Kayıt Ol

Zaman Çarkı

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Ynt: Zaman Çarkı
« Yanıtla #270 : 04 Haziran 2014, 00:03:31 »
Ben Belgariad'dan sonra hiçbir kitabın kapağına "bu çok kötü" diyemez oldum. Dilim varmıyor demeye. Onlara öyle dersem Belgariad'a başka bir sıfat bulmam gerek. İthaki'nin kapakları güzel gerçekten ama. :)

Belgariad'ın kapaklarını seven tek kişi ben olabilirim, bu yönde emin adımlarla ilerliyorum.

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #271 : 04 Haziran 2014, 00:37:49 »
Ben Belgariad'dan sonra hiçbir kitabın kapağına "bu çok kötü" diyemez oldum. Dilim varmıyor demeye. Onlara öyle dersem Belgariad'a başka bir sıfat bulmam gerek. İthaki'nin kapakları güzel gerçekten ama. :)

Belgariad'ın kapaklarını seven tek kişi ben olabilirim, bu yönde emin adımlarla ilerliyorum.

Yalnız değilsin. Tabi Malloryon'u dahil etmemek şartıyla. Malloryon'nun kapakları gerçekten kötüydü. Hatta bazılarında ne çizildiğini anlamak için şaşı olmuştum :)
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı sleepingforest

• **
  • 103
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #272 : 10 Haziran 2014, 21:48:12 »
Arkadaşlar tek bir sorum olacak 7. kitabın ciltli versiyonu var değil mi? Yanılmıyorsam şu oluyor ama 1-2 demesi garibime gitti bir sorayım dedim.

http://www.ilknokta.com/kitap/robert-jordan/zaman-carki-7-cilt-1-2.htm

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #273 : 10 Haziran 2014, 22:17:37 »
Var, var. İçiniz rahat olsun. Fiyatına bakarak da hemen anlayabilirsiniz zaten.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı sleepingforest

• **
  • 103
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #274 : 10 Haziran 2014, 23:13:41 »
Var, var. İçiniz rahat olsun. Fiyatına bakarak da hemen anlayabilirsiniz zaten.

Teşekkürler, kitapları genelde internetten aldığım için bir süprizle karşılamak yerine sorayım dedim.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #275 : 11 Haziran 2014, 12:08:10 »
Rica ederim, keyifli okumalar :) Bildiğim kadarıyla internette bir tek 11. cilt tükenmiş durumda. Eğer bir kitapçıda vs dek gelirseniz hemen saldırın, çünkü uzun zamandır basılmasını bekleyenler var. Ne zaman fuara gitsem İthaki standında bu soruyu soran en az 2 kişiye denk geliyorum.

Edit: Basılmış :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #276 : 30 Eylül 2014, 19:20:22 »
Zaman Çarkı serisine başlamış ve 6. kitapta bırakmak zorunda kalmıştım. En büyük sebebim üniversite sınavlarıydı tabii, internetten bulduğum e kitabın taramasının berbat olması da en büyük etkenlerden birisiydi. Buz ve Ateşin Şarkısı'na başlayacağım zaman Dünya'nın Gözü'nü de sipariş etmiştim, ciltsiz versiyonu yokmuş, tararken kopacak diye ödüm kopuyor, o yüzden bir türlü tekrardan başlayamadım seriye. Ancak son bir iki günde içime bir ateş düştü, Ejderhaların Dansı'nı bitirince başlarım sanırım. Şu an için ne zaman tekrar ona gömüleceğimi bilmiyorum. :)
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #277 : 30 Ekim 2015, 22:19:41 »
Çok başka bu seri çok.

Her şey Temmuz'un sonlarında bizim eve gelen bir arkadaşın "Şu LOTR'u doğru düzgün izleyelim ya" demesiyle başladı. Beni gaza getirmek (ya da kendime gaz vermemi sağlamak) konusunda üstün yeteneklere sahip bu arkadaşımın sayesinde, o gün uzun süredir aramı açtığım fantastik kurguyla yeniden buluştum. Önce LOTR filmleri, sonra bu olaydan önce hiçbir zaman tamamen okuyamadığım LOTR kitapları (üçleme) ve tabi bundan sonra Zaman Çarkı.

