Hayal Gezginleri İçin “Westeros Rehberi” Yayımlandı

westeros-seyahat-rehberi-ust

Westeros: Yedi Krallık Seyahat Rehberi,” Geoturka Yayınları’ndan çıktı.

Daniel Betterilge tarafından kaleme alınan bu kitap ülkemizdeki Game of Thrones hayranlarını bir hayli sevindireceğe benziyor. Bir seyahat ve gezi rehberi özelliği taşıyan kitap, Westeros evreniyle ilgili birçok bilgi veriyor.

George R.R. Martin‘in fantastik evrenine açılan bu eserin tanıtım metni şöyle:

Bavulları hazırlayın, Westeros’a gidiyoruz! Yalnız, acele edin! Kış geliyor!

Starklar, Lannisterlar, Targaryenlar… artık ailemizden biri gibiler. Onlarla birlikte savaşıp, Arbor şarabımızı onlarla birlikte yudumlar olduk. Haydi, ister kürklerinizi kuşanıp İlk İnsanlar’ın izlerinden gidin, ister Dorne’da yaz şarabınızı paylaşacağınız bir akşam geçirin ya da Kralın Toprakları’nda Bir Kase Kahverengi’nin dibini sıyırın. Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak bu olağanüstü diyarda yapmanız gereken 10 aktiviteden tutun da, hayatta kalmanız için bilmeniz gereken tehlikelere, tatmanız gereken yemeklerden nerelerde konaklamanız gerektiğine kadar, Westeros seyahatinizde gereken tüm bilgiyi bu kitapta bulacaksınız. Bereketli toprakları, yüksek kaleleri, denizleri ve vadettiği maceraları ile Yedi Krallık sizi bekliyor. Sayfaları çevirmeye başlayın ve Westeros’u herkesten önce siz keşfedin!

Eda Şimşek‘in çevirisiyle Buz ve Ateşin Şarkısı okurlarının ilgisini bekleyen kitap dijital ve fiziki raflardaki yerini aldı. Keyifli okumalar dileriz.