Editörden: M. İhsan Tatari, Centilmen Piç 3 Düzeltisini Bitirdi ve Bakın Neler Dedi

republic-of-thieves-ust

Scott Lynch’in ülkemiz ve dünya çapında sevilen, çakallıkta birbirleriyle yarışan hırsızlarla dolu serisi Centilmen Piç 3’ün editörlüğü bitti! Seri editörü ve sitemizin yöneticilerinden M. İhsan Tatari kitabı sizler için yorumladı.

İthaki Yayınları’ndan çıkan Centilmen Piç serisi bildiğiniz gibi çevirmen Cihan Karamancı ve editör (aynı zamanda site yöneticilerimizden) M. İhsan Tatari’ye emanet. Kitabın editörlüğünü 13 Mayıs Cuma günü bitiren sevgili M. İhsan Tatari, hemen ardından forumlarımızda bu kutlu haberi verdi. Yetmedi, serinin hayranları için de spoiler vermeden, kitaba dair güzel bir yorum paylaştı.

Hepimizin bildiği gibi 3. kitapta o meşhur Sabetha’yı göreceğiz artık. Ama bakın M. İhsan Tatari neler dedi:

Ve Centilmen Piç Serisinin üçüncü cildi Hırsızlar Cumhuriyeti’nin düzeltisi de biter :). Güzel bir kitaptı. Scott Lynch sadece Locke ve Jean’ı her zamanki muzip dolandırıcılıklarıyla geri getirmekle kalmıyor, ama aynı zamanda ilk kitapta sevdiğimiz pek çok şeyi de bir bakıma geri getiriyor.

Bunda en büyük pay Sabetha’nın elbette. Kendisi tam tahmin ettiğimiz gibi bir karakter. Seveceğinizi düşünüyorum  :). Onun sayesinde Camorr’dan ve Centilmen Piçler’in eski günlerinden kesitler görüyoruz yine, ki ilk kitapta en çok sevdiğim kısımlar bunlardı.

Lynch nasıl ki ikinci kitapta denizciliğe merak saldıysa bu sefer de “bambaşka bir şeyi” kısmen ön plana çıkarıyor. Ama bu sefer dengeyi iyi kuruyor ve sonunun pat diye bitmemesini, her şeyin doyurucu bir sona ulaşmasını da garanti altına almış. Hem de ne son!

Kitap bu hafta sonu yayınevine doğru yola çıkıyor. Sonrası bekleyiş… Umarım en kısa zamanda sizler de okursunuz :).

Biz de okumak için sabırsızlanıyoruz yahu! Camorr diyor, Sabetha diyor, müthiş bir son diyor..! Tutmayın bizi! En kısa sürede ellerimizde görmek istiyoruz!