Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Özgür Ruh

Sayfa: [1]
1
Unutulmuş Diyarlar / Ynt: Githyanki-Githzerai
« : 12 Şubat 2012, 18:10:56 »
Peki bu ırklar FR'nin hangi kitabında geçiyor? Drizzt Efsanesi'ne devam edersem karşılaşabilir miyim mesela? (6. kitabındayım şu an) Veya yan kitaplara mı bakmalıyım?

2
Harry Potter / Ynt: En sevmediğiniz HP karakterleri?
« : 12 Şubat 2012, 17:50:30 »
Ronald Weasley.

Beğenilecek hiç bir yanı olmaması, Vasıfsızlar Kralı[*]bkz. Kralımızsın Weasley[/*] olmasına rağmen nasıl bu kadar kendini beğenmiş olabiliyor anlamıyorum. Hermione'ye olan küstahlığı vs. vs. Bilmediği konularda dahi konuşan, aslında   beyin fakiri bir cahil olmasına rağmen, her şeyi yapabileceğine dair sarsılmaz bir öz güveni olduğunu düşünüyorum. ^^

3
Sinema / Ynt: Terabithia Köprüsü
« : 12 Şubat 2012, 17:44:53 »
'Hortlatmak' terimi ne kadar doğru? Eğer bu bir tartışma-fikir alışverişi ya da kavga olsaydı evet iki yıl sonra mesaj atmak saçma olurdu. Ama biz burada bir şeylere yorum yapmak, fikrimizi belirtmek için bulunuyoruz değil mi? Sırf konu açılalı uzun zaman olmuş diye bence 'mesaj atılmaması gereken tabu başlık' olmamalı.

Diğer fikirlerine katılmıyor değilim ama, neyse ki magicalbronze yetişmiş :)

4
Müzik / Ynt: Günün şarkısı
« : 12 Şubat 2012, 17:42:19 »
Lady Gaga-Alejandro

http://fizy.com/#s/1fhnxq adresinden ulaşabilirsiniz :)


5
Ben yabancı sitelerden spoiler'ımı aldım :3

Spoiler: Göster
Arya'ymış. Bekliyorduk zaten.

6
Eheuehehe evet o ay ilanına falan da baktım. Acaba adam insanları sahiden dolandırıyor mu, yoksa dalga geçmek için mi yazmış onu çok merak ettim ben O.O Var mıdır inanan salaklar?

7
Ejderha Mızrağı / Ynt: Hiç Tartışılmayanlar!
« : 07 Şubat 2012, 15:41:25 »
Bu mesaj azıcık spoiler içermektedir.

Belki hortlatmak gibi olacak ama, bence asanın Raistlin'i ısırma olayı tamamen Abyss'te olmalarından kaynaklanıyordu. Hatırlıyorsanız (veya ben yanlış hatırlamıyorsam, uzun bir süre geçti okuyalı) büyüsünü de bir süreliğine kaybetmişti orada. Çünkü inancını yitirmişti. Çok bağlandığı, güvendiği ve sevdiği asası da bir yılana dönüşüp onu soktu. Bence bir illüzyondu, çünkü Abyss'te düşünceleriniz gerçek oluyor.

Raistlin'in Krynn'e geri dönerken büyülerini alması ve tanrı olup olmaması konusuysa... Ben öldükten sonra Raist'in hep daimon olduğunu düşündüm. Çünkü sıradan bir ruh evreni arayıp Krynn'i bulamazdı diye düşünüyorum. Tanrılarla beraber giderken boyut değiştirmişti, böylece güçlerini geri alabilir. Belki de bu 'büyüsüzlük' sadece maddi düzlemdeyken vardı? Çünkü Caramon'la yolculuklarında da güçlerini kullanamamıştı. Neden güçlerini kazandığında tanrılarla savaşmadığı sorusu benim için de bir gizem. Ancak görüyoruz ki Abyss'te geçirdiği keyifli zamanlar onun bilgeliğini bayağı yükseltti. Artık tanrı olmak gibi bir arzusu olmamış olabilir.

