Centilmen Piç 3: Hırsızlar Cumhuriyeti Ön Siparişte!

hirsizlar-cumhuriyeti-ust

Geldi gönlümüzün efendileri. Aman şey, “hırsızları.”

Fantastik dünyanın Ocean’s Eleven’ı Centilmen Piç’in 3. cildine hazır mısınız? Özellikle forumlarımızdaki takipçilerin büyük bir heyecanla beklediği, serinin editörlüğünü yöneticilerimizden M. İhsan Tatari’nin yaptığı bu sıra dışı seriye kavuşmamıza çok az kaldı! 3 Haziran günü piyasaya çıkacak kitap şu an ön siparişte!

Hatırlarsanız M. İhsan Tatari, 3. cilt olan Hırsızlar Cumhuriyeti’ni bitirdiğinde bizlere özel bir yorumda bulunmuş ve spoiler vermeden serinin meraklılarına ser verip sır vermeyen bir değerlendirmede bulunmuştu. Bildiğiniz gibi serinin bu 3. kitabı iki açıdan hayati öneme sahip. Bunlardan ilki, ilk kitaptan beri adını duyduğumuz ama kendisini bir türlü göremediğimiz, Centilmen Piçler arasındaki tek kadın ve Locke’un kalbini çalmış olan Sabetha’yı görecek olmamız. Bir diğeriyse… eh, 2. kitabı okumamışlar için spoiler olacak. Hadi kutu gelsin!

[stextbox id=”custom” caption=”2.Kitap İçin Spoiler Uyarısı” collapsing=”true”]

Bir diğeriyse, Stragos aracılığıyla ölümcül bir zehirle zehirlenmiş ve panzehire henüz ulaşamamış Jean ve Locke’un akıbeti. Bağlıbüyücüler tam da bu noktada 3. cildin kritik noktasına yerleşiyor. Tanıtım metninde bunu görebilirsiniz.

Peki tanıtım metni ne diyor dersiniz? O da şöyle:

hirsizlar-cumhuriyeti“Zaten devlet dediğin, izinle yapılan soygundan başka nedir ki?”

Hırsızların en yeteneklisi, dolandırıcıların en eli çabuğu Locke ve yol arkadaşı Jean, hayatlarının en büyük soygununu yapacakları liman şehri Tal Verrar’dan canlarını zor kurtarmıştır. Artık akıllarında tek bir şeyle yola çıkarlar: Locke’un vücudunda gezinen ölümcül zehre çare bulmak. Umutlarının tükenmeye başladığı sırada pek de haz etmedikleri Bağlıbüyücülerden bir teklif gelir.

Büyücüler şehri Karthain’de yapılacak seçimlere hile karıştırmaları istenen Centilmen Piçler’in karşısında ise aynı amacı güden, Lamora’yla düzenbazlık ve üçkâğıtçılıkta baş edebilecek yegâne kişi vardır; Locke’un yıllar önce ilk görüşte kalbini kaptırdığı, aklından bir an olsun çıkaramadığı Sabetha…

İki sahtekâr sayesinde hiç olmadığı kadar dürüstlükten uzaklaşacak olan seçimler… Bağlıbüyücülerin yaptığı planlar içindeki planlar… Sabetha’ya karşı koyamayacak kadar ona tutkun bir Locke… Scott Lynch, Hırsızlar Cumhuriyeti’yle okurlarını büyülemeye devam ediyor.

“Canlı, orijinal ve çekici. Muhteşem bir şekilde yazılmış.”
-George R.R. Martin-

“Fazla söze gerek yok, bu kitaba bayıldım.”
-Patrick Rothfuss-

“Son derece zarif.”
-The Times-

İthaki Yayınları’ndan çıkacak kitabın çevirmenliğini Cihan Karamancı ve editörlüğünü M. İhsan Tatari sürdürüyor. Bu ikili ortaya tertemiz işler koyuyor doğrusu; o nedenle bu devamlılıktan oldukça mutluyuz!

Kitap 3 Haziran’a kadar ön siparişte. Ancak serinin meraklılarına bir küçük uyarımız olacak. Serinin 4. kitabı The Thorn of Emberlain (Emberlain’in Belası) yurt dışında 22 Eylül 2016’da çıkacak. Anlayacağınız, Hırsızlar Cumhuriyeti ile birlikte seriyi yakalamış oluyoruz. Bundan böyle biz de dünyayla birlikte devam kitaplarının yolunu gözleyeceğiz.