Birkaç yıl öncesinden Zaman Çarkı konusunda deneyimim olmakla beraber, ilk okuyuşumda beni içine çektiğini veya aşırı zevk aldığımı hatırlamıyorum -hadi "hamdım pişmemiştim" diyerek bir bahane kondurayım-. Serinin yarısı bende vardı zaten, diğer yarısını da çok sevgili cömert arkadaşım[*]Denaro Forbin[/*] sayesinde, ondan ödünç alarak, temin ettim.

Ağustos'un başında başladığım Zaman Çarkı serüvenime, dün gece son verdim. Kimi günler 100 sayfa (minimum sayı budur), kimi günler de 600 sayfa okudum. Üç ay boyunca Zaman Çarkı okuyarak geçirdiğim tek bir dakikayı bile boş harcanmış saymadım, okuduğum tek bir sayfada bile sıkılmadım (10. kitapta bile, valla bak). Hikayeyi öyle içten, öyle güzel yaşadım ki. Söylenecek çok şey var belki, belki de çok az. Ama fantastik kurguyu seven herkesin okuyup benim hissettiklerimi hissetmesini isterim.

Seri hakkındaki tek canımı sıkan şey, güncel bir şekilde takip edememiş olmam. Tabi ki en başından beri demiyorum (ben doğduğumda yurtdışında sekiz kitap yayımlanmıştı bile). En azından Robert Jordan'ın ölümünden sonraki Sanderson'ı bekleme kısmını yaşasaydım, teorileri tartışsaydım forumlarda, Işığın Anısı geç çıkacak diye sıkılsaydı canım.

Gerçi bu isteğimi bizzat Bay Jordan'ın varisi ve son üç kitabının yazarı Brandon Sanderson'ın kendi yazdığı kitaplarla, onları bekleyerek dolduracağım, o yüzden o kadar da huzursuz değilim bu konuda.

Hiçbir zaman yazılarıma doğru düzgün bir son yazamadım zaten. Şimdi de nasıl bitireceğimi bilmiyorum. Robert Jordan'ın röportajlarında çok sık kullandığı bir cümleyle bitireyim bari, "Read and find out."[*]Okuyun ve öğrenin[/*]

Çevrimdışı Gunslingers

• **
  • 83
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #278 : 11 Aralık 2015, 11:35:08 »
Merhaba,

Benim gibi, ilk 6 cildi okuduktan sonra uzun süre 7.cilt arayan ancak yayın evinin telif hakları ile ilgili aylardır (belkide yıl) bir gelişme kaydedememiş olması nedeniyle baskısını bulamayanlar için bir kaynak önerim  var.

Eğer, İTÜ de okuyan bir öğrenci tanıdığınız varsa veya kendiniz öğrenci iseniz ve İTÜ kütüphanesini kullanabilecekseniz, Maslak Kampüsü içerisindeki kütüphanede tüm Zaman Çarkı kitapları mevcut :)

Bir kütüphanede güncel fantastik edebiyata dair eserlerin bulunması beni çok mutlu etti. Sizinlede paylaşmak istedim :)
KA bir tekerlektir, daima döner...

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #279 : 11 Aralık 2015, 12:54:11 »
Ankara'da Adnan Ötüken Kütüphanesi'nde de benzer bi durum var. Ama bütün seri var mı, bilmiyorum. Buna ek olarak fantezi ve bilim kurgu türünde güzel bi arşivleri var diye hatırlıyorum...
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #280 : 11 Aralık 2015, 22:49:11 »
Bütün zaman çarkı serisini ve centilmen piçleri itü kütüphaneden okudum. Güncel fantastik alımı oluyor kütüphaneye.Kralların yolunu da itü kütüphaneden okudum. Fantastik ve bilimkurgu yönünden iyi bir kütüphane sayılır