8
Ejderha Mızrağı / Ynt: Favori Tanrınız??
« : 07 Şubat 2012, 15:16:49 »
Zeboim, denizlerin kaprisli tanrıçası. Karanlık Havari'de cidden bayılmıştım. Üstelik çok da zeki bir kadın. Kötülük pantheonunda olsa da her zaman Kaotik Nötr olduğunu düşünmüşümdür, düşünmeye devam ediyorum. :)

Listedense Lunitari. Raistlin'in biricik hamisi :D

9
  ŞU AN SEVGİLİNİZE HEDİYE ARAMAYI BIRAKABİLİRSİNİZ..

İŞTE EN GÜZEL SEVGİLİLER GÜNÜ HEDİYESİ!

KIZ ARKADAŞINIZA LADY ÜNVANI VEREBİLİR

YA DA ERKEK ARKADAŞINIZI LORD YAPABİLİRSİNİZ.

İDDİA EDİYORUZ SEVGİLİNİZ BU HEDİYEYİ ÖMÜR BOYU SAKLAYACAK..

İSKOÇYA`DAN SİZLER İÇİN GETİRTİYORUZ

LORD VEYA LADY UNVANI ALMAYA HAZIR MISINIZ?

AYRICA BU YASAL ÜNVANINIZ SAYESİDE;
 TÜM AVRUPA ÜLKELERİNİN KAPILARI
SİZE SONUNA KADAR AÇILSA
NASIL OLURDU?
BU ÜRÜN; ULUSLARARASI BİR İNGİLİZ ŞİRKETİ OLAN MOON ESTATES GÜVENCESİ VE GARANTİSİ ALTINDADIR.
 
Hem de kredi kartına 3, 6, 9 veya 12 taksitle
Ayda 9 TL'den başlayan fiyatlarla..
SIK SORULAN SORULAR İLANIN EN ALTINDADIR. AMA ÖNCE İLANI OKUMANIZI ÖNERİRİZ..
İSKOÇYA YASALARINA GÖRE, ORADA TOPRAK SAHİBİ OLAN HERKES OTOMATİK OLARAK LORD VEYA LADY OLUYOR.
İNGİLİZ MOON ESTATES ŞİRKETİ; İSKOÇYA`NIN BATISINDA ``KINCAVEL`` BÖLGESİ`NDE SAHİP OLDUĞU 500 DÖNÜMLÜK ARSAYI SEMBOLİK M2'LERDE HERKESE 1/3 YARD DÜŞECEK ŞEKİLDE TAM 50 BİN PARSELE BÖLMÜŞTÜR. BU PARSELLERDEN 40 BİNDEN FAZLASI 2011 YILINDA SATILMIŞTIR.
İLANDAKİ İLK RESİM ARSANIZIN YANINDA BULUNDA KİNCAVEL KALESİNİN RESMİDİR.
SON KALAN BU PARSELLERDEN BİRİNİ ALDIĞINIZDA; YASAL OLARAK BİR İSKOÇ LORDU VEYA LADY`Sİ OLMUŞ OLUYORSUNUZ. VE SİZE ARSANIZIN TAPUSUYLA BERABER LORD VE LADY`LİK SERTİFİKANIZI DA YOLLUYORUZ.
BELGELERDE İSMİNİZ LORD VEYA LADY OLARAK GEÇECEK.
(LAIRD KELİMESİ İSKOÇ DİLİNDE ERKEK İÇİN KULLANILIRSA LORD, KADIN İÇİN KULLANILDIĞINDA LADY ANLAMINA GELMEKTEDİR)
BUNDAN SONRA BİRİYLE TANIŞIRKEN KENDİNİZİ LORD VEYA LADY OLARAK TANITACAKSINIZ.
SINIRLI SAYIDA ÜRÜNÜMÜZ TÜM DÜNYADAN SONRA ŞİMDİ TÜRKİYE`DE.
 
