Neil Gaiman, Amerikan Tanrıları Dizisi İçin Bölüm Yazacak

american gods

Starz kanalının Amerikan Tanrıları’na onay vermesinin ardından dizi cephesinden güzel haberler gelmeye devam ediyor. Şimdi de Neil Gaiman’ın dizi için bölüm senaryosu yazacağı açıklandı!

Sizlere daha önce Amerikan Tanrıları dizisi için Starz kanalının nihayet yeşil ışık yaktığını duyurmuş, hatta başrol oyuncusu söylentileri ve yapıma dair ilk konsept resimlerini de sizlerle paylaşmıştık.

Bildiğiniz üzere eser, Hannibal’ın yaratıcısı Bryan Fuller ve Michael Green’in önderliğinde televizyona taşınacak. Kanalın onay haberi ile birlikte senaristlerimiz de son hızla bölümleri yazmaya başladılar haliyle.

Geçtiğimiz günlerdeyse bu konuda harika bir gelişme daha yaşandı. Satürn Ödülleri gecesine konuk olan senarist Bryan Fuller yapım ile ilgili heyecan verici açıklamalarda bulundu ve Neil Gaiman’ın da dizi için bölüm yazacağını müjdeledi:

“Harika bir şekilde ilerliyoruz. İlk iki bölümün senaryosu şimdiden hazır. Neil Gaiman ile birlikte çalışmaksa gerçekten muhteşem. Gaiman dizi için birkaç bölüm yazacak. Her şey hedefimize uygun şekilde ilerliyor.”

Gaiman’ın da bölüm yazacak olması bizce müthiş bir haber. Açıkçası şimdi daha da bir heyecanla bekler olduk diziyi.

Çekimlerin ne zaman başlayacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

Bu arada Amerikan Tanrıları konusunda size bir de müjdemiz var. Bildiğiniz üzere roman ülkemizde uzun süredir baskısı tükenen kitaplar arasında. Haliyle kitabın yeniden basılıp basılmayacağı uzun süredir merak konusuydu. Geçtiğimiz günlerdeyse İthaki Yayınları, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile bu konuya nihayet bir netlik kazandırdı. Yayınevi, Kayıp Rıhtım takipçisi olan bir arkadaşımızın bu konuda sorduğu soruya şu şekilde cevap verdi:

Bu, kitabı arayıp da bulamayanlar için harika bir haber, öyle değil mi? Hem de 10. yıl özel baskısı şeklinde yayınlanacak! Ne diyelim o zaman, gel ekim ayı gel.