Kayıt Ol

Kasabanın Karanlığı 1. Sezon Sona Erdi!

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Kızmadım yaws. Ben kendi kendime bu hikayeyi çok sevdim. Aslında o kadar orjinal bir şey de sayılmaz çok sevdiğim fikirleri bir araya getirip senaryolaştırıyorum ve aradaki bağları kuruyorum. Sonuçta bir deneme  ;D. Eninde sonunda bir yere bağlayacağım ve inanın düzgün bitecek.  ;D

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Reyting düşüklüğü yaşıyorum. Sanırım çok uzatmadan sonlandıracağım hikayeyi.  ;D

8. Bölümün Tanıtımı:

8. Bölüm: Paralel Gerçeklikler

Olaylar Her Zaman Olduğundan Daha Karmaşık Hale Gelmişti

"Bütün kapı ve pencereler kapalı. Üstelik camlar kırılamayacak kadar sağlam."

Düğümlerin Çözülmesi ve Gerçeklerin Ortaya Çıkması Yeterli miydi?
"Kabul edelim, bu eve girmenin hiç bir yolu yok."

Hiçbir Şey Göründüğü Gibi Değildir
"Kabul edelim, bu yerden çıkamayacağız."

Ve Her Şey Değişir
"Şu anda içinde bulunduğumuz bu yer yani bu kasaba ve çevresi demek istiyorum; sizin bildiğiniz Rüzgarköy değil. Farklı bir gerçeklik."

Gerçekler Asla Yalanlar Kadar Acı Vermez
"Yalan üstüne yalan söylüyorsun. Buna bir son vermeliyiz. Onlar da çocuklarını merak ediyor."

İnsanın Geçmişinden Kurtulması İse İmkansızdır
"Bitmeyecek bu. Yalanlarım ve hatalarım hepimize zarar veriyor."

Kasaba'nın Karanlığı: Paralel Gerçeklikler

Yakında Buralarda Bir Yerlerde

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Ying-Yang felsefesi ha  :P ? Garip :D beğendim 7. bölümünü HP'ye de değinmem güzel olmuş :P O E-posta :S birde Tolga'ya gelmesi tuhafıma gitti :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Ee arada sırada ufak tefek de olsa etkilendiğin yerleri hikayeye koyman gerek. Güzel oluyor. Mert ve Atilla'nın konuşması ile Tolga'ya gelen e-posta olayı, bir flashback bölümünün konusu sanırım 3. flashback bölümünde olacak ve bu da düzene göre 9. bölüm oluyor =).

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Eh sanırım yorum yapmamın zamanı geldi. Aslında diğer bölümleride okumuştum ama biraz daha bekleyip olayların akışını görmek istedim. 7. bölümüde dün okudum ve ilk bölümden buraya nasıl geldi olaylar insan şaşırıyor doğrusu tabiiki pozitif anlamda yanlış anlamayın...

Karakter isimlerini Türkçe yapman ve olayları şu anki bulunduğumuz bölgeye göre uyarlayıp anlatman çok hoşuma gitti öncelikle bunu söyleyebilirim. Sonunu düşündün mü yoksa doğaçlama mı gidiyorsun bilmiyorum ama sürükleyici yazdığınıda itiraf etmeliyim.

Tolga'nın güçlerini farketmesi nekadar sürer bilmem ama kafamda bir kaç senaryo canlandı bile bakalım aynımı düşünüyoruz görüceğiz... =)

Yazın sürükleyici, hoş, güzel, tam bir fantastik-edebiyat denemesi vs vs. Pek eksik yan göremedim ama bir kaç şey söylemem gerekirse sanki çok tekar var gibime geldi. İsimler bayağı bir ön planda bazen olayın akışını kaçırabiliyor insan. Bu sinirlenme durumları biraz hafif kalmış gibime geldi yani sinirlenme durumları bir anda geçip daha sonra bir daha parlayabilmeleri çok fazla kaçmış gibime geldi.

Tabii bunlar o kadarda önemli değil sadece okurken takıldığım bir kaç unsur ama bunun dışında çok beğendim ve devam ettirmenide isterim. Yani en az bi 20 bölüm bekliyoruz. Yazının başlığınada gelmeye başladı olay yani Kasaba karanlığa karışmaya başladı bu da çok hoşuma gitti diğer bölümleride sabırsızlıkla bekliyorum. Ellerine sağlık... =)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler.  ;D

Aslında tekrarların farkındayım ama bu olay her şeyi gerçekmiş gibi göstermeye çalıştığım için oluyor. Yani gerçekten biri bana 3 yıl büyüttüğüm oğlumu alacağını söylese ne derim falan diye düşünüyorum. Ya da bu tuhaflıklar gerçek olsaydı insanlar ne tepkiler verirdi. Yani gördükleri şeyler karşısında kafaları karışıyor, hele yetişkinler artık hayal güçlerini kullanmadıkları için bu olayları kabul etmeyip sinirleniyorlar falan, en sonunda anlamak zorunda kalıyorlar. Fakat senin yaptığın yorumdan sonra bölümlere göz attım yine, gerçekten de biraz tekrara düşmüşüm. Artık ileriki bölümlerde olmaz umarım =) İsim olayına gelince benim hep kaygımdır, yani iki-üç bölüm o kişinin ismini kullanmayıp sonra kullanınca insanlar 'bu kimdi ya?' falan derler mi diye? O yüzden isimleri her bölüm kullanmaya çalışıyorum. Bu bölümde isim olayını azaltacağım.