SADECE 100 ADETLE SINIRLI

ÖMÜR BOYU BOYU KULLANACAĞINIZ BU PAHA BİÇİLEMEZ HEDİYE

TANITIMA ÖZEL SADECE 99 TL

100 ADET STOKLARDAN SONRA FİYAT 350 TL OLACAKTIR..

2 ADET ALANA (1 LORD, 1 LADY DE OLABİLİR) + 1 ADET DE BİZ HEDİYE EDİYORUZ
NOT: Belgelerin adınıza düzenlenebilmesi için lütfen sipariş ettikten sonra bize kimin adına düzenlenmesini istediğinizi bildiriniz. ``İsimsiz belge gönderilmeyecektir.``
DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN GETİRTTİĞİMİZ  ``DÜNYANIN EN SIRADIŞI``  HEDİYELERİ İÇİN MUTLAKA DİĞER İLANLARIMIZA DA BAKIN!!
SIK SORULAN SORULAR
SORU: Bu belgeler yasal mıdır?
CEVAP: Evet tamamen yasaldır ve Bir ingiliz şirketi olan Moon Estates güvencesi  ve teminatı altındadır.  Profilimizdeki olumlu yorum puanımızın % 100 olması bunun en büyük ispatıdır.
SORU:  Orada gerçekten arsam oluyor mu?
CEVAP: Evet oluyor, ancak asıl amaç arsası olan herkesin ünvan alması olduğu için arsanın alanı sembolik ölçülerde tutulmuştur ve bu haktan daha fazla insanın yararlanabilmesi için arsa on binlerce parçaya parsellenmiştir.
SORU: Bu ünvan ve tapunun bana avantajı nedir?
CEVAP: İskoçya`da toprağı ve ünvanı olan birisi olduğunuz için bu belgeler; İskoçya, İngilltere veya diğer Birleşik Krallık ülkelerine kolayca vize almanızı sağlar*. AB ülkelerden birine vize aldığınız anda, tüm ab ülkelerine girme hakkı kazanırsınız.
SORU: Bu belgeler vize almamı mı sağlar mı?
CEVAP:  Bu belgeler sizin vize almanızı sağlar*. Çünkü belgeler hem sizin yasal ünvanınızın bir kanıtı, hem de İskoçya'da toprak sahibi olduğunuzun ispatıdır.
SORU: 18 yaşından küçükler de bu belgeden yararlanabiliyor mu?
CEVAP: Elbette, bu belgeden yararlanmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır.
SORU: Kapıda ödeme sistemiyle bu belgeye sahip olabiliyor muyum?
CEVAP:  Belgeler sizin adınıza kişiye özel olarak iskoçya'dan sipariş edildiğinden ödemeyi peşin olarak almamız gerekiyor. Çünkü siz alıyorum dediğiniz anda, biz belgelerin ödemesini iskoçya'daki şirkete peşin olarak yapıyoruz.
SORU: Kargo ücretini kim karşılıyor?
CEVAP: İskoçya'dan Türkiye'ye geliş ücretini biz, İstanbul'daki merkezimizden size ulaşmasını alıcı karşılıyor. Kargo ücreti İstanbul içi 4 TL, Tüm Türkiye'ye 7 tl dir. Kargo süresi maksimum 3 iş günüdür ancak genelde 1 veya 2 gün sürmektedir.
BELGELERİN 14 ŞUBATTA ELİNİZDE OLMASI İÇİN; EN GEÇ 13 ŞUBAT GÜNÜ SAAT 15:00'TE SİPARİŞ VERMİŞ OLMANIZ GEREKMEKTEDİR.
 
İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER
DAHA DA SIRADIŞI ÜRÜNLERİMİZ İÇİN MUTLAKA DİĞER İLANLARIMIZA BAKMALISINIZ...

İlanın aslı için tık!

 ;D

10
 Ekşi Sözlük'te gezinirken şöyle bir başlık gözüme çarptı. Star Wars ve Star Trek bilim kurgu baş yapıtları sayılırken, bir anda böyle iddialara şaşırdım. Ama -okuduğum kadarıyla- bilim kurgu değil fantastik diyenlerin oldukça mantıklı açıklamaları var. Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler?

11
Müzik / Ynt: Lady Gaga
« : 28 Ocak 2012, 16:01:27 »
En basiti, geçen seneki Altın Küre ödüllerinde Ricky Gervais'in yaptığı sunum:

http://video.ntvmsnbc.com/ricky-gervaisden-rahatsiz-edici-sakalar.html

Lady Gaga'nın yüksek bütçeli kliplerini izlemek lazım. Gerisiyse ilgimin ilgisini bile çekemeyecek kadar uzak bana.

