Kayıt Ol

Beirut

Çevrimdışı Ropinie Hystria

• **
  • 171
  • Rom: 10
  • Aut viam inveniam aut faciam
    • Profili Görüntüle
Beirut
« : 20 Mayıs 2010, 11:52:49 »

Beirut, Santa Fe’li Zach Condon’ın öncülüğünü yaptığı grup. Santa Fe, New Mexico, Amerika doğumlu olan Zach Condon, 17 yaşında lise eğitimine ara vererek abisi Ryan ile birlikte 4 aylık bir Avrupa turuna çıkar. Bu süreçte, Condon zamanının çoğunu Paris’te geçirse de, yinede doğu Avrupa ve Balkan müziğiyle de tanışır, ve derinden etkilenir. Avrupa’dan dönüşünde Albuquerque, New Mexico’daki University of New Mexico’da Portekizce ve fotoğrafçılık okumaya başlar. Üniverstedeki yıllarında Condon yurt odasında, Beirut’un ilk albümü olacak Gulag Orkestar’ın demo kayıtlarını yapar, fakat bunlar çok kaba kayıtlardır. Condon çok geçmeden yine Albuquerque’li A Hack and a Hacksaw grubunun üyeleri Jeremy Barnes ve Heather Trost’un dikkatini çekmeyi başarır. Onlarında yardımıyla Gulag Orkestar kaydedilir. Balkan sounduna daha yakın duran Gulag Orkestar’ın büyük başarısından sonra, Zach Condon 2. albümde müzikal açıdan hayranlık duyduğu, Jacques Brel ve Serge Gainsbourg’un Fransız popuna yönelir. 2007’nin The Flying Club Cup’ı stil olarak Beirut’un temelini oluşturan Balkan tarzını bırakmasada Fransız «chanson» larından da öğeler barındırmasıyla dikkat çeker.

Tarz olarak Doğu Avrupa ve folk soundlarını harmanlayan grupta Condon vokallerin yanısıra zaman zaman ukulele ve trompet çalarakta katkıda bulunuyor. Sanatçının minyatür gitar şeklindeki ukulele adlı enstrümana yönelmesinin nedeni ise geçirdiği bir kaza; Condon sol bileğindeki problem nedeniyle gitar çalarken zorluk çekmektedir. Zach Condon çağımızın önde gelen genç bestecilerinden olarak görülmektedir.

Zach Condon’un liderliğindeki Beirut’un kalabalık kadrosu şöyledir:
-Perri Cloutier
-Hari Ziznewski
-Jason Poranski
-Nick Petree
-Kristin Ferebee
-Paul Collins
-Jon Natchez
-Kelly Pratt
-Tracy Pratt
-Lucy Blyth

Albümler:

* Gulag Orkestar (2006)
* The Flying Club Cup (2007)

EP’ler:

* Lon Gisland (2007)
* Pompeii EP (2007)
* Elephant Gun EP (2007)
*March of the Zapotec and Realpeople Holland (2009)

-Alıntıdır-

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Ynt: Beirut
« Yanıtla #1 : 20 Mayıs 2010, 12:04:55 »
Süper gruptur. Nişanlımla ilk tanıştığımızda dinlediğim müziklerdir o yüzden bende ayrı bir yeri var bu grubun. Beni alıp eskilere götüren ve her dinlediğimde neşelendiren parçaları ise ' A Sunday Smile' dır.

Tebrik ediyorum çoğu kişinin dinlemediği bu grubu tanıttığın için...

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #2 : 20 Mayıs 2010, 15:41:51 »
Postcards from italy ile tanımıştım ben Beriut'u. Çok dinlenesi. Klibi özellikle çok tatlı gelmişti, nostaljik ama hüzünlü değil. Aynı hissi Sertap Erener'in bir klibinde tatmıştım ama adı neydi anımsamıyorum.

Çevrimdışı Kvothe

• **
  • 52
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Şubat 2012, 18:48:14 »
Grubun kendine has bir tarzı var.Parçaları hem dinlendiriyor hem neşelendiriyor... Ayrıca solistin sesi harika, insanı hayal dünyasına götürüyor . Elephant man favori parçamdır :)
“Birinin ailesi hiç olmayacak bir şarkı söylemiş.”

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2012, 20:53:21 »
Yeni tanıştım bu grupla ve çok beğendim. Şarkılarına yapabileceğim en sade yorum "samimi" olabilir.
En çok da "My Family's Role In The World Revolution" şarkısını seviyorum :)
Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #5 : 13 Ağustos 2012, 15:57:57 »
Kazayla mı bilinçli mi yapılmış bilmem ama şu ortamdaki müziğin eko ve ses coşkusu ile beni benden alan grup.

http://youtu.be/hq2s0AhdFE4

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı E0nwe

• **
  • 92
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Eylül 2012, 20:53:43 »
Konserine bilet bulamadığım tapılası grup.