Kayıt Ol

Melez Prens Kitap Hataları(başka yerde aramayın bulamazsınız!)

Çevrimdışı Ginny Weasley

• **
  • 136
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Melez Prens Kitap Hataları(başka yerde aramayın bulamazsınız!)
« Yanıtla #15 : 16 Şubat 2008, 18:05:10 »
Gerçekten çok dikkatlisin tebrikler :D

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 21 Şubat 2008, 19:37:38 »
Bir çok HP forumu takip ederim (ederdim desek daha doğru olur.) Melez Prens çıkalı 2 yıl oluyor galiba :P. Yani o zamanlar çok takip ederdim ve bu hataları bir yerde görmedim. Bence iyi tespitler ve Harry Potter'ın ne kadar iyi bir fanı olduğun belli.

Hatalar İçin Teşekkürler. İlginç gerçekten.

Ama SeD'in bulduğu hata, hata sayılmayabilir. Yani Rowling orada 'pelerini çantasından yeniden çıkardı' cümlesini yazmayı gereksiz bulmuş olabilir, tekrara düşmemek için. Yani bilemeyiz :P

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 23 Şubat 2008, 15:01:15 »
Bir çok HP forumu takip ederim (ederdim desek daha doğru olur.) Melez Prens çıkalı 2 yıl oluyor galiba :P. Yani o zamanlar çok takip ederdim ve bu hataları bir yerde görmedim. Bence iyi tespitler ve Harry Potter'ın ne kadar iyi bir fanı olduğun belli.

Hatalar İçin Teşekkürler. İlginç gerçekten.

Ama SeD'in bulduğu hata, hata sayılmayabilir. Yani Rowling orada 'pelerini çantasından yeniden çıkardı' cümlesini yazmayı gereksiz bulmuş olabilir, tekrara düşmemek için. Yani bilemeyiz :P
tşkler bana destek verdiğin için
kesinlikle iyi bir HP fanıyım, eskiden ünlü bi sitenin kurucusuydum
ve kesinlikle senn dediğin gibi baska bi yerde bunları bulmak imkansız, ama şu saatten sonra olabilir:D
"Bize aslında kim olduğumuzu göstren şey yeteneklerimizden çok SEÇİMLERİMİZ'dir."

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 23 Şubat 2008, 15:18:08 »
Alıntı
Riddle'ın yetimhanedeki odasına Dumbeledore'ın girşini Düşünseli'nden Harry'ye gösterirken '...İçinde eski bir gardırop ve demir bir karyola hariç hiçbir şey olmayan, küçük ve sade bir odaydı.'(MP/sy250)

'Dumbledore, sert tahta iskemleyi Riddle'ın yanına çekti,...'(MP/sy251)

Acaba sert tahta iskemle nerden çıktı:)

En ilginç tespit bu olmuş sanki.. Çok basit bir hata ama herkes göremiyor, helal olsun abicim ;D

Çevrimdışı Pitis^^

• **
  • 277
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 23 Şubat 2008, 16:43:48 »
yha mükemmeLsn hç gözüme çaRpmamıştıı..amma dikkatLisin ya.. :)

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 27 Şubat 2008, 20:33:27 »
hepinize tşkler
"Bize aslında kim olduğumuzu göstren şey yeteneklerimizden çok SEÇİMLERİMİZ'dir."

Çevrimdışı chucky

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
    • Sihir Başlasın
Dumby, Riddle'ın yanına çektiği iskemleyi kendisi yaratıyor bildiğim kadarıyla..

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
Birşeylere başladıktan sonra işi geyiğe vurmasak nasıl olur acaba ???

she's back!!

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Dumby, Riddle'ın yanına çektiği iskemleyi kendisi yaratıyor bildiğim kadarıyla..
ben de öyle biliyorm ama aylak ne diyorsa odur ne de olsa eskiden ünlü olan bir sitenin kurucusu değil mi??  ;) ;) ;)

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
ben de öyle biliyorm ama aylak ne diyorsa odur ne de olsa eskiden ünlü olan bir sitenin kurucusu değil mi??  ;) ;) ;)
yha hayır siz öyle deyince biraz önce baktım "Dumbledore sert tahta iskemleyi Riddle'ın yanına çekti,..." diyor.
bi kere DUmb sert tahta bi iskemle yapmaz, yapsa da hep belirtildiği gibi gene belirtirlerdi. Ztn yanına çekti yazmaz havadan bi iskemle çekti fln yazardı.

anlamadığım şey bu bana sataşmak mı??? ünlü bi stienin kurucusu o ne derse öledir??? ben asla kibirli davrandığımı ya da ben bilirim tavrında olduğumu hatırlamıorum:S

Çevrimdışı chandler

• **
  • 52
  • Herkesin gördüğü ileti kişisel olur mu? :)
    • Profili Görüntüle
böyle olamaz çünkü Dumby kreton koltuk yaratıyordu.(bkz:5. kitap) Tahta koltuk McGonagall'ınkiydi. ;)

φσζτ  fαιЯч σξ  τнэ нэаµэη

Çevrimdışı chandler

• **
  • 52
  • Herkesin gördüğü ileti kişisel olur mu? :)
    • Profili Görüntüle
anlamadığım şey bu bana sataşmak mı??? ünlü bi stienin kurucusu o ne derse öledir??? ben asla kibirli davrandığımı ya da ben bilirim tavrında olduğumu hatırlamıorum:S
ya belki öyle demek istememiştir site kurucuları birçok konuda daha dikkatli olup ayrıntıları daha iyi yakalayabiliyor demek istemiştir hemen alınma zaten ben seni bir yerden tanıyordum.Ama nereden hatırlayamadım ???

φσζτ  fαιЯч σξ  τнэ нэаµэη

Çevrimdışı brave_prens_1988

• **
  • 380
  • Rom: 2
  • dürüstlük yoksa arkadaslıgında anlamı yoktur
    • Profili Görüntüle
çok  iyi  özellikle dikkat edilmiş  şeyler  ama  biraz gereksiz hatalar, yani hikayeyi bozmayacak hatalar.  benimde  ilk 5 kitapta bulduğum etkileyici hatalar var  umarım yakında yazarım.  forumlara takılmadığım için  başka sitelerde bulunup bulunmadığı konusunda fikrim yok.
8.kitaba  başladık  bilipte okumayan, okuyupta yorum yapmayan bizden değildirr :D

z anka yoldaşlıgı   FRED WEASLEY
ölüm yiyen    REGULUS  BLACK

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
ya belki öyle demek istememiştir site kurucuları birçok konuda daha dikkatli olup ayrıntıları daha iyi yakalayabiliyor demek istemiştir hemen alınma zaten ben seni bir yerden tanıyordum.Ama nereden hatırlayamadım ???
yoq alınma deil tşk mü edecem savunmaya mı geçecem karar veremedim de :D

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Rom: 1
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #29 : 04 Mayıs 2008, 12:15:42 »
Helal olsun iyi dikkat etmişin :),ben okurken transa geçiom hiç dikkat etmiyorum ;D