Kayıt Ol

Favori Karakteriniz?

Çevrimdışı Sanora

• *
  • 24
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Napaolis Edebiyat
Ynt: Favori Karakteriniz?
« Yanıtla #45 : 30 Ekim 2010, 20:52:03 »
İnsan daha 3. kitapta olunca mecburen Drizzt :)

Çevrimdışı Oytun_Kara

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 10 Kasım 2010, 18:44:05 »
2. Kitaptayım :) İlk sırada Drizzt İkinci sırada Belwar geliyor zaten başka seçeneğim yok, Jarlaxle yeni yeni tanıyorum oda güzel bi karakter
Drizzt Akar, Artemis Bakar :D

Çevrimdışı Larien

• **
  • 133
  • Söyle dost..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 10 Kasım 2010, 19:10:06 »
thibledorf pwent :D
Why, the Past should ever be forgot?

Çevrimdışı Krasus

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 20 Kasım 2010, 17:10:49 »
Evet çok şişirilmiş ama Drizzt :D
The son of the night was,
Left to destroy
I wait now to destroy...

Çevrimdışı NapO[LeoN]

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 02 Ocak 2011, 17:14:48 »
Thibbledorf Pwent ve Artemis Entreri :D

Çevrimdışı ohdaesu

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 15 Ocak 2011, 00:20:23 »
Drizzt başlarda gerçekten ilgi uyandırıcı ve heyecanla kendini izleten bir karakter olsa da r.a.salvatore sağolsun iç çekişmeleri ve aşırı duygusal serzenişleriyle Drizzt'i özellikle son zamanlarda iyice katlanılmaz çileden çıkaran bir yapıya büründürdü. Gerçi Drizzt'in karakter olarak bu hale gelmesinin en büyük sebebi catti-brie denen UD'da en hazzetmediğim karakterdir. Bir çocuk yapaydılar bakın o çok ilginç bir karakter olur efsane olurdu ileride. Neyse şöyle özetleyeyim en popüler olsa da Drizzt epeydir gözümden düştü. Ama yine de yeni maceralarını dört gözle beklemiyor muyum?Tabii ki bekliyorum. Çünkü maceralarında gerçekten sürükleyicilik devam ediyor. ama kendisinin gözümde eski karizması kalmamıştır maalesef. Ama hele Hayalet Kral'daki gelişmelerden sonra biraz umutluyum.

Onun dışında Drizzt ya da herhangi bir karakteri solda sıfır bıraktıracak şekilde karizma sahibi yegane karakter bence Jarlaxle'dır. Üzerine tanımam. Bir kere adamın ne yapacağı belli değil öngörülemez ve altedilemez. Bence içerisinde yer aldığı tüm hikayeleri renklendiren bir karizmaya sahip.

Ardından Kara Elf diyarında uzun ve sivri dili ile büyü konusundaki yetenekleriyle ön plana çıkan Pharaun gelir benim için. Örümcek Kraliçenin Savaşı serisinde henüz yayınlanmış 3 kitabı (dördüncüsü Şubat'ta yayında sanırım) bir çırpıda okudum ve hayranlık duyacağım ikinci bir karakterin daha ortaya çıkmasına çok sevindim. Yine ne yapacağı belli olmayan tamamen arsız ve heyecan dolu bir karakter. Çok güzel gelecek vaadediyor. Kendisinin bayan arkadaşı Aliisza'ya da değinmeden geçemeyeceğim. Onu da çok beğendim. :) Henüz favorim değil ama o da gelecek vaad eden bir karaktere sahip.

Aslına bakarsanız Drowlar konusunda Örümcek Kraliçenin Serisinde yer alan çoğu karakter gerçekten çok güzel ele alınmış. SAlvatore'un yol göstericiliğinde bu seriyi yazan 6 yazar zaman zaman ustayı geçmiş çok daha akıcı ve heyecanlı Kara Elf anlatımlarıyla gerçekten kaliteli işler çıkarmışlar. Okumayanlara kesinlikle tavsiye ederim.