'Laçka ortam'dan kastım sanatçılar arasında olan değil, bir siyasetçiye, yöneticiye yapılan hareketlerdi.
Not: Ricky Gervais cidden çok iyi bir komedyen, videoyu keyifle izledim. :)

12
Müzik / Ynt: Lady Gaga
« : 27 Ocak 2012, 18:37:16 »
Conan ayrı bir dava bence, Tanrı'yı bile skeçlerine konuk ettiğine göre ;D Şaka bir yana, yurt dışında gerçekten o kadar laçka bir ortam var mı bilmiyorum. Ama daha önce hiç bu tarz bir şeye denk gelmediğimi söylemem gerek. (İnce dokunmalar, hatta espriler vs tabii gördüm ama konuşmanın ortasında kükremek? o.O)

13
Müzik / Ynt: Lady Gaga
« : 27 Ocak 2012, 18:07:11 »
  Candır.

  Lady Gaga sürekli Madonna'nın çakması, hermafrodit, travesti vs. gibi çirkin yorumlara maruz kalsa da son on yılın en iyi şarkıcılarından bence. Giyimi abuk subuk olmaktan çok marjinal, bu da özellikle planlanmış bir şey diye düşünüyorum. Bu yolla sadece GaGa değil, Little Monsterlar'ı da marjinal oluyor bir nevi. Lady Gaga bir tarz satıyor her şeyden önce.
  Şarkıları cidden çok iyi, klipleri de kısa film tadında. Madonna'nın ilk yıllarının aksine o ilk single'ından itibaren sözlerini kendisi yazıyor, müziklerini kendisi besteliyor. Pokerface, Love Game, Just Dance, Bad Romance, Paparazzi...   
  CNBC-e'nin Monsterball turnesini yayınladığı programda cidden hayran kaldım. Kadın atlıyor, zıplıyor, şarkı söylüyor, piyano çalıyor, dans ediyor... Ama tüm bunlara rağmen nefes nefese bile kalmıyor.
  Özellikle LGBT kişilere olan desteği, bir nevi himayesine alması, hakları için savaşması da ayrı bir güzel. Gaylerle ilgili bir konuşma yaparken "OBAMA DO YOU LISTENING?????" diye bağıracak kadar da cesur. Bizim ülkemizde kimsenin 'Tayyip dinliyon mu?" demesi söz konusu bile değil. Ki bunun Amerika'da değişeceğini sanmıyorum. Ne bir Madonna olsun, ne Justin Timberlake, ne de başka bir sanatçı...
  Biz Lady Gaga seviyoruz, çünkü farklılığın güzelliğini biliyoruz.14
Televizyon / The Secret Circle
« : 17 Ocak 2012, 15:41:16 »
The Secret Circle[*]Bu yazı büyük oranda spoiler içermektedir.[/*]

  16 yaşındaki Cassie Black'in annesi gizemli bir yangında ölür. Zaten babasını bebekken kaybetmiş olan Cassie, eli mecbur Chance Harbor adındaki kasabaya, büyük annesinin yanına gider.
  Maalesef bundan sonra hayatı büyük bir değişime uğrar. Kendilerinin ve Cassie'nin cadı olduklarını iddia eden  beş genç mi dersiniz, cadı avcıları mı dersiniz, bir türlü kendisini rahat bırakmayan gizemli geçmişi ve Balcoin kanı mı dersiniz, bir aşk beşgeni mi dersiniz...
  Konu hakkında çok fazla bilgi vermek istemiyorum, okuma zevkiniz kaçmasın diye. Ama karakterleri tanıtmanın pek zararı olmaz sanırım;

Cassie Black(Britt Robertson)
Spoiler: Göster

En nefret ettiğim karakter olma onuruna nail olmuş Cassie Black kızımız, her ana karakterden bekleneceği gibi safsalak bir sarışın.[*]Sarışınlarla bir problemim yok bu arada, belirteyim dedim.[/*] Müthiş sevecen, şefkatli bir iyilik kumkuması olmasına rağmen Balcoin adındaki çok eski ve güçlü bir kara büyücü soyundan gelmekte. Adam ve Jack'ten aynı anda hoşlanmakta ve Diana'nın kalbini kırmamak için Adam'dan uzak durmak zorunda. Tabii gönül bu, ferman dinlemiyor. Ota da konuyor, gözlerine sürme çeken ve saçlarını Edward Cullen'ınkilere benzetmeye çalışan gerizekalı bir ergene de.