Çevrimdışı -Kötü karakteR-

• **
  • 157
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #281 : 16 Aralık 2015, 17:47:21 »
Bugün bizim ilçedeki kültür merkezini kütüphanesinde Zaman Çarkı kitaplarını gördüm 11.sine kadar! Başlamayı düşünmüyorum şu anda ama ilk kitabın giriş kısmını okumuş olduğumu belirtmeliyim. Ve çok beğendim! Her ne kadar dili ağır olsa da epik bir hikayeyle karşı karşıya olduğum besbelliydi *-* Ondan sonra daha önce adını duymuş olduğum karakterlerden Rand Al'Thor'un ağzından bir bölüm başladı bölümü bitirmeden kapattım kitabı finallerden önce başlayamam diye. Yazdan önce kapağını açmayı düşünmüyordum ve dayanamadım ve artık çok merak ediyorum!!!!

Çevrimdışı BlackOut

• **
  • 71
  • Mantık kontrolü eline aldığında insanlık ölür.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #282 : 16 Aralık 2015, 23:03:36 »
Bugün bizim ilçedeki kültür merkezini kütüphanesinde Zaman Çarkı kitaplarını gördüm 11.sine kadar! Başlamayı düşünmüyorum şu anda ama ilk kitabın giriş kısmını okumuş olduğumu belirtmeliyim. Ve çok beğendim! Her ne kadar dili ağır olsa da epik bir hikayeyle karşı karşıya olduğum besbelliydi *-* Ondan sonra daha önce adını duymuş olduğum karakterlerden Rand Al'Thor'un ağzından bir bölüm başladı bölümü bitirmeden kapattım kitabı finallerden önce başlayamam diye. Yazdan önce kapağını açmayı düşünmüyordum ve dayanamadım ve artık çok merak ediyorum!
Bitireli çok olmadı seriyi, giriş bölümünü 10 ay önce okumuştum hala aklımdadır, Lews Therin'in Ilyena'sını arayışını hiç unutmadım, yıkık dökük evinde yürümesini... Keşke hepsini unutup tekrar okuyabilsem, tekrar öğrenebilsem Tek Güç'ün sırlarını. Başladığında iyi eğlenceler dilerim,  muazzam bir yolculuğa çıkacaksın, Bilbo'nun "Im going on a Adventure" diyerek koşturması gibi bir şey o kitapları okumak.(Eğer metal müzikle ilgilenirsen The Blind Guardian'in Wheel of Time adlı şarkısı var kitaba ithafen ben hep kitabın havasını yansıttığını düşünmüşümdür, en görkemli sahnelerinde onu dinleyerek okumuştum :D. Şarkıda da kitaptaki bir kehanetten bahsediyor, spoiler vermediğini düşünüyorum şarkının.)
“What is history but a fable agreed upon?”
-Napoléon Bonaparte

"He saw it in her eyes. The anguish, the frustration. The terrible nothing that clawed inside and sought to smother her. She knew. It was there, inside. She had been broken.

Then she smiled. Oh, storms. She smiled anyway.

It was the single most beautiful thing he’d seen in his entire life."

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #283 : 11 Ocak 2016, 15:29:26 »
Keşke hepsini unutup tekrar okuyabilsem, tekrar öğrenebilsem Tek Güç'ün sırlarını.

Bana böyle düşündüren tek seridir. Demek yalnız değilim :)
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-

Çevrimdışı BlackOut

• **
  • 71
  • Mantık kontrolü eline aldığında insanlık ölür.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #284 : 14 Ocak 2016, 10:50:04 »

Keşke hepsini unutup tekrar okuyabilsem, tekrar öğrenebilsem Tek Güç'ün sırlarını.

Bana böyle düşündüren tek seridir. Demek yalnız değilim :)

Yalnız olmadığımı bilmek benim için büyük bir nimet, teşekkür ederim :)
“What is history but a fable agreed upon?”
-Napoléon Bonaparte

"He saw it in her eyes. The anguish, the frustration. The terrible nothing that clawed inside and sought to smother her. She knew. It was there, inside. She had been broken.

Then she smiled. Oh, storms. She smiled anyway.

It was the single most beautiful thing he’d seen in his entire life."