Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - lordasriel

Sayfa: [1]
1
Oyunlar / Sims 3
« : 12 Ocak 2009, 14:17:59 »
Dünyanın en çok satan oyunu Sims'in en yeni oyunu


Hep aynı yerlerden sıkıldınız mı? O zaman size bir önerimiz var: Dışarı çıkın, gezin, komşulara uğrayın.

Tabii bunları gerçek hayatta değil, daha zevkli bir yerde Sims3'te yapın.

Apartman hayatının da yaşanabiliceği bir platform.

system gereksinimleri :

CPU: 2ghz Pentium4 Processor or Amd Athlon 2000+ Processor
RAM: 1 GB of RAM
GPU: 128mb Video Card (GeForce FX 5900 or Radeon 9500)


Not : Oyunda dişlerinizi fırçalamayı da unutmayın :ehi

2
Televizyon / L O S T
« : 22 Mart 2008, 11:28:22 »
Şu dizi hakkında bir başlık açılmadığına inanamıyorum. Lost, sadece izleyin ve hayretler içerisinde kalın. Başka bilgi vermeyeceğim. İzlemeyen yoktur diye tahmin ediyorum. Yok artık diyebileceğiniz tek dizi. Hiçbir mantık hatası bulunamayan tek dizi. Prison Break te bayağı bulmuşlar. Ama Prison Break i de kaçırmıyorum o ayrı. Lost u bir yerden temin edip izleyin. Ama başından kalkamıyorum diye de bana çatmayın. Ben sadece tavsiye diyorum. Şimdiden uyarıyım İzlemeyenleri : BAĞIMLILIK YAPIYORRRR

3
Sinema / ‘10.000 B.C.’
« : 23 Şubat 2008, 22:17:54 »
Yönetmen Roland Emmerich kehanet ve tanrıların hüküm sürdüğü, ruhların  etrafta kol gezdiği, güçlü mamutların toprağı sarstığı mitolojik bir dönemde geçen, müthiş bir destansı serüvenle sinemaseverlerin karşısına geçmeye hazırlanıyor.

Kaderin rüzgarına kapılan bu zoraki savaşçı-avcı grup, kılıç dişli kaplanlar ve tarih öncesi yırtıcılarıyla mücadele eder; kahramanca yolculuklarının sonunda bir Kayıp Uygarlığı ortaya çıkarırlar. Nihai kaderlerinde dev piramitlerin gökyüzüne uzandığı, hayalgücünün ötesinde bir imparatorluk vardır. Burada D’Leh’inin halkını zorla köleleştiren güçlü bir tanrıyla karşı karşıya gelecektirler.

FRAGMAN :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cFHFVWsawbM[/youtube]4
Harry Potter / Barry Trotter ve Utanmaz Parodi
« : 05 Şubat 2008, 15:29:11 »
J.K Rowling'in yarattığı Harry Potter, biraz daha "uzun dilli" ve çok bilmiş bir çocuk olsaydı olaylar nasıl gelişirdi? İşte bu soruun cevabını Michael Gerber, Barry Trotter ve Utunmaz Parodi adlı kitabında veriyor. "Bir Harry Potter parodisi" olarak tanıtılıyor.

5
Güncel / Monopoly (çok önemli)
« : 27 Ocak 2008, 23:03:54 »
Evet!  Monopoly'nin yeni oyunu olan "monopoly: world edition" içinde İstanbul'u da görmek istiyorsan : OYLA


adres:

www.monopoly.com

6
Sinema / Altın Pusula
« : 25 Ocak 2008, 12:22:37 »
Altın Pusula, bu yıl 80.'si düzenlenen Oscar Ödül Törenleri'nde 2 dalda oscar'a aday gösterildi.
Aday gösterildiği kategoriler:

Art Direction ( Görüntü Yönetmenliği )
Visual Effects ( Görsel Efektler )

7
Filmler / Ian Mckellen The Hobbit hakkında konuştu
« : 24 Ocak 2008, 21:34:06 »
Sir Ian Mckellen hala gandalf rolünün büyüsünün etkisinde olduğunu bildirdi.
Ayrıca bu sefer Oscar-adaylığı umduğunu da belirtti:
__Peter Jackson nın "the hobbit" ten ayrıldığını öğrendikten sonra Peter bana e-mail göderdi: Ben "The Hobbit" te olmayacağım. Ama sen de aynı şeyi yapmak zorunda değilsin : Kesinlikle Gandalf'ı sen oynamalısın, ben yönetsemde yönetmesem de.________

68 yaşındaki aktör sözlerine şöyle devam etti :

"Ben yine Gandalfı oynayacak olmaktan gurur duyuyorum. Çalışmalarıma başladım bile."Son zamanlarda Peter Jackson' nın "The Hobbit" te yapımcı olacağını öğrendikten sonra tüm dünya sevince boğuldu.....


