Kayıt Ol

Unutulmuş Diyarlar Okuma Rehberi

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
Ynt: Unutulmuş Diyarlar Okuma Rehberi
« Yanıtla #105 : 13 Ağustos 2013, 21:32:44 »
Laika ve Arkabahçe arasında çeviri farkı yok. Sadece kapaklar ve baskılar güncellendi. Yeni çıkan kitaplar hariç.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #106 : 13 Ağustos 2013, 21:39:39 »
memreturan, hiçbir sorun yaşamazsın, istediğin kitabı okuyabilirsin. Ama sana tavsiyem o Avcının Kılıçları serisinde geçen ork-cüce savaşıyla ilgili bilgilerin tazeyken Ork Kralı yakın bir zamanda okuyup savaşı sonlandırmandır. 
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 13 Ağustos 2013, 21:42:43 »
memreturan, Laika'nın gelecek için kendine belirlediği yol Drizzt Efsanesi ağırlıklı. Serinin (Drizzt Efsanesinin) hiçbir kitabını uzun süre baskısız bırakmayacaklardır. Ejderfelaketi haklı, bencede ara vermeden oku :) Diğerlerini de oku ama, onlarda harika :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 13 Ağustos 2013, 21:53:16 »
Ben de onu istiyordum ama 2 aydır belki de daha fazla zamandır arıyorum bulamadım gitti. Baskısı tükenmiş. Bide bu sene benim son senem (lisede) sınav da girince araya iyice unuturum diye okumak istiyorum ama bulamıyorum. Yoksa Drizzt'i yaban ellere bırakmak istemem.
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Zorbeyi

• *
  • 21
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 14 Ağustos 2013, 01:55:15 »
RA Salvatore Unutulmuş Diyarlar'da yazmaya 4. kitap Kristal Parçası ile başladı. Sonra Gümüş Damarlar ve Buçukluğun Mücevheri ile ilk serisini tamamladı. Okuyucular Drizzt'i çok sevip hikayesini öğrenmek isteyince RA Salvatore Kara Elf serisini yazdı. Yani 3. kitaptan 4. kitaba geçerken tam bağlanma olmuyor. Zaten arada zaman farkı da var. Göç 1340 DR'de geçerken Kristal Parçası 1351 DR'de geçiyor yani arada kayıp yıllar var.

Yani yaşadığın bu sorun RA Salvatore'un kronolojik yazmamasından kaynaklanmaktadır. Yayın evleriyle alakası yok. Zaten piyasada Kara Elf serisinin Arka Bahçe basıkı ile Buzyeli Vadisi serisinin Laika baskısını bulabilirsin. Tabi ki tek fark basım yılları ile kapak resmi.

Cevabın için teşekkür ederim çok açıklayıcı oldu :)

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 15 Ağustos 2013, 20:28:30 »
memreturan, bugün laikanın yerini ziyaret etme fırsatı buldum. Ork Kralı kitabı da sürüsüne bereket rafında doluydu. Eğer İstanbul'daysan Laika'nın Cağaloğlu'ndaki yerine gidip temin etmeni öneririm. eğer gidersen de öbür kitapları da tamamlamaya çalış, laikanın kendi yerinde güzel indirimler oluyor.

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 15 Ağustos 2013, 20:54:31 »
ejderfelaketi laikanın cağaloğlundaki yerini biliyorum ancak daha önce üç dört defa gittim bulamadım. Baskısı bitti dediler eğer varsa en kısa zamanda gider alırım. Bilgilendirme için teşekkürler. ;D

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #112 : 14 Ekim 2013, 16:12:44 »
Ork, Korsan, Hayalet Kral okumadan Kışgörmez Efsanesi okuyabilir miyim?

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : 15 Ekim 2013, 01:51:09 »
Ork, Korsan, Hayalet Kral okumadan Kışgörmez Efsanesi okuyabilir miyim?
Aman ha!!! Kitaplar kronolojik sıraya göre ilerlediği için çok şey kaybedersin. En iyisi Ork, Korsan, Hayalet Kralı oku ve ordan Kışgörmeze devam et.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 15 Ekim 2013, 09:58:34 »
Ork ve Korsan Kral kitaplarını aslında okudum, az beğendim ve memleketteki kitaplığımdalar. Az çok biliyorum ne oldu. Yazarı da bildiğimden devam edebilirim bence. Direkt bağlantısı yoktur belki diye sordum 100 yıl sonra geçiyosa sevinirim  ;D

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 15 Ekim 2013, 12:56:33 »
Ork ve Korsan Kral kitaplarını aslında okudum, az beğendim ve memleketteki kitaplığımdalar. Az çok biliyorum ne oldu. Yazarı da bildiğimden devam edebilirim bence. Direkt bağlantısı yoktur belki diye sordum 100 yıl sonra geçiyosa sevinirim  ;D
100 yıl olmasada arada bayağı bi yıl farkı var ama bence sen önce Değişimler serisini tamamen bitir boşu boşuna konu dağınıklığı olmasın.Kışgörmez zaten şahane :D  (Başlayınca ne dediğimi anlayacaksın  ;)  )

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 25 Ekim 2013, 21:49:05 »
Elbette çok fazla şey kaçırırsın. Değişimler Serisi çok güzel bir seridir, ve Hayalet Kralda en güzelidir. Bir çırpıda bitirirsin. Zaman farkı var var, ve Toril çok değişiyor, ve bu değişimin başladığı yıl 1385 DR'de geçiyor Hayalet Kral.

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 26 Ekim 2013, 01:37:19 »
 Ben an itibariyle Ork Kral'ı bitirmiş bulunuyorum. okuma rehberinde Korsan Kraldan önce Kiralık Kılıçları okumak tavsiye ediliyor. Benim elimde de Dönüşümler serisi mevcutken Kiralık kılıçlar mevcut değil. Ben bu arada Avatar serisini okusam (çünkü baya bi ismi geçmeye başladı büyü vebasının felan) sıkıntı olur mu?

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #118 : 27 Ekim 2013, 08:52:08 »
Avatar Serisini okuman da hiçbir sıkıntı olmaz fakat o seride Büyüvebasını değil Sıkıntılar Zamanı anlatılıyor. Ork Kral Avcının Kılıçları Serisinin devamı fakat Korsan Kral ile konu değişiyor ve Drizzt'e mola vermen için uygun bir zaman yaratıyor.

Çevrimdışı cmkrbn

• *
  • 28
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #119 : 30 Kasım 2013, 19:47:18 »
Arkadaşlar 'Örümcek Kraliçenin Savaşı' serisini Drizzt Efsanesi 13.Kitaptan sonra okumayı düşünüyorum ne diyorsunuz? Anladığım kadarıyla efsaneler bitince daha karanlıkaltına dönülmüyor bende son kez ö.kraliçeyi okuyup karanlıkaltını bir kenara bırakayım diyorum. Konu bütünlüğü bozulur mu? Yardımlarınızı bekliyorum. :)