“Sinemada Bilimkurgu Uyarlamaları” Konulu İthaki Yayınları Panelini Sizler İçin Kaydettik!

sinemada-bilimkurgu-ust

Bir paneli daha gittik, yerinde izledik ve sizler için kaydettik. Bu seferki İthaki Yayınları’na ait olan Sinemada Bilimkurgu Uyarlamaları’ydı.

Geçtiğimiz hafta son bulan 34. İstanbul Tüyap Kitap Fuarı’nda, Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği (FABİSAD) üyeleri de bir panel gerçekleştirdi. İthaki Yayınları ile ortaklaşa gerçekleştirilen organizasyon fuarın son gününün son saatlerindeydi.

Sinemada Bilimkurgu Uyarlamaları” adlı panelde konuşmacılar Varolmayanlar, Güneş Hırsızları gibi kitaplarıyla tanıdığımız yazar ve senarist Doğu Yücel ile yazar, eleştirmen ve aynı zamanda çevirmen olan Kutlukhan Kutlu idi. Panelin moderatörlüğünü ise, İthaki Yayınları editörlerinden Yankı Enki üstlendi.

1 saat süren panelde son zamanların popüler bilimkurgusu Marslı’dan, Solaris ve Blade Runner’a dek hayli geniş bir yelpazede konuşuldu. Zamanın su gibi aktığı bu keyifli sohbeti özellikle bilimkurgu severlerin ilgiyle izleyeceğine eminiz.

Dilerseniz lafı daha fazla dolandırmadan sizleri video ile baş başa bırakalım. Paneli hemen alttaki bağlantıdan seyredebilirisiniz. Youtube üzerinden seyretmek isteyenleri ise şuraya alalım.

Keyifli seyirler dileriz.