8
Filmler / The Hobbit // Oyuncular
« : 21 Ocak 2008, 17:58:58 »
Merakla beklenen "The Hobbit" filmi için birkaç oyuncu spekülasyonları :Gandalf the Grey : büyük ihtimalle ,  Sir Ian Mckellen

Gollum : Yine, Andy Serkis (my precious)

Thorin Oakenshield : (cüce kralı : tek başına üç troll yendiği söylenir) Ron Perlman

Bard : Clive Owen , Gerard Butler , Hugh Jackman , Jim Caviezel , Daniel Day-Lewis

Thranduil : Jason Isaac , Joaquin Phoenix , Johnny Depp , Ralph Fiennes

Bilbo Baggins : Martin Freeman , Colin Firth , Shia Lebouef


9
Harry Potter / Wizarding World açılyor
« : 20 Ocak 2008, 12:29:11 »******Universal Orlando Resort Başkanı, Bill Davis yaptığı açıklamada "Wizarding World Harry Potter"
1 Aralık 2009' a kadar açılabilir dedi.

Disneyland şeklinde olacak bu eğlence parkında ilk olarak "Hogwarts Kalesi" ve "Hogsmeade Köyü" nün yapılacağını 2010' da da "Yasak Orman" ve "Uçan Araba Cazibesi" nin tamalanacağı bildirildi.

10
Yazarlar / Rowling mi Tolkien mi?
« : 15 Ocak 2008, 13:20:28 »
sizce hangisinin eseri daha özgün???????


cvp : kıyaslamak bile saçma olur ya : TOLKIEN

11
Kitaplar / Tolkien dünyasından biraz bilgi
« : 11 Ocak 2008, 20:10:21 »
sıklımadan okumalısınız. Tolkien nın evreninde kim kimmiş?
Ainur, Yüzüklerin Efendisi mitolojisinde; hayat veren yaratıcı Eru İluvatar tarafından ilk yaratılan ırktır. Bunlar Valar ve Maiar olarak ikiye ayrılır. Valar daha üstün ruhlardır, Maiar ise onların hizmetindeki daha düşük ruhlardır.

Başlangıçta yalnızca Boşlukta yaşayan ve Elfce ismi Ilúvatar olan Tek Varlık Eru vardı. Ilúvatar, düşüncelerine Sönmez Ateşinin gücü ile sonsuz hayat verdi ve bu yarattıklarını Ainur, yani "kutsal varlıklar" olarak adlandırdı. İlk ırk olan Ainur, Ilúvatar'ın kendileri için yaratıığı Sonsuz Odalarda yaşadılar. Herbirinin, Ilúvatar'ın önünde şarkı söyleyerek onu eğlendirmesi için verilmiş güçlü bir sesi vardı. Hikayelerde Ainur'un Müziği olarak adlandırılan ve kendi doğalarına göre baskınlık veya uyum arayan tekil ruhların oluşturduğu büyük temalar bunlardır. Bir tek sözcük ve Sönmez Ateşi ile Ilúvatar, daha sonra Eä, yani "Bilinen Dünya"yı yarattı; Elfler ve İnsanlar daha sonra ona Arda, yani Yeryüzü adını verdiler. Ainur'un bir bölümü bu yeni yaratılmış Dünyaya indiler ve Arda'nın Güçleri haline geldiler. Arda'da kendi doğalarına ve sevdikleri güçlere göre farklı biçimlere büründüler; görünür biçimlerle bağlı olmamakla birlikte, genellikle bunları giysi gibi giydiler ve daha sonraki Çağlarda Elfler ve İnsanlar onları bu biçimleri ile tanıdılar.

Arda'da Elfler bu ırkı Valar ve Maiar olarak ikiye ayırır. Valar olarak kabul edilen Ainur'un arasında aşağıdakiler sayılabilir: Rüzgarların Kralı Manwë; Yıldızların Kraliçesi Varda; Suların Efendisi Ulmo; Ağlayan Nienna; Demirci Aulë; Meyva Veren Yavanna; Ormanların Efendisi Oromë; Genç Vána; Ölülerin Bekçisi Mandos; Dokumacı Vairë; Rüyaların Efendisi Lórien; İyileştirici Estë; Güreşçi Tulkas; Danscı Nessa; ve daha sonra Karanlık Düşman Morgoth olarak adlandırılacak olan Melkor.

Pek çok Ainur, Maiar arasında sayılmakla birlikte, İnsanların tarihçelerinde bunların pek azının adı geçer: Manwë'nin Sözcüsü Eönwë; Varda'nın Nedimesi Ilmarë; Dalgaların Ossë'si; Durgun Denizlerin Uinen'i; Sindar Kraliçesi Melian; Güneş Arien; Ay Tilion; Büyücü Sauron; Balrogların Efendisi Gothmog; ve Olórin (Gandalf), Aiwendil (Radagast), Curunír (Saruman), Alatar ve Pallandro - ya da Büyücüler. Orta Dünya tarihçelerinde adı geçen ve Maiar olabilecek başka karakterler de vardır: Vampir Thuringwethil; Örümcek Ungoliant; Kurtadam Dragluin; Irmağın Kızı Goldberry; ve Iarwain Ben-adar (Tom Bombadil).

Dünyanın Sonunda Valar ve Maiar Sonsuz Odalardaki ırkdaşlarına katılacaklar ve geriye dönenlerin arasında Arda'da ilk olarak ortaya çıkan Eruhíni yani Ilúvatar'ın Çocukları da bulunacaktır.


12
Filmler / En beğendiğiniz savaş?
« : 04 Ocak 2008, 22:04:51 »
en beğendiğiniz savaş sahnesi hangisi?tabiiki devasa mumakillere karşı rohirrim in çaresiz koşusu..

Sayfa: [1]