Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı Darknesses

• *
  • 16
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #810 : 15 Ocak 2016, 19:39:58 »
Arkadaşlar yeni baskı yapıldığında Enginlik 1. ve 2. kitapların kapakları da bu şekilde değiştirilecek tabii ki.
Bu çok güzel oldu. Teşekkürler.

Çevrimdışı sleepingforest

• **
  • 103
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #811 : 15 Ocak 2016, 20:32:39 »
Cevaplar için gerçekten teşekkürler. Sonunda Fragile Things'e kavuşmak harika olacak.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #812 : 18 Ocak 2016, 02:28:27 »
Arkadaşlar yeni baskı yapıldığında Enginlik 1. ve 2. kitapların kapakları da bu şekilde değiştirilecek tabii ki.

Keşke tam tersi olsaydı.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı mithrandir21

• **
  • 62
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #813 : 18 Ocak 2016, 08:49:49 »

Peki eskiyi getir yenisini götür kampayanız var mı :D :D şaka bir yana hem sevindim hem de üzüldüm bu duruma. Jules Verne Düşlerin Efendisi veya benzer şekilde baskılar olacak mı ve Dan Simmons basmayı düşünmez misiniz?

Çevrimdışı yaprak.onur

• **
  • 150
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
    • Blog
« Yanıtla #814 : 18 Ocak 2016, 16:36:01 »
Merhabalar. Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları kitabının devamı olan Hollow City ve Library of Souls hakkında çeviri çalışması ve yayınlanması hakkında bir bilgi var mı acaba?

Hollow City'nin çevirisinin tamamlandığını biliyorum.
https://www.goodreads.com/review/show/1359797972
"Bir harekete dönüşmediği, fiziksel olarak bir varlık elde etmediği sürece düşünceler gelip geçicidir ve ortaya çıktıkları anda eriyip yok olurlar. Seni bir seçim yapmak zorunda bırakmadıkları, ne kadar önemsiz olursa olsun bir eylem ya da harekete neden olmadıkları sürece anlamsızlardır. Harekete geçiren düşünceler tehlikeli olabilir. Geçirmeyenlerin hiçbir anlamı yoktur."
- Adalet, Ann Leckie

Çevrimdışı Tobizume

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #815 : 22 Ocak 2016, 17:48:44 »
Gediksavaşları Efsanesi yeniden basılacak mı?

Çevrimdışı ckoylu

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #816 : 23 Ocak 2016, 01:56:20 »
Sherlock Holmes tamamlandıktan sonra bir tek cilt gorebilecekmiyiz ?

Açıkçası Düşlerin Efendisi, Karanlıkta 33 Yazar Korku Öyküleri Antolojisi, Bir Uzay Efsanesi, Avalon'un Sisleri... gibi tek ciltlerinizi yeniden bir ele alsanız hiç fena olmaz...

Unutmadan keşke Hurin'in Çocukları ve Hobbit gibi diğer Tolkien kitaplarının da ciltli baskılarını yapsanız... Orta Dünya Tarihi serisinide hala bekliyoruz...

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #817 : 23 Ocak 2016, 11:28:56 »
Gediksavaşları Efsanesi yeniden basılacak mı?

Bu seriyi düşünen başkalarınında olduğunu düşünmek çok güzel :)
Ben de bir soru ekleyeyim:
1-2 yıl önce fuarda serinin yeniden basılmasını geçtim 30 küsür kitabı çevrildiği halde serinin son 3 kitabının çevrilmeyeceğini duymuştum. Bir gelişme var mı :/
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı night watcher

• **
  • 52
  • Wind in my hair, I feel part of everywhere.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #818 : 23 Ocak 2016, 17:48:24 »
Tüyap Fuarı'nda İthaki'den bir arkadaş ile konuşmuştuk; Orta Dünya Tarihi külliyatının çevrilse bile çok satamayacağını düşünüyordu, fakat 5000 kitap gibi sınırlı sayıda ve kalın ciltli özel bir baskı yaparlarsa koleksiyonerlerin havada kapacağını söyledim. Mantıklı geldi. Umarım öyle bir şey yaparlar.

Acaba o arkadaş buralarda mıdır, bu düşüncesini hala sürdürüyor mudur, merak içindeyim.
In one of the days in this year is hidden your death anniversary.

The sun does not need you to believe in it to rise in the morning.