Faye Chamberlain(Phoebe Tonkin)
Spoiler: Göster

Klasik bir kötü kız. Ama yine de sempatikliği, iğnelemeleri ve bayağı belirgin olan seksapalitesi[*]ehem, güzelliği demek istiyorum, güzelliği[/*][*]swh[/*] ile hemen sizi kendine bağlıyor. (En azından beni bağladı)   Büyünün tehlikeli ve kontrol edilmesi gereken bir şey olduğunu savunan Diana'nın aksine o kafasına göre takılıyor. (Hatta daha ilk bölümde fırtına çıkardığını görüyoruz.) Yancısı Melissa adında saf bir kız. Faye, Nick'in abisi Jack'ten hoşlanıyor-du. (Fire/Ice bölümünde VooDoo-Çocuk'la aralarında bir elektriklenme görebiliyoruz.) Faye çember mühürlenip kişisel güçleri elinden alındığında hiç memnun kalmıyor ve sürekli kendi başına büyü yapabilmenin yolunu arıyor.


Melissa Glaser(Jessica Parker Kennedy)
Spoiler: Göster

Faye'in en yakın arkadaşı ve yancısı. Kötü kız olmak pek hoşuna gitmiyor ama Faye'i kaybetmemek için bir itirazı yok. Başta Nick'in odalığı olan Melissa[*]nasıl kibarca söyleyebilirim, bilemedim[/*] daha sonra sevgilisi oluyor. Daha sonra Faye'den biraz uzaklaşıyor ve eski kankası Diana'yla takılmaya başlıyor. Neyse, Melissa çok dikkat çekici bir karakter değil, vasıfsız ve hiç bir halta yaramıyor. Yan karakter bile diyebiliriz. O yüzden onunla ilgili bilgileri burada kesiyorum^^.


Nick Armstrong(Louis Hunter)
Spoiler: Göster

15 yıl önceki o gizemli yangında hem annesi hem babası ölen Nick halasının yanında kalıyor. Etrafta misunderstood-boy havalarıyla geziyor. Nick'in dizide yeri cidden çok ufak. Çünkü sadece beş-altı bölümlüğüne dizide kalıyor.


Diana Meade(Shelley Haning)
Spoiler: Göster

Diana grubun liderliğini üstlenmiş mantıklı ve bilge kız. Yaşından bayağı olgun davranıyor. İlk olarak o ailesinin Books of Shadows'unu buluyor[*]Gölgeler Kitabı[/*][*]Büyü kitabı gibi işte, anlayın[/*] Çemberin mühürlenmesi gerektiğini düşünüyor çünkü başıboş büyü çevreye ve insanlara büyük zararlar verebiliyor. Sonunda emeline ulaşıyor ve bir arada olmadıkları takdirde herkesi gücünden mahrum bırakıyor. Biraz kontrol manyağı olduğunu söyleyebiliriz. Adam ve Diana, Cassie gelene kadar sorunsuz bir ilişki yaşıyordu. Sonra Adam Cassie'den hoşlanmaya başladı ama Diana'dan da ayılmak istemedi. Safsalak Diana kızımız da ben Adam'a güveniyorum, benim beyim yapmaz havalarında dolaşıyor.


Adam Conant(Thomas Dekker)
Spoiler: Göster

Adam daha önce de nefret söyleminde bulunduğum iğrenç bir karakter. Saçları ve gözünden bahsettim sanırım. Bir de böyle gizemli ve cool ve karizmatik görünmeye çalışmıyor mu, öldüresim geliyor^^ Çünkü bu konuda cidden çok beceriksiz. Cassie'yle flört ediyor, Diana'yla ilişkisini devam ettirmek istiyor.[*]bkz. alışkanlık[/*][*]bkz. maymun iştahlılık[/*] Bir de babası Cassie'yle olmak sizin kaderinizde var diye zırvalamaya başlıyor ve Adam cidden bir ikileme düşüyor. Sonra allahtan Diana bu salağı terkediyor da herkes huzura eriyor. Tabii sonra Jack geliyor, Cassie de ondan hoşlanıyor. Adam beyinsizi de ortada kalıyoooor  :uhe


Yazımı şöyle bir baştan sona kadar okudum da, herhalde dizinin bütün olayı aşk diye düşünmüşsünüzdür. Yok öyle bir dünya. İblisler, cadı avcıları, kara büyü olayı, gizemli yangın vs. derken nasıl bunlara vakit ayırabiliyorlar ona bile şaşırıyorum. Aşk teması da her dizideki gibi olayın tuzu biberi. :)

İyi seyirler dilerim,
Özgür Ruh

Sayfa: [1]