Kayıt Ol

Kasabanın Karanlığı 1. Sezon Sona Erdi!

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Ynt: 11. Bölüm Eklendi! - Kasabanın Karanlığı/Fantastik Kurgu
« Yanıtla #90 : 26 Mart 2008, 20:18:11 »
AtiLLa'nın ölmesine üzüldüm.Haketmiyordu hani.Hikayeye yeni karekterlerin geçmesine sevindim.Nedense şu Özge'ye çok ısındım :hug Önceki bölümü okudum da yorum yazmamışım pardon :hemk Daimi okuyucularındanım unuttum mu aa :D ;) yalnız 11. bölüm fragmanini çok beğendim.Şu döngü gelecek bölümlerde daha açığa çıkar umarım.Kolye konusunda yanılmamışım =)

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: 11. Bölüm Eklendi! - Kasabanın Karanlığı/Fantastik Kurgu
« Yanıtla #91 : 27 Mart 2008, 07:03:23 »
Ya insan bir şeyler yapınca az da olsa bir aferin almak istiyor =). Lütfen kızmayın =).

'Döngü' diye bahsedilen şey bu sezon -hatta eğer hikayeye oturtabilirsem 12. bölümde- açıklanacak. Çağan ve Gizem'in olayını ise bu sezon açıklamayacağım. Onlar bu bölümlerde ortaya çıkması olayları genel manasında planladığımı gösterebilmek için. Zamanı geldiğinde, 'Aa demek bu bölümde şunu şunun için demiş.' dedirtebilmek istiyorum. Umarım olur. 11. Bölüm Fragmanını ben de çok sevdim aslında bu fragman hikayemizin genelinde nelerin anlatıldığını gösteriyor. Normalde ben bu bölümü daha değişik tasarlamıştım. Ama öyle çok uzun oldu ben de bazı sahneleri kesip, diğer bölümlere eklemeye karar verdim. İhanet olayı falan 12. bölümün konusu haline geldi. Bir daha böyle iyi bir fragman çıkar mı bilmiyorum. Bekleyip göreceğiz =). 12. bölümün fragmanını ekleyeyim bu arada.

12. Bölüm: Bütün Gerçek? (Flashback)

Bir Kaç Saat Önce

“Burada resmen kapana kısıldık. Beğendin mi yaptığını?”

Daha Macera Yeni Başlamışken
"Saçmalama, karanlıkken ne yaptığımı bilmiyordum. Pencereden falan çıkarız.”

Çocuklardan Biri Kaçırıldı
“Mehmet, MEHMEET!”

Götürüldüğü Yerde Tanıştığı Kişi
"Tolga? Sen...Bu-burda? Nasıl?"
"Ben Tolga değilim!"

Ona Şaşırtıcı Şeyler Anlatacak
"İşte bütün gerçek bu. Sana hepsini anlattım."

Sinsice Yapılmış Bir Plan
"Onlara masum rolünü oynayacaksın. Hiç bir şey bilmediğini söyleyeceksin. Tamam mı?"

Başarıya Ulaşabilecek Mi?
"Her şey bittiğinde güç senin olacak."

Kasaba'nın Karanlığı: Bütün Gerçek?

Yakında: Buralarda Bir Yerlerde...

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
Bir tahmin yürüteyim.Mehmet'in esrarengiz bağırmaları bu yüzdendi.Birşeyler yaptı ya da yapması gerekliydi ya da birşeyler öğrendi.Bu yüzden suçLuluk duyuyor.Sanırım yani :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Sen de bütün ihtimalleri saydın valla  ;D Evet bunlardan biri diyebiliriz.

Bir daha ki bölüm, Mehmet odaklı olacak. Onun kasabaya gelişi konağa giriş ve kaçırıldıktan sonra geçen bir saati anlatacak. Böylece farklı bir karakter açısından olayların nasıl geliştiğini görmek hoş bir değişiklik olmakla beraber yepyeni cevaplar ve yepyeni sorular gelecek.

