinin yalnızca ilk ayağıydı. Artık gözlerini çok daha büyük bir şeye diktiler: Gotham Şehri.

Hainler, Batman’in değer verdiği her şeyi tehdit edecekler: Gizli kimliği. Evi. Üsleri. Dostlarına ve düşmanlarına karşı olan inancı. Divan’ın ölümcül askerleri, Pençeler, onu yok etmek için peşine düştüğünde, Kara Şövalye ve müttefikleri kendilerini şimdiye kadar karşılaştıkları en tehlikeli yırtıcılar ile bir ölüm kalım savaşının ortasında bulacaklar.

Sonrasında pelerinli süvarimiz ve dikkatli dedektifimizin uğraştığı son gizeme geçelim. Dedektif Hikayeleri Cilt 2 var karşımızda.

Detective Comics Korkutma TaktikleriBatman gibi giyinmiş, eli silahlı adamlar tarafından yapılan bir soygun. Morgda ortaya çıkan… ve aynı şekilde ortadan kaybolan, benzer görünümdeki bir dizi ceset. Bruce Wayne’in kendi kulesinde yapılan ve feci şekilde ters giden bir deney.

Birbirleriyle bağlantılı bu gizemlerin hepsi Mr. Toxic olarak bilinen korkunç bir katil tarafından yönetiliyor ve Gotham’ın aynı zamanda da tüm dünyanın- kaderi tehlikeye giriyor.

Kara Şövalye, bu gizemi çözmekle uğraşırken aynı zamanda korku gazı sıkan Scarecrow’la, Arkham Akıl Hastanesi’ni basan Baykuşlar Divanı’yla ve Arkham’ın en tehlikeli hastalarından birinin yani karşısındakini hipnotize edebilen Black Mask’in kaçışıyla da baş edebilecek midir?

Batman: Gotham’daki en pişkin suçluların bile yüreğine korku salan bir dehşet sembolü. Peki, şehrin en korkunç süper kötülerinin çevirdikleri entrikalar, Kara Şövalye’yi bile korkutursa ne olacak? Mad Hatter, Black Mask, Scarecrow ve Baykuşlar Divanı; Mr. Toxic’in Gotham’ı tükenmiş çorak bir araziye çevirme girişimlerinde haberci işlevi görüyorlar.

Batman – Dedektif Hikayeleri Cilt 2’nin çevirmenliğini pek çok çizgi romanda görmeye alıştığımız İlke Keskin ve editörlüğünü Bora Öngörür üstleniyor. Batman – Baykuşlar Şehri’nde ise çevirmen koltuğunda Cenk Könül ve editörlüğünde Banu Erdoğdu’yu görüyoruz. Batman – Dedektif Hikayeleri Cilt 2’nin künye bilgileri için buradan, Batman – Baykuşlar Şehri için buradan buyurun.

Kara Şövalye’ye doyacağız demek isterdik, ama ona kim doyabilir ki?