Bu arada hikayenin sonunu biliyorum =). Fakat havaya kapılıp, senaryoya bir kaç tane ufak doğaçlama ekledim. Onlar da hikayenin gidişatına göre kendi sonlarını bulacaklar. Ama asıl olayını nasıl biteceği kafamda var, sadece 2. sezona taşımalı mıyım, taşımamalı mıyım? sorusu var kafamda. Onu da çok düşünmüyorum artık tek amacım güzel ve 'sonu olan' bir hikaye yazabilmek.

Çevrimdışı Pitis^^

• **
  • 277
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
ya geRcekten çok iyi yazıyosun süpeR :D

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler  ;D.

8. bölüm eklenmiştir. Yorumları bekliyorum. Herkese iyi okumalar.

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
Emreeeee mükemmel olmuş bu son bölüm !!!! Ayyy kalbim çarpa çarpa okudummm.

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler. Bu bölümden önce baştan sona bölümleri yeniden okudum ve hatalarımı iyice belirleyip ona göre yazdım. Umarım diğerlerinden daha iyi bir bölüm olmuştur. Bu arada bir de 9. bölüm fragmanını ekleyeyim.

9. Bölüm: Yalnızca Bir Saat (Flashback)

Çocuğunu Görebilmek İçin Yalvaran Bir Adam

"Yalnızca bir saat istiyorum Mert. Sadece bir saat onu görebileyim."

Zorla Kurduğu Dünyanın Bozulmasını İstemeyen Bir Baba
"Anlattığın şeylere inanmıyorum Atilla. Hem sen bu çocuğa niye bu kadar ilgilisin ki?"

Bazen Saklamak Zorunda Olduğumuz Sırlar
""Artık dayanamayacağım. Ölmek istiyorum."

Bizi Sevdiklerimizden Uzaklaştırırlar
"Yıllardır onu uzaktan izliyorum. Bıktım artık. Bir şeyler yapmam gerek."

14 Yaşında Bir Çocuk
"Bu e-posta da ne?"

Aldığı E-posta İle Yaşadığı Korku
"Aaah. HAYIR!"

Ve Yalanladığı Güçleri
"Böyle bir şey olmadı. Sadece hayaldi."

Herkes Bir Gün Bir Seçim Yapmak Zorunda Kalır
"Artık bu iş benden çıktı. Karanlıkla kendi karşılaşması gerek."

Dürüst mü Yoksa Yalancı mı Olacağının Seçimini
"Yalan söyleyip büyük sırrı korumaktan başka bir çarem olduğunu mu sanıyorsun?"

Atilla Seçimini Yapmıştı
"Broşür hazır. Kasabaya gitmek isteyeceklerine eminim."

O Bir Yalancıydı
"Oraya varır varmaz da, gerçeklikler arası geçişi bir şekilde gerçekleştireceğim. Sonra olaylar kendi kendine çözülecek."

Kasaba'nın Karanlığı: Yalnızca Bir Saat

Yakında Buralarda Bir Yerlerde

Çevrimdışı Neases

• 944
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
Emre dikkatimi çeken bir şey var. Yanılmıyorsam ilk bölümlerde e-postadan bahsederken kalemi havalandırmıştı son bölümde pipet demişsin ?

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Kusura bakma öyle bir hata olmuş olabilir tabi. Ama kalem ya da pipet fark etmez. Yine de anlam karışıklığını düzeltmek için son bölümde de kalem yapayım. Çok teşekkürler  ;D

Çevrimdışı Neases

• 944
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
Reca ederim ( ne dikaktli okuyucuyum) 

Evet yazıyoruz

Kasabanın Karanlığı Kitap Hataları :D

tartışmada çıkar yakında mesela

-hayır sen bulmadın başka bi sitede görmüştüm
-hayır ben buldum

falan ;D

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Valla şu an olayları toparlayıp bitirebilmek istiyorum. Çünkü seni ve diğer okuyanları yarıda bırakmak olmaz. Bu yüzden bölümleri yazdığımda yayınlamadan önce sadece bir kez hızla okuyorum. O kadar. Sonra koyuyorum siteye. O yüzden normal.  ;D

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
En heyecanlı bölümünde kaldım :D ne zaman gelecek diğer bölüm ? :D