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
12. Bölüm: Bütün Gerçek? yüklenmiştir. Ulaşmak için: Tıklayınız!

Bu bölümü okumadan önce 2. bölüme tekrar bir göz atmanız şiddetle tavsiye edilir. O bölümde olan olaylar üzerinden ilerledi biraz bu bölüm.

Onun dışında bugüne kadar pek fazla kullanmasam da bu bölümüm için oldukça güzel oldu diyebilirim sanırım. Okumalısınız. Tabi ardından yorum yapmalısınız.  ;D

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
Vay canına inanılmaz birşey bu =) Ama o orada nasıl yaşadı =S Mehmet'e çok kızdım.Yaptığı çok saçmaydı.Ama sanki yıllardır istediği birşeyi elde etmişti.Ne olduğunu bilmeden baştan şartlanmıştı :P Şu "Güç" vs. dışında problemim kalmadı 8) :P =) Çok güzel bir bölüm olmuş bu arada tebrik ederim.

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Güç sonraki sezon(lar)un konusu. Bu sezon pek fazla bahsedilmeyecek.

O çocuk orada nasıl yaşadı falan bunların hepsi 2. sezonda ona odaklanan bir flashbackte anlatılacak ama bu sezon anlatacak vaktim yok. Sona 3 bölüm kaldı ve artık hızlı bir şekilde olayları anlatmalıyım. Bazı cevaplar 2. sezona itilmek zorunda ama merak etmeyin, sezon sonuna kadar öğrenecekleriniz, 2. sezona kadar gayet tatmin edici olacak. En azından şimdilik öyle düşünüyorum. Neyse lafı fazla uzatmadan ve arayı soğutmadan 13. Bölüm fragmanını koyalım.

13. Bölüm: Perdenin Arkasındaki Yabancı

Herkesin Sakladığı Sırlar Vardır

"Belki de Mehmet bize o koridora girmek istemesinin nedenini anlatabilir."

Bunlardan Bazıları Bizimle Mezara Kadar Gidecek Sırlar
"Bunu size söyleyemem. Gerçekten söyleyemem."

Bazıları Da Zaman Geçtikçe Bize Yük Olacak Sırlar
"Kaçırıldıktan sonra ne olduğuyla ilgili söylediğim şeyler doğru değildi."

İki Genç Yalnız Başlarına Konağa Döndüklerinde
"Sence doğru olanı mı yapıyoruz? Ailelerimiz sadece bir kaç yüz metre uzakta."

Onunla Karşılaşacaklar: Emir'le
"Hoş geldiniz. Geri döndüğünüzü görmek ne güzel!"

Çocuklarının Geri Dönmesiyle Sevinen Ebeveynler
"Ah, Mehmet iyi misin?"

Oysa Bazıları İçin Her Şey Yeni Başlıyordu
"Maalesef yolumuzu kaybettik. Onları biz de bulamadık. Nerede olduklarını bilmiyoruz."

Kasaba'nın Karanlığı: Perdenin Arkasındaki Yabancı

Yakında Buralarda Bir Yerlerde:

Bu bölümde Oz Büyücü'süne göndermeler yapılacaktır. Tavsiye edilir. Harika bir hikayedir. ;D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Evet uzun bir süreden sonra yeni eklediğin bölümleride bir çırpıda okudum. Müthiş gidiyorsun, nediyeyim. Olayı 2. bölüm ile çok güzel bağlamışsın. Bir an Rowling geldi aklıma.. :D Mehmetin ihanet edebileceği düşüncesi aklıma bile gelmezdi, tabii buna ihanet denebilirse. Eminim bunuda sonraki bölümlerde anlayacağız bunun ihanetmi yoksa zorlamamı olduğunu. Atillanın ölümüne gerçekten üzüdüm, hikayede çok önemli bir yer kaplıyordu. Bunadan sonra onsuz nasıl olacak bilemiyorum. 13. bölüm fragmasnıda müthiş. Süper gidiyorsun, umarım bir yerlerde bozulmaz hikaye. Biraz çabuk koyarsan şu yeni bölümüde kendi adıma çok mutlu olurum.. :D
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Bölümleri yazma süresi gerçekten çok değişiyor. Yani bazem bir bölümü kurgulamak çok zor olabiliyor. Günlerce aklımın bir köşesinde hep onu düşünüyorum. Çünkü hikaye ilerledikçe artık yazdığım her cümle önem kazanıyor. Artık sadece soru yükleyerek olmuyor. Cevapları iyiden iyiye vermem gerek. 12. bölümde biraz başlamaya çalıştım. Mehmet geri döndüğünden beri bir kaç garip tavır sergilemişti. Bunları bu bölümde açıkladım. 13. bölüm de bize bir çok şeyi açıklayacak.

1. Sezonun 15. Bölümde sona ereceği kesinleşti. Yani sezon finali 15. bölüm. Bu bölümü özel olarak iki bölüm uzunluğunda yazmayı planlıyorum. Flashback ve şu anki zaman karışık şekilde. Bu bölümde her karaktere ait bir flashback göstermeye çalışacağım. Neyse sürpriz daha fazla bozulmasın. Yorumlar için teşekkürler. :)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Aklıma birden LOST geldi yahu.. :P Evet güzel gidiyorsun. Bence biraz ara ver şu öss ni aksatma zaten az bi süre kaldı sonra bol bol yazarsın. İkinci sezon ondan sonra başlayabilir, yinede sen bilirsin tabii.. :P

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Evet öyle olacak zaten. 2. sezon haziranın sonuna doğru başlayacak.

Lost en çok etkilendiğim dizi tabi. ;D

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Hikaye hakkında yeni gelişmeler:

1- Hikaye için -aynı adres altında- yepyeni bir site açıldı. Bu site eskisi gibi html tabanlı değil. Bir blog(anasayfada kullanılan gibi) şeklinde yapıldı.
2- Ben Kimim? sayfası güncellendi.
3- Sezon 1 sayfası güncellendi.
4- Ulaşabileceğiniz adres: www.kayiprihtim.org/kasaba
5- Son üç bölümün isimleri kesinleşti:

S1 B13: Perdenin Arkasındaki Yabancı
S1 B14: Yaşamanın Bedeli
S1 B15-16(Sezon Finali): Sonun Başlangıcı

Lütfen yorumlarınızı bırakın. Teşekkürler.

Önemli Not: Bu blogun hazırlanmasında bana gerçekten önemli yardımları olan magicalbronze (Hakan Tunç) kişisine çok teşekkür ederim. Ayrıca kendisine hikayede bu sezon ya da diğer sezon bir sürprizim olacak. =)

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yeni Bir Site! - Kasabanın Karanlığı
« Yanıtla #102 : 03 Nisan 2008, 12:58:27 »
Sitenin teması filan çok hoş olmuş.Bölüm isimlerin de yaratıcı (:
Yalnız;
http://www.kayiprihtim.org/kasaba/?page_id=22
Şu linkte banner biraz kaymış (: Düzeltirsen süper olur :P

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Nedemek yahu benim için bir zevkti.. =)

Ayrıca kendisine hikayede bu sezon ya da diğer sezon bir sürprizim olacak. =)

Ovv süperizlere bayılırım, hecanlandım şimdi.. :D :D

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yeni Bir Site! - Kasabanın Karanlığı
« Yanıtla #104 : 03 Nisan 2008, 19:21:37 »
pleasent'ın bahsettiği hata düzeltilmiştir.

13. bölümün yazma çalışmaları sürmektedir. Gerçekten çok zorlayıcı bir bölüm. Bir türlü istediğim havayı yakalayamıyorum. :S