Çevrimdışı serhatkayisi

• **
  • 95
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #819 : 24 Ocak 2016, 09:32:02 »
bu zaman çarkı serisinin bazı kitapları bulunamıyor aceba yeni baskıları yapılacak mı seriye ben başlamak istiyorum bir türlü başlayamıyorum tüm kitapları ciltli olarak almam gerekiyor çünkü bulunamayan kitap çok takım olarak bir set satışa çıkarmayı düşünüyor musunuz özel kutulu olarak filan bence satışı olur

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #820 : 01 Şubat 2016, 09:39:27 »
Bu bir istek değil, teşekkür ve eleştiri mesajıdır.

Öncelikle Bayan Peregrine'nin Tuhaf Çocukları kitabı için teşekkür ederim. Cildinden çevirisine, edisyonuna kadar her şeyi muazzam iyi olmuş. Okurken aşırı keyif aldığım, bir çırpıda okuduğum bir kitap oldu. Hatta ellerimin arasında tutmak bile keyifliydi. Umarım devamını da en kısa sürede dilimize kazandırırsınız.

Üç Cisim Problemi ile ilgili de tam tersini söyleyeceğim. Kitap başından sonuna kadar imla hatalarıyla dolu. Devrik cümleler, yanlış yazılmış kelimeler ve hatta bazı yerlerde çeviri problemleri bile var. Birbirini takip eden iki cümlenin bir şey ifade etmediği paragraflar var. Çantamda aşınan bir cildi var.
Çok çok iyi bir romanı okurken defalarca rahatsızlık hissettim. Rica ediyorum devam kitaplarına daha fazla özen gösterin. Kimse daha kaliteli bir baskı okumak için 10 gün fazladan beklemeye ses çıkarmaz emin olun. Birazcık özen.

İyi çalışmalar.
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı eomer ezer

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #821 : 01 Şubat 2016, 18:54:55 »
Merhabalar,
Bayan Peregrine ile ilgili yorumlarından dolayı biz teşekkür ederiz. Üç Cisim Problemi ile ilgili eleştirilerinizde de haklısınız. Fuar dönemi telaşı ve yoğunluk hasebiyle ince eleyip sık dokuyamadığımız bir çalışma oldu, dönüp ikinci kez bakamadık. Bizi de çok üzdü haliyle, şahane bir kitap çünkü. İkinci baskı önümüzdeki birkaç ay içinde raflarda olacak; daha sağlıklı ve daha "güzel" şekilde. Devam kitapları da aynı özenle yayına hazırlanacak.
Dediğim gibi, adınıza üzüldüm fakat anlayış gösterirseniz ne mutlu bize.
Uzun günler dilerim.

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #822 : 02 Şubat 2016, 08:43:46 »
Merhaba,
Bu sadece Üç Cisim Problemi ile alakalı bir sorun değil ki. Adalet (Ann Leckie) evlere şenlik. Kıyamet Az Sonrayı okurken neredeyse bırakacaktım.Örnekleri istediğiniz kadar çoğaltabiliriz. İthakinin yayımladığı kitapların çoğunu alırım.Bundan daha hatalı kitaplar çıkarsanız da alırım.Sevdiğim türlerde en çok kitap yayımlayan yayınevi ama gerçekten okuyucularınıza ayıp ediyorsunuz.
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-

Çevrimdışı Legolas99353

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #823 : 07 Şubat 2016, 10:23:19 »
Arkadaşlsr ilknoktadaki arkadaşla konuştum hangi kitapların yayımlanacağını biliyordu. Bana Gedik Savaşlarının sadece ilk 4 kitabı tekrar basılacak diğerleri basılmayacak dedi bende hemen ellerinde bulunan tüm Raymon E Feist kitaplarını aldım serinin 5 kitabı tükenmiş fakat onlarıda nadir kitaptan temin ettim 2 kitaba 100 tl vermek zorunda kaldım. Şuan nadir kitapta İmparatorluğun Kızı isimli kitap 80 lira ve 120 lira olmak üzere satışta var ( ben 50 tl verdim) diğerleridd pahalı, yani sonuç olarak maddiyatta sorun yok veya ben bu seriyi keinlikle kütüphanemde görmek istiyorum diyen arkadaşlara elinizi çabuk tutun derim.

Çevrimdışı sleepingforest

• **
  • 103
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #824 : 17 Şubat 2016, 15:18:54 »
Bu seferki sorum biraz genel ve önemsiz olacak ama aklıma takıldı. Niye Neil Gaiman kitaplarında ayraç olmuyor? Öncesinde basılan Dune, Bayan Peregrine'nin Tuhaf Çocukları gibi kitaplarda ve sonrasında basılan Sarı Kral Öykülerinde bile ayraç varken Amerikan Tanrıları ve Kırılgan Şeyler'de olmaması biraz garibime gitti. Dediğim gibi önemsiz bir konu ama aklıma takıldı.