Avatar üçlemesini yeni bitirmek üzereyim illa bir favori seçersem Kelemvor olabilir.
Cadderly'nin erkanından cüce olarak Pikel Bouldershoulder'ı da çok beğenirim eğlenceli yaklaşımıyla.
Yıldızışığı ve şarkılar kılıçlar serilerine henüz başlamadım ama önümüzdeki aylarda onlarada başlarım. Umarım onlardan da güzel karakterler çıkıyordur. :)

Çevrimdışı Entreri1

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 28 Nisan 2011, 01:37:35 »
1.ve.2 kitapta Drizz betimlemeleri yaptıgı ısler mukemmeldi dogrusu... fakat ole bır hal aldıkı adam rahat durmayan bır tıp oldu sureklı macera ıcıne gırıyor.. ıyıce yuzeye ayak uydurdu sıradan bır elf halını aldı ızlenımı bırakıyor zaman zaman.. baslarda muptelasıydım drizzt'in amma velakin Artemis Entreri cıkana denk okadar harıka bır tasfırı varkı adamın kımse ne oldugunu kestıremıyor neler yasadı neler gordu de bu duruma dustu .. onunla ılgılı bır kıtap olmalı genclıgını ele alan.. ıcınde bı yerlerde sevgı ve dostluk var bu adamın :) zaten yavas yavas karakterı degısmeye basladı fakat fazla abartılmamıstır umarım ılerde ne olur ne yapar gorucez :)

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 30 Nisan 2011, 15:20:16 »
Regis ya da Jarlaxle.Bence R.A.Salvatore'un oluşturduğu en iyi iki karakter.Drizzt'i de R.A.Salvatore onun üzerinden anlamlı mesajlar gönderiyor diye seviyorum.

Çevrimdışı Carmen

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 14 Temmuz 2011, 12:04:58 »
Zaknafein,Artemis Entreri,Jarlaxle,Drizzt ve Örümcek Kraliçe'nin savaş serisinden Ryld Argith.

Çevrimdışı uzman

• *
  • 26
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 04 Ağustos 2011, 20:54:47 »
Bence Belwar Dissengulp muhteşem bir karakter ve drizzt'in ondan ayrılıp hayatta kalan tek dostu (şimdiye kadar okuduğum kadarıyla 11.kitaptayım)

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #55 : 06 Ağustos 2011, 12:43:59 »
Athrogate :D

Çevrimdışı KaynakSahibi

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 11 Ağustos 2011, 17:55:12 »
tabikide artemis entreri :D

« Yanıtla #57 : 15 Ağustos 2011, 12:17:08 »
Ben Drizzt diyorum. Zaknafein ve Drizzt'in yanında Jarlaxle solda sıfır.Yanlışta olabilir tabi ama ben pek birşey göremedim henüz zaten seriye yeni başladım, yanlış yorum yapıyor olabilirim.(Bence)
Zaknafein'da ilgi çekici bir karakter fakat

Spoiler: Göster
ilk kitapta Zaknafein'ın Loth'a kurban edilmesi kötü oldu.Salvatore ''Onun öldüğünü düşündürüp sonrada Drizzt'in tam hayatı son bulucakken Zaknafein'ı devreye sokabilirdi ve Zaknafein,Drizzt'i kurtardıktan sonra oradan ışınlanıyormuşçasına kayboluverir ve Drizzt'de sırf babasını görmek için kendi başını belaya sokmaktan kaçınmaz.'' gibi şeyler hikayeye ekler ve hikayeyi heyecanlı kılıp Drizzt'in sürekli olarak devam eden ve okuyucularını sıkan yenilmezliği baltalanmış olur ve hikaye daha çok sarar.

Ama herzaman Drizzt.
Bay Fantastik Okur

« Yanıtla #58 : 03 Eylül 2011, 19:25:18 »
Drizzt-Belwar-Clacker-Montolio-Zaknafein
Artemis'in hikayelerini seveceğimi düşünüyorum.Jarlaxle henüz çok bir harekette bulunmadı bence, henüz 3. kitaptayım.
Spoiler: Göster
Clacker ölünce gözlerim doldu Drizzt'i on tane pech'in zor yaptığı bir büyü ile kurtardı.  Belwar inşallah hikayeye geri döner çok güzel yaratılmış bir karakterdi.

Bay Fantastik Okur

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 04 Eylül 2011, 00:21:21 »
Pharaun Mizzrym. Bayılıyorum o drowa! :D

Bir de Briza tabii ;D