Kayıt Ol

Kasabanın Karanlığı 1. Sezon Sona Erdi!

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yeni Bir Site! - Kasabanın Karanlığı
« Yanıtla #120 : 09 Nisan 2008, 07:23:12 »
Bir bölümü yazdıktan sonra direkt olarak diğer bölümü yazmaya başlamıyorum. Öyle olursa kötü oluyor gerçekten. O yüzden bu bölümün yazma çalışmalarına dün başladım. İki bölüm uzunluğunda olacağı için ve sezon finali olacağı için yazması daha zor olacak ama bir hafta içinde koymaya çalışacağım.

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Bölümün %65'ini yazdım. Çok dikkatli ilerliyorum. Sonradan toparlayamayacağım bir olay yaratmak istemiyorum.

Bunun dışında bir sürpriz yapmaya karar verdim: Güç'ün ne olduğu dışında -bunu açıklarsam hikaye biter- gerçekten merak ettiğiniz bir şey varsa sezon finaline ekleyebilirim. Ama tek bir şey. Hangisini açıklayacağıma ben karar vereceğim.

Eğer istediğiniz şeyi bu bölümde zaten açıklayacaksam size bunu belirteceğim.

Yorumlar başlasın. Son %35de almak istediğiniz cevabı bildirin.

Çevrimdışı timidity

• *
  • 15
  • Rom: 0
  • єω!qє ℓιвє=//
    • Profili Görüntüle
1---> emrenin babası atilla neden öle bişy yapma ihtiyacı duydu
2----> o kocaman evde tek başına çocuk nasıl yaşadı yangından onu karanlık mı kaçırdı o gizemi tam olarak açıklarmısın ben çözemedim
3---->sezon finali yaptıktn ne kdr zmn sonra devm etceksin yazına :)

bu kadar soru aklıma geldi şuan işim war dier sorularla seni cebelleştircem merak etme senn daha durr :D ;D

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Mesela ben bu Güç'ün nasıl kontrol edildiğini anlamadım.Ya da nasıl kontrol ediyor?En önemlisi kontrol ediyor mu :D Bir etkisi olmalı değil mi karekterler üzerine.Ama şimdiye kadar böyle birşeyle karşılaşmadık.Birde karekterlerin kendi Güç'leri var :D Güç göreceli birşey mi? :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Güç'le ilgili soru yok demiştim. Ama yine de söyleyeyim, bu anlam karışıklığını zaten bu sezonun finalinde çözüyorum...

@timidity
1. soruyu anlamadım. Tam olarak neden bahsediyorsun?
2. sorunun cevabı bu sezon açıklanıyor.
3. Sezon finalini yazdıktan sonra -eğer bekleyebilirsem- ÖSS'ye kadar bekleyeceğim. Ondan sonra ÖSS iyi geçerse hemen o akşam, kötü geçerse bilmiyorum =)

Çevrimdışı timidity

• *
  • 15
  • єω!qє ℓιвє=//
    • Profili Görüntüle
1--atilla iki çocuğunu neden karşılaşmalarını istedi. atillanın kardeşi bunu sen yaptın senin hatandı dediği şey ne ben onu anlamadım:S Nese cvplarmı ben okudukça alırım inşllah sınawın iyi gçerde bizde pek uzak kalmayız sana ve hikayene:P:D

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
bunu hikayede vermeye çalıştım ama sanırım tam olarak anlatamamışım...

Atilla'nın korktuğu bir 'karanlık' var. Çocuklarından birini aldı, diğerinin de peşinde olduğunu düşünüyor. Ve eğer güçlerini ortaya çıkaramazsa, karanlık onu bulduğunda hiç şansı olmaz. En azından eğer onu konağa yollarsa, karanlıkla karşılaşacağını biliyordu. Bu yüzden yolladı. Bunu yaşaması gerekiyordu. Çünkü akli olgunluğa eriştiği zaman, yani hayal gücünü geri plana ittiği zaman güçleri asla ortaya çıkamaz. Karanlık da onu yakalar. Atilla böyle düşünüyordu. Bu yüzden güçlerini ortaya çıkarmasını sağlamak için onu kaderine doğru itti. Karanlığın sadece onu istediğini düşündüğünden, Özge'yi de yanında yollamakta sakınca görmedi fakat diğer çocukların gelmesini o da tahmin etmemişti.

Burada hikaye saçma görünüyor olabilir. Zaten saçma. Olay Atilla'nın durumu yanlış yorumlamasından kaynaklanıyor. Zamanla hepsini çözeceğim. Merak etmeyin. Ama her şeyi bir anda çözmemi beklemeyin.

Bu arada Emir'in hayatını bonus bölüm olarak sezona eklemeye karar verdim. Çünkü sezon finaline eklersem çok fazla yer kaplıyor. Ama ne olursa olsun 1. sezonda Emir'in hikayesini anlatacağım. Bunu planladım.

Çevrimdışı timidity

• *
  • 15
  • єω!qє ℓιвє=//
    • Profili Görüntüle
Bencede iyi olur çünkü Emre'nin naptığını ne yaşadığını az çok bilioruz ama Emir'in karanlıkla birlikte nasıl ne şekilde yaşadığı koca bi soru işareti kafamızda  eğer cvp ı bilirsek hikaye daha ilginçleşir bizim için yanıtın için saol şimdi annadım:):):)

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Bilmeniz gereken şey, ben bugüne kadar asla kendi ağzımla Emir 15 yıl boyunca o konakta yaşadı demedim. Bunu önceki bölümlerde Emir söyledi.

Kimseye güvenmeyin... Hiç kimseye...

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Ve Sezon Finali 2 Kısım Halinde Eklenmiştir.

Sezon Finali: Sonun Başlangıcı (1. Kısım)

Sezon Finali: Sonun Başlangıcı (2. Kısım)

Tasarlamak çok zor oldu. Umarım sizi tatmin eder...

Bu arada bu bölüme Emir'in hayatını sığdıramadığım için 1. sezona bonus olarak bir bölüm ekleyeceğimi söylemiştim. İsminin

Bonus Bölüm: Geride Kalan olmasına karar verdim. 2. sezona başlamadan önce Emir'in hayat hikayesini öğreneceksiniz. Zaten sezon finalinde bayağı ipucu verdim.

Eğer şurası mantıksız olmuş dediğiniz bir yer varsa söyleyin düzelteyim/açıklayayım. O kadar çok değiştirdim ki sezon finalini yani artık ben de nerede ne yazdığımın farkında değilim.

Hepimize hayırlı olsun. Unutmayın yorum bekliyorum...

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
İnanmıyorum nefes kesici bir final olmuş.Özellikle Flashback'lerle o kadar güzel tamamlamışsın ki aklımda hiç soru kalmadı :D Herhalde o koruyucu,Güç'ün bir parçası.FuLya'nın ölümü de çok kötüydü :üü Benim anlamadığım daha hikaye bitmedi.Hiçkimse ölmedi(AtiLLa dışında eLbet..) Tolga'lar geri dönecek mi?Mehmet olayında çok şaşırdım.Çağan ismi falan da zaten daha önce gördüğümüz kişilerdi.Atilla'lar da bu gücü kendiliğinden mi aldılar?Yani Mehmet gibi 18 yaşında mı ortaya çıktı?Yoksa Tolga'ların ki gibi biyolojik birşey miydi?
Her neyse süper bir sezon süper bir final süper bir hikaye..
Teşekkürlerr :D

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
önce bir isim karışıklığını düzeltelim =)...

Çağan ve yanındaki diğer adam Murat hakkında konuşuyorlar. Bahsedilen olayın tam olarak ne olduğunu 2. sezon göreceğiz... Aslında bunu Çağan ve Gizem'in göründüğü bölümden itibaren planladım. Yani en baştan değil...

Fakat baştan beri hep, Özge ve Tolga'nın yanındaki diğer üç karakteri hikayeye oturtmaya çalıştım. Mehmet -her ne kadar hikayemizde bir ara görünmese de- bu olayda rolünü kapabildi. Sonlara doğru Murat karakterini de oturttum. Her şeye itiraz eden itici bir karakter olmaktan çıkardığımı düşünüyorum Murat'ı. Bu noktada hikayeyle bütünleştiremediğim tek karakter Cansu oldu. Ne kadar uğraşsam da onu bir yan karakter olmaktan çıkaramadığımı düşünüyorum. 2. sezon hikayeden tamamen çıkabilir. Onun için apayrı bir hikaye yazmaya hayal gücüm kalmadı çünkü =)...

2. sezon Rüzgarköy'ün geri planda kaldığı bir sezon olacak. Sırf bu yüzden isim değişikliğine gitmeyi bile düşünüyorum. 2. sezonda her şeye çok farklı bir yerden başlayacağız. Yepyeni bir hikayeyi anlatıyormuş gibi olacak. 1. sezonla bağlantısı elbette olacak ama bilmeniz gereken şey hikayenin başından sonuna kadar intikam almayı bekleyen bir Emir'i anlatmayacağım gerçeği. Yeni sezonda artık fantastik öğeler daha çok ön plana çıkabilecek. Artık bu güçlere yabancı olan karakterlerin bile tamamen kabullendiğini göreceğiz ve bu da bana hikayeyi daha kolay anlatma yönünde çok yardımcı olacağız. Çünkü 1. sezon boyunca düşündüğüm en önemli şeylerden biri de bu güç olaylarıyla ilk kez karşılaşan karakterlerin verdikleri tepkiler oldu. Hala iyi yansıtıp yansıtmadığıma emin değilim.

Biliyorum fazla uzattım ama bir kaç şeyi daha açıklayayım, aslında bu sezon Atilla'nın yaptığı ve her şeyin başlamasına neden olan o büyük hatayı anlatacaktım fakat bu hem sezon finalinin bütün flashbacklerini alırdı -tek bir flashbackde anlatılacak gibi değil çünkü- hem de bu senaryonun bu kısmının ciddi bir toparlanmaya, üzerinde kafa patlatılmaya ihtiyacı var. Bu yüzden bunu da 2. sezona yayarak anlatmaya karar verdim. Bunun yerine Fulya'nın ölüm sahnesini, Murat'la ilgili flashback'i, Emir'in flashback'ini koydum ki bu flashbackler dikkatle incelenirse çok ipucu veriyor.

Son olarak da, Atilla ve onun gibi insanlar bu güçlere doğuştan sahip. Onlar gerçekten de insan evrimleşmesinin bir üst basamağına ulaşmış canlılar. Fakat Murat'ın olayı daha farklı. Onun bir görevi var. Bu görev Çağan'la dolayısıyla Atilla ve Kerim ve bunların neticesinde de Tolga ve Özge'ye bağlı. Hepsi birbiriyle bağlanacak. Çağan'ın flashbackteki konuşmasından, günümüzde Gizem'le konuşması noktasına nasıl geldiği de çözülecek. Yavaş yavaş planlıyorum her şeyi... Bana güvenin =)

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
Pardon dikkat etmemişim ;D Cansu gerçekten geir planda kalmış.Eğer onunda bir rolü varsa zaten bu bir tesadüf olamaz.Güç,onları özellikle bir araya getirmiş olmalı.Teşekkürler cevapladığın için.
Bir de şu sonun başlangıcı ismi bana aşırı tanıdık geliyor.. :D

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
evet Lost'un 4. sezonunun ilk bölümünün ismi =)...

Ayrıca Yaşamanın Bedeli ve Bütün Gerçek bölüm isimleri de Lost'tan alıntı... Hikayeme çok uyduğu için ben de kullandım... =)

Çevrimdışı timidity

• *
  • 15
  • єω!qє ℓιвє=//
    • Profili Görüntüle
Beklediğim gibi olmuş kafamda pek soru kalmadı artık... sezon finali gerçktn soluk kesici olmuş. Tam bi sezon finali gibi olmuş; gelecek bölümlere merak, sorular, heyecan falan güzel kurgulamış ve planlamışsın tebrik ederim gerçktn bu kadar iyisini beklemiordum=)) aynı başarıları 2. sezondada beklerikkk